התקצרות צוואר הרחם - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בהמשך לשבוע שעבר אני מוטרדת מהמצב
    הריון תאומים זהים שליה 1 שבוע 25+4 ביום חמישי שעבר אורך הצוואר היה 27 מ"מ
    ולדברי הרופא היו לי צירים.טופלתי ב"פרסולט 20" 3 פעמים ביום ושכיבה בבית ,אתמול נבדקתי שוב ובאולטרסאונד וגינאלי נמצא כי צוואר הרחם סגור אך התקצר ל22 מ"מ עם צירים.
    הרופא העלה את המינון ל4 פעמים ביום "פרסולט 20" והמשך שכיבה מלאה בבית.
    האם מישהי עברה דבר דומה ומהנסיון שלכם מה כדאי לעשות.

ל.ס
10 תגובות
עמוד 1
  • היי גם אני עברתי משהו דומה..
    את יכלוה לראות בהודעה שלי אבל בעיקרון היו לי צירונים וצוואר הרחם התקצר ל 22 ס"מ.. טופלתי גם בכדורים.. ואח"כ צוואר הרחם היה 32 ס"מ
    בכל מקרה הרופא הסביר שזה אזור גמיש והגיוני שזה משתנה..
    נראה לי שמה שחשוב כרגע הוא שהצוואר סגור..
    שיהיה בהצלחה.
    נסיכה שלנו!!! אבא ואמא מחכים לך!

אבא שבשמים שמור עליי ועל העובר שברחמי!!!
  • היי שני
    תודה רבה על התגובה זה מאד מעודד
    רציתי לשאול באיזה שבוע התחילה ההתקצרות וכמה וזמן לקח לזה להגיע ל32 מ"מ
    האם התאשפזת ובאיזה שלב ומדוע
    תודה רבה.
    ל.ס
  • אני הייתי בשבוע שלך בערך עם צוואר 19 מ"מ וצירים,ובנוסף הצוואר שלי לא היה סגור!!!!!
    הייתי בבית חולים אחרי 5 ימים, היו בטוחים שאני עוד ילד להם שם קיבלתי זריקה להבשלת ריאות. ובקיצור השתחררתי מהבית חולים עם צוואר 33 מ"מ@!!! והיום ברוך השם הצוואר שלי 27 מ"מ!

כנראה את לא שומרת מספיק. מנוחה מוחלטת = נטו לשכב במיטה! לקום לפיפי וזהווווווווווווווווו. תתני לאמא לבעלך לכל מי שמסביב לטפל בדברים הקטנים בבית. ואת תשמרי על עצמך שלא תגיעי למצב גרוע יותר.............

יש לי נסיך קטן.. ואין בעולם מי שיאהב אותך כמו אמא,רק אמא שלך!

....... גַּם כִּי-אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת, לֹא-אִירָא רָע- כִּי-אַתָּה עִמָּדִי.......
    - - - - - - - - - -
    בסוף אתה תצא לעולם ומיד אתה תרגיש כאב
    אור חזק יכה בפנים-אעטוף אותך ברחמים

- - - - - - - - - -

נסיך קטן שלי, אמא ואבא אותך, מחכים לך, ונקשרים אליך יותר ויותר מיום ליום
  • היי
    אני לצערי במצב דומה, הייתי בבית חולים מס' ימים וקבלתי שתי זריקות להבשלה,
    חוץ מזה אני לוקחת 6 פעמים ביום את הפרסולט, עושים הכל כדי להשאיר אותם בפנים כמה שיותר.
    בכל אופן חייבים לשתות המון ולהיות במנוחה,ממש לא מצב פשוט אבל אין בררה,
    שיהיה לך המון הצלחה, תנוחי ותשמרי על עצמך!!!

• היי

גם אני במצב דומה לוקחת פרסולט 4 פעמים ביום

צוואר רחם התקצר ל22 אין לך ממה לחשוש כל עוד הרחם סגור

בב"ח שאלתי את האחות מה זה אומר והיא הסבירה שאין מה לחשוש כל עוד

הרחם סגור ואין פתיחה תנוחי הרבה ותשתי
    אצלי הם תאומים לא זהים בנים
    המון בהצלחה נעמה

• תודה על העידוד!
    מניסיונכן-האם ומתי צריכה לבקש אשפוז?התור הבא שלי יהיה רק ביום ג'... ושוב יעשו לי א.ס ואגינלי.
    האם זה לא מחמיר את המצב עוד יותר?
    כמה אתן שותות?
    תודה רבה,בהצלחה ושבוע טוב לכולנו!

ל.ס
  • גם אני הייתי על צירים משבוע 25, טופלתי בפרסולט 4 פעמים ביום
    התקצרות הצוואר התחילה רק בשבוע 30 בערך
    הייתי בשמירה והקפדתי על שתיה מרובה. ( 3 ליטר ליום) צריך ממש להקפיד לנוח בבית ולא לעשות כלום, לא לנקות, לא לעמוד לבשל ולא להרים דברים כבדים. כמה שיותר מנוחה. הצוואר יכול להתארך
    תתעודדי, אני עכשיו במצב הפוך ומתחילה מעקב הריון עודף, אף אחד לא האמין שאני אגיע למצב הזה אבל עובדה שזה אפשרי
    שיהיה בהצלחה ותשמרי על עצמך

• אני לא הייתי במצב דומה אבל אני יודעת שבמצב כזה כשהרופא אומר מנוחה ז"א את שוכבת במיטה ולא זזה משם בכלל מקסימום אם את צריכה לשירותים וזהו לא למטבח לא להכין אוכל לא לנקות כלום רק לשכב במיטה לנוח ולשתות המון ממש המון זה עוזר לשמור על ההריון
    שיהי לך המשך הריון תקין
    ומאחלת לך שהצוור יתארך בחזרה
    יש לנו בן
    Nadia
  • לא היה לי דבר כזה ואני לא מבינה בזה.....
    אני רק מאחלת לך שזה יעבור מהר......
  • היי לפני שבוע בערך היו לי כאבי בטן ממש חזקים של מחזור
    ביום ראשון נסעתי לבית חולים כשהייתי שבוע 18 פלוס 6 וגילן שצוואר הרחם קצר ב24
    השאירו אותי למעקב ונתנו לי טיפול והוא התארך ל31 ושלחו אותי הביתה למנוחה ונתנו לי חופשת מחלה שבוע ימים
    האם אפשרי להוציא על זה שמירת הריון ועם כן מה התהליך מישהי יכולה לעזור לי?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה