הפרעות בקצב הלב.. - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני בחורה בת 26 בשבוע 30 להריוני הראשון.
    במשך כל ילדותי אני סובלת מבעיית קצב לב אשר מתחילה בפתאומיות למשך כמה דקות וגורמת לדפיקות לב מואצות עד כדי עילפון ממש, במצבים אלו אני נהיית לבנה כמו שסטו לי את כל הצבע מהפנים וכפות הידיים, ובשביל לנסות להחזיר את מצב דפיקות הלה לפעום כרגיל אני חייבת לשכב לנשום נשימות ארוכות ועמוקות עד כדי הפסקת הנשימה כמעט ולשתות מים ולחכות בסבלנות עד רגיעה מוחלטת של פעימות הלב מה שחוזר בדרך כלל בפתאומיות בדיוק כמו שזה בא, מיותר לציין שכמובן מבחינה פיזית באותו יום אשר זה קורה לי ישנה חולשה איומה בגוף למרות שהלב חזר לתפקד כרגיל. אני פונה אליך כי לאורך השנים תמיד אמרו לי כי אני לא אתייחס למצב הזה וזה יותר פסיכולוגי מאשר אמיתי למרות שכל מי שהיה איתי ברגעים אלה נלחץ כ"כ מהמהירות בו הלב פעם. כמה פעמים הלכתי לרופא קרדיאולוג לפני הריוני והוצע לי לעשות צינטור בכדי לאתר את הפרעת הקצב ולצנטר אותה - מה גם שהרופא אמר שיש סיכוי כי אני אצטרך לעבור זאת כמה פעמים כי יכול להיות מצב שזה יחזור לי למרות הצינטור, כמו כן חשוב לי לציין כי אני מגיעה לרופאים אחרי התקף של פעימות הלב המואצות כך שדרך בדיקה של הלב וא.ק.ג. אין ביכולת הרופא לראות מאומה, ואין זכר למה שעברתי. כרגע אני בשבוע ה30 להריוני וסובלת נורא מדופק מהיר אשר מונע ממני לעבוד וישנם כמה פעמים אשר ההתקף של דופק לב מהיר כפי שתיארתי אכן קורה לי ואין באפשרותי לתעד את זה. נעשה לי לפני כשלושה חודשים הולטר ל24 שעות וכן אקו לב ולא נמצאו בעיות בלב. שאלתי היא כזאת- אני מודעת לזה שכשיש לי בעיית הפרעת קצב שגורמת לי לדפיקות אלו אין לי יכולת לתעד זאת אפילו שניתן לי קרדיו ביפר אשר גם הוא אינו מצליח לתעד את הדפיקות כמו שהם ברגע ההתקף, אני מרגישה חסרת אונים מול המצב שבו אני נמצאת כי מבחינה רפואית לא מוצאים שום בעייה בלב אך מצד שני אני חווה ומרגישה דברים אשר ממש מוחשיים ואשר כל אחד שיעמוד לידי יכול לתאר כתמונה ממש לא נעימה ואפילו מסוכנת אני נמצאת בהריון כרגע כך שצינטור ירד מהפרק מבחינת הרופאים וכן מבחינתי (שבעצם זה הדבר היחיד שיכול לעלות על הבעיה ובאמת להוכיח על קיומה) ומה שנשאר לי בעצם זה לנסות להוכיח ולשכנע כי אני לא משקרת וכי אלו לא תופעות דמיוניות , אני נורא מאוכזבת מקלות האש אשר נותנים למצב זה הרופאים , ומפחדת מאוד כי בלידה אגיע למצב שיסכן אותי או את העובר, ומה גם שבלידה או בשלבי הלידה אין באפשרותי לעשות את הצעדים להחזרת הלב כפי שאני עושה, ומפחדת שלמרות שאהיה סובבת רופאים מרוב הלחץ והפחד מה שיותר מגביר את פעימות הלב אמצא במצב סיכון. מה עלי לעשות? ולמי לפנות אני כבר ממש אובדת עצות, היתי אתמול אצל קרדיולוג ומה שהבנתי ממנו שאין שום ממצא רפואי שמראה על בעיית לב ולכן המצב נשאר כך. הוא המליץ להשאר בבית עד הלידה למנוחה אך אינו חושב כי אני נמצאת באיזה שהיא סכנה- שוב כי לא הוכח כלום! קשה לי לתאר את הפחד בו אני נמצאת ורק אני יודעת מה עובר עלי בתוך גופי ומה שעובר עלי אין שום קשר להריון כי סבלתי גם לפני היכנסי להריון וכמובן שכגע התופעות לא נעלמו אלא הוחמרו ומה שבטוח כי איני מדמיינת תופעות אלו. אשמח לחוות דעת,,
1 תגובות
עמוד 1
  • היי,
    אמנם הפניה שלך ממש ישנה וזה בטח מאחוריך כבר מזמן אך אשמח אם תוכלי לעזור לי.
    את מתארת בדיוק את מה שקורה לי, אני בת 29 שבוע 19 הרחון שני.
    עוד לפני ההריון תמיד אמרו לי שהדופק שלי מהיר בקופח אך לא ייחסו לזה יותר מידי חשיבות וגם אני לא כי לא הרגשתי הפרעה בתפקוד...
    הייתי מאושפזת בעקבות 2 התעלפויות חוזרות באחת מהן איבוד הכרה ובזמן האשפוז כן תיעדו את קצב הלב בזמן הפרעה שעלה בשיא ל180.
    נתנו לי כדור מטופרולול לאיזון ושוחררתי להמשך מעקב.
    הכדור אכן מאזן את הקצב אך אני עדיין חשה בחולשות ואיני יכולה לחזןר לעבודה ובכלל לתפקוד מלא.
    סורי על החפירה, האם טופלת תרופתית באותה תקופה? האם זה עבר לך לאחר הלידה? אשמח אם תןכלי לשתף מה עשית עם זה
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה