RH שלילי ונוגדנים בדם - שאלה דחופה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום,

אני בשבוע 28 בעלת סוג דם שלילי.
    במהלך ההריון כל בדיקות הדם הראו תוצאה שלילית וכעת בבדיקת דם נמצאו נוגדנים בכייל של 1:4
    הגניקולוג שלי אומר שזה בגלל החיסון -אנטי D- שקיבלתי לפני חודשיים לאחר בדיקת מי השפיר
    ושעליי לקבל שוב חיסון.

אך עפ"י כל המאמרים שקראתי - אם יש נוגדנים לא נותנים חיסון !!! וצריך לבצע דיקור חבל הטבור לזיהוי סוג הדם של העובר.
    אני בלחץ כי קראתי שמצב של נוגדנים יכול לגרום לאנמיה של העובר (במקרה הטוב).

מה עליי לעשות ?
    שרון
5 תגובות
עמוד 1
  • שרוני שלום, לא ציינת באם מדובר בהריון ראשון וכן לא ציינת אם בתחילת ההריון היה ה-COOMBS שלילי
    מתן אנטי D הוא למעשה הזרקה של אותם הנוגדנים הנבדקים בבדיקת ה-COOMBS , טיטר 1/4 כעבור 8 שבועות הוא מעט גבולי והייתי מצפה לטיטר יותר נמוך של 1/2 או 1/1. רופאך צדק לדעתי בדבר מתן האנטי D, אך מומלץ לשקול בנוסף גם מעקב אחר סימני אנמיה עוברית .

דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
  • דר' אסייג שלום
    ראשית תודה רבה על תגובתך.

זהו אינו הריון ראשון. אלא שלישי - השניים הקודמים הסתיימו בהפלות מלאכותיות. לאחריהן קיבלתי אנטי D.
    עד כה בהריון זה כל הבדיקות שלי הראו תוצאה שלילית - ללא נוגדנים.

שאלות נוספות:
    * כיצד מבצעים מעקב לאנמיה עוברית ? (אולטרה סאונד או בדיקה פולשנית)
    ** האם כדאי לבצע שוב בדיקת נוגדנים לפני מתן זריקה נוספת?

תודה רבה.

שרון
  • מעקב אחר סימני אנמיה עוברית מתבצע היום בעיקר על מעקב US, תוך מדידה של זרימת דם בעוקרי המוח, והערכה של ממצאים נוספים העשוים להעיד על אנמיה.
    כאשר קיים חשש שמדובר באנמיה עוברית משמעותית נדרשים להערכה כמותית מדוייקת יותר ואז עשויים להזדקק לדיקור מי שפיר או אף לדיקור חבל הטבור.
    בדיקות נוספות של רמת הנוגדנים (טיטר) מומלצת בהמשך (אך לא סמוך למתן החיסון כי ה-COOMBS יכול להיות חיובי גם חודשיים ויותר לאחר המתן
    דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
  • תודה רבה על ההתייחסות
    שרון
  • היי,

אני בשבוע 27 בעלת סוג דם שלילי.
    במהלך ההריון קיבלתי חיסון אנטי D בגלל דימום.

ועכשיו הבנתי שאני צריכה לעשות שוב בשבוע 28
    התוצאה של הבדיקת דם יצאה Anti D 1:1
    מזה אומר? התוצאה היא טובה או שלילית?

תודה,
    אביטל
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה