בדיקת דם - E2 + progesterone - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בוקר טוב,
    כל חודש אני עושה את בדיקות הדם האלו ועדיין אני לא מצליחה להבין את משמעותן
    מה אומרים הערכים האלו?
    תודה
16 תגובות
עמוד 1
  • היי מותק
    E פירושו אסטרוגן הוא מתחיל לעלות כשהזקיקים מתחילים לגדול, עולה באופן עקבי עד לביוץ, ממש לפני הביוץ יורד מעט ואז שוב עולה, רצוי שבתחילת המחזור האסטרוגן יהיה בערך של מתחת ל-200 , ערכים של ביוץ הם סביב 800 יחידות לזקיק בשל, לפעמים כשיש ריבוי זקיקים אז זה קצת פחות לכל זקיק, ולפעמים יש זקיקים קטנים שלא "נחשבים" בשביל הביוץ אבל כן תורמים לאסטרוגן כך למשל יכול להיות מצב עם 2 זקיקים בשלים ועוד 2 קטנים והאסטרוגן יהיה מעל 2000.
    פרוגסטרון- מתחיל בערך נמוך סביב 1, נשאר נמוך קצת לפני הביוץ, לפעמים עולה (נניח עד 2) ואז ממש לפני הביוץ נותן קפיצה לסביבות 5.
    אחרי הביוץ עולה מעל 10 (10 מעיד שהיה ביוץ) יכול להגיע לערכים של 50-100, אם יש הריון ממשיך לעלות, אם אין לקראת המחזור יורד.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    מה שנראה לזחל סוף העולם, נראה לחכם פרפר.
  • סבבה, אחלה הסבר
    אז ערך של 639 ב - אסטרוגן מראה על ביוץ ממש מתקרב
    כמו גם ערך של 3 ב - פרוגסטרון
    נכון?!
  • היי
    לרוב נהוג לעשות בדיקות דם יחד עם מעקב זקיקים, מאחר ורק ביחד יש תוצאה שלמה, אם מדובר בביוץ טבעי כלומר בזקיק אחד, אז לפי הרמה הביוץ מתקרב, לא יכולה לנקוב בזמנים אבל הוא כנראה יתרחש בימים הקרובים, אם מדובר על טיפול בו סביר להניח שיש יותר מזקיק אחד אז לפי הרמה של האסטרוגן את יכולה להיות רחוקה מביוץ, לגבי הפרוגסטרון כנ"ל את לפני ביוץ להגיד לך מתי לפני הנתונים תבייצי- אני לא יכולה.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    מה שנראה לזחל סוף העולם, נראה לחכם פרפר.
  • אני שבוע לפני בטא לפני יומיים פרוגסטרון 86.5 היום פרוגסטרון 65.5 מה זה אומר שלא יהיה הריון?
  • הי יש לי שחלות פוליציסטיות לקחתי אקקולמין ועשיתי מעקב זקיקים יצא שהקיקים קטנים גודל 9בשתי שחלות האם הם יגדלו ויכול להיות בחוץ או שלא
  • האם הם ישארו באותו גודל ואני צריכה זריקות
  • אני עם תוצאות אסטרודיול 449 , פרוגסטרון 1.34 וLH3.5 עשיתי ביום שני למחזור , האם התוצאות טובות?

• שלום, ב19/02 קיבלתי מחזור וב21/02 הרופא הביא לי אסטרופם על מנת לעבות את הרירית 2 פעמים ביום עד תאריך 06/03. עד היום לא קיבלתי מחזור יש מצב שהביוץ נדחה לי בעקבות האסטרופם? עשיתי בבוקר בדיקת דם ויצא שלילי אני מיואשת כי אין סימן למחזור... מה יכול להיות?
    הרופא הפנה אותי הבוקר לבדיקות דם ולהלן התוצאות: estradiol e2 481pmol/l
    Tsh 1.64 mli/l
    Lh 28.10 iu/l
    Progesterone 5.4 nmol/l מה זה אומר? אודה למענה
  • שלום וברכה.

אסטרופם שניתן עם הוסת אכן דוחה את תחילת תהליך גיוס הזקיקים ולכן את הביוץ.
    בדיקת הדם מראה שאת סמוכה מאד לביוץ, ואם אין הריון אז תקבלי מחזור תוך כשבועיים.

בהצלחה !
  • שלום, ערכתי היום מעקב זקיקים ראשון, החל מהיום ה5 למחזור התחלתי לקחת כלומיד (נצפו שחלות פוליצסטיות) , בUS נצפו זקיק 12 וזקיק 17, כמו כן עוד זקיקים קטנים בשתי השחלות.
    בבדיקת דם E2= 665, LH- 26.04, PROGESTERONE = 2.3
    האם זה קרוב לביוץ? אחרי ביוץ? קצת מבולבלת ואשמח לעזרה.
    תודה
  • שלום ,
    אני חייבת עזרה פשוט לא מוצאת שום אופציה להבין את התוצאות דרך גוגל...
    היום היום ה13 לאחר המחזור עשיתי מעקב זקיקים ראתה זקיק אחד 19*18 ועוד אחד שאמרה שכניראה זה צ'סטה 24×23.
    עשיתי בדיקת דם רשום E2 1148
    וprogesterone urgent 3.4
    מה זה אומר??
    בבקשה תעזרו לי כבר מיואשת
  • אני עם תוצאות אסטרודיול 449 , פרוגסטרון 1.34 וLH3.5 עשיתי ביום שני למחזור , האם התוצאות טובות?
    האסטרדיול מעט גבוה .. אך לא אמור להוות בעיה . בדקת האם יש סיכוי לציסטה ?? לי היה 200 ומשהו או 300 ככה.
  • שאלונת לכל הנמצאות פה ... אני יום 13 למחזור .. אסטרדיול 1350 ה. Lh 7.8 ... והפרוגסטרון תקוע על אזור ה 2. .מה נסגר איתו ????
  • לפני החזרת עובר מוקפא.
    יום 7 למחזור פרוגסטרון 13
    לפי הרופא זה גבוה ואינו תקין.
    מה זה אומר ? למה יש פרוגסטרון גבוה ממה זה נובע , מה צריך לבדוק
    (לקחתי 4 זריקות פרוגסטרון עד לפני שבוע להשרשה, עובר שהוחזר ביום 3 אחרי שאיבה ולא נקלט)
  • יש לי שאלה
    אייך אני אמורה ליקרוא את הבדיקות דם
    עם זה טוב או לא
    למרות שאת התשובה כבר קיבלתי מהם
    אני פשוט סקרנית לדעת אייך התוצאות הולכות. עשיתי בדיקת אסטרודיול e2
    ועשיתי פרוגסטרון
    I.. LH אייך אני קוראת אם זה טוב או לא
  • שלום כבר חודשיים אין לי מחזור עשית בדיקה הורמונלי estradiol הוא 822 הה זה אומר יכול להיות שאני בהריון ???
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה