חלבון עוברי שקיפות ופאפא א - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום רב,
    אני בת 28 וחצי בהריון ראשון שבוע 19(3) תודה לאל..
    בבדיקת שקיפות עורפית יצא לי סיכון משוקלל חלילה לדאון 1:21694
    ונצפתה עצם האף.
    בפאפא א - 1:1800
    סקירה מוקדמת תקינה לגמרי.
    ובחלבון עוברי יצא לי הערכים הבאים:
    AFP 1.34 mom כאשר טווח הנורמה הוא בין 0.2-2.
    HCG 1.98 mom כאשר טווח הנורמה הוא בין 0.15-3
    UE3 0.96 mom כאשר טווח הנורמה הוא מעל Mom 0.15
    וסיכון משוקלל לפי גיל: 1:1028
    סיכון לפי גיל עם תוצאות: 1:1274

אני מאוד מתלבטת על ביצוע בדיקת מי שפיר ומאידך מאוד מפחדת מהבדיקה הזו, כי לא ארצה לסכן את ההריון שלי..
    הרופא שלי הפרטי ממליץ על ביצוע מי שפיר באופן גורף ללא תלות בתוצאות עוד המליץ לי עליהם מבעוד מועד לפי תוצאות החלבון העוברי ועוד ציין שהיה רגוע יותר אם תוצאות החלבון העוברי היו יוצאות פי 4-3 מהסיכון על פי גיל(דהיינו נניח 1:4000, 1:3000).
    קשה לי מאוד לקבל החלטה, אבל אני מאוד מפוחדת וחרדה ויודעת שההחלטה חייבת להעשות.
    רציתי לשאול מה דעתך ד"ר כסיף?
    למה הסיכון עלה בעצם בתוצאות החלבון העוברי לעומת השקיפות ופאפא א?
    האם נשים שתשובותיהם תקינות (כלומר סיכון נמוך 1:380) שלא עושות את מי שפיר אכן נמצאות כיולדות ילדים פגומים בגילאים אילו?
    תודה רבה חייבת עזרתך...
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה