חששות לפני כניסה להריון - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום רב,

אנחנו מנסים להכנס להריון ויש לי כמה שאלות:
    1. נטלתי בחצי שנה האחרונה כדורי זובירקס נגד הרפס וגינלי - האם ניתן ליטול את הכדורים בזמן ההריון? הבנתי שיש דעות חלוקות בעניין - מה תשובתך לעניין?
    הפסקתי בכל מקרה ליטול כמה ימים לפני הניסיון להתעברות.

2. בן הזוג שלי נוטל כדור נוגד דכאון פלוטין 20 - נאמר לנו שאין לזה השפעה להריון, האם רק לאשה יש השפעה על העובר כשהיא נוטלת תרופות?

3. החודש ניסינו פעם ראשונה להכנס להריון - מתי ניתן לבצע בדיקת הריון? באיזה יום במחזור ניתן לדעת אם נקלט הריון?

4. נטלתי 3 חודשים פנרטל וחומצה פולית ומבחינת החומצה הפולית הרופא אמר לי שזה תקין - האם עלי להמשיך ליטול חומצה פולית ופרנטל??

אשמח לקבל את תשובותיך.

תודה,

רווית
5 תגובות
עמוד 1
  • רווית שלום

קישור בנוגע לתרופות בהריון ובו טלפונים של מרכזי מידע בהם תוכלי לשאול לגבי תרופות בהריון:

http://www.yoledet.co.il/medicines.htm

גלית
  • רווית שלום

ראשית בהצלחה בנסיונותייך...

לגבי שאלותיך:
    1. זובירקס (אציקלוביר) נחשב לתרופה מסוג C - ניתן לתת אותה בהריון אם יש אינדיקציה. לא מצאו שגורמת לבעיה מיוחדת אך אין עבודות מבוקרות ששוללות בעיות. מרבית הרופאים מטפלים גם בהריון (כדאי להמנע מהשליש הראשון) ובוודאי שנותנים את המשחה.
    2. אין השפעה לבעל על העובר יש השפעה על איכות הזרע אך אינני יודע האם לכדור זה יש השפעה על הזרע.

3. בדיקת הריון יש לבצע כשהמחזור מאחר. אני מודע לבדיקות שמתיימרות לגלות הריון כיומיים לפני האיחור - אינני רואה בכך כל טעם.
    4. המשיכי ליטול פרנטל וח. פולית - מצויין.

בהצלחה
    דר` בועז ווייס
  • בהמשך להודעתי עוד שאלה קטנה....
    אני לא יודעת עם התעברתי אבל האם זה בסדר שהפסקתי את הזובירקס יום יומיים לפני שניסינו להכנס להריון...?

האם ידוע מראש שיש תרופות שפוגעות באיכות הזרע?

תודה רבה על כל תשובותיך
  • שוב שלום

אין בעיה עם הזובירקס.

לגבי איכות הזרע יש לברר עם מי שנתן לכם את הטיפול- לרוב המידע זמין גם על דפי המידע של התרופות עצמן.

בהצלחה

דר` בועז ווייס
  • רווית שלום

ראשית בהצלחה בנסיונותייך...

לגבי שאלותיך:
    1. זובירקס (אציקלוביר) נחשב לתרופה מסוג C - ניתן לתת אותה בהריון אם יש אינדיקציה. לא מצאו שגורמת לבעיה מיוחדת אך אין עבודות מבוקרות ששוללות בעיות. מרבית הרופאים מטפלים גם בהריון (כדאי להמנע מהשליש הראשון) ובוודאי שנותנים את המשחה.
    2. אין השפעה לבעל על העובר יש השפעה על איכות הזרע אך אינני יודע האם לכדור זה יש השפעה על הזרע.

3. בדיקת הריון יש לבצע כשהמחזור מאחר. אני מודע לבדיקות שמתיימרות לגלות הריון כיומיים לפני האיחור - אינני רואה בכך כל טעם.
    4. המשיכי ליטול פרנטל וח. פולית - מצויין.

בהצלחה
    דר` בועז ווייס
    אני בשבוע 14מ להריון ויש לי הרפס לאורך כל יד ימי חזה וקצת בגב קיבלתי גם משחה וגם כדורים של זובירקס 200 מי"ל ראיתי בתגובה שכדאי להימנע בשליש הראשון יש זכנה שאני פוגעת בעובר שלי?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה