תהליך הזרעה תמיכה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום בנות יקרות,

אתמול הייתי עם העלי האהוב אצל הרופא נשיים שלי ונאמר שאנחנו מתחילים בהתליך הזרעה.
    אני ממש מפחדת מזה או יותר נכון להגיד חוששת וכל תחושה שקשורה לזה ואין לה דרך נכון להביע את מה שאני מרגישה.
    בעלי החמוד מאוד תומך בי ודואג למצב הנפשי כי אני כל הזמן חושבת על תינוק קטן, ואני יודעת שאסור לחשוב יותר מידי, אבל אין לי ברירה אני נמצאת בסביבה של ילודה בת דודה שלי ילדה בן , וחברה ילדה וזאת בעיה כי גם אני רוצה!!!!!!

אוווווףףףףף.........

האם מישהי עברה תהליך כזה ויכולה לתת עצה או אפילו עצות איך לעבור את זה

אני ממש אשמח
16 תגובות
עמוד 1
  • אירה היקרה,
    בהתחלה (אני מאחלת לך כמובן סיום מהיר..) זה באמת מאוד מפחיד, כי פשוט לא יודעים לקראת מה הולכים ובנוסף פתאום לגלות שצריכים לעבור טיפולים גם מכניס לחרדה/פחד/עצב/קצת הלם, תבחרי את מה שמתאים לך...
    מנסיוני האישי, יש פחד וחשש שמלווה כל הזמן,מה שאותי הרגיע זה לדעת, לשאול, להבין לקראת מה אנחנו הולכים.
    דאגתי לעצמי לרופא טוב ולא התפשרתי בעניין הזה.
    בשלב מסוים אחרי שסיפרנו, זה גם שחרר המון מתח לשמור בסוד עשה לי גם לא טוב.
    אני מאחלת לך הרבה כוח, אמונה והרבה סבלנות.

• היי מותק
    הזרעה זה הליך פשוט וקל, בד"כ עושים אותו בקופות חולים גדולות שיש בהם מרכזי בריאות האישה .
    לא ציינת אם תקבלי הורמונים (איקקלומין או פוריגון או אגונל F ) או שׂאת עוברת תהליך טבעי ללא הורמונים בכל מקרה כך או כך תתבקשי להגיע למרפאה למעקב זקיקים (אולטרסאונד וגינלי) ובדיקות דם יעקבו אחרי הזקיק המוביל שלך וכשהוא יגיע לגודל של -18-17 מ"מ, תבקשי להזריק אוביטרל (מזרק מוכן עם מזרק זעיר, הזריקה ניתנת בבטן) האוביטרל מתזמן את הביוץ ל36 שעות לאחר מכן, ביומים הללו את תעברי הזרעה אחת או שתיים (תלוי באיכות הזרע), בבוקר את או בן זוגך מביאים את הזרע (לאחר 3 ימי הימנעות מיחסים, ותוך שעה מהשפיכה) למעבדה, שם ישביחו את הזרע ויותירו רק את הזרעים הטובים והחזקים ביותר בתהליך שאורך כשעה וחצי.
    תהליך ההזרעה הוא קצרצר, את מתיישבת בכיסא הגינקולוג, הוא ישתמש בספקולום (מעין מלקחיים עם יכולת קיבוע) כדי לחשוף את צוואר הרחם, יחטא את האזור בתמיסה, ובאמצעות קטטר (צינור דקיק) יזריק את החומר לצוואר הרחם שלך, זה אורך 2 דקות, לעיתים מלווה במעט תחושה לא נעימה, כאבי בטן קלים או דימום קל מאד.אחרי מספר דקות תוכלי לקום מהכיסא ולהמשיך בסדר היום שלך.
    שבועיים אח"כ תוכלי לבצע בדיקת הריון.
    בהצלחה.
  • ההזרעה היא פשוטה הטיפול הוא פשוט רק התהליך הוא "קשה" נפשית ולכן את צריכה המון סבלנות ולחשוב חיובי! גם אני עברתי את התהליך הזה ונקלטתי בפעם השניה - מקווה שאצלך תיקלטי בפעם הראשונה
  • בס"ד
    היי יקירתי.
    אני אחרי 2 טיפולי הזרעה, ולפני שבוע התחלתי טיפולי הפרייה IVF.
    האמת ההזרעה ממש לא מפחידה, היא מאוד פשוטה..
    לא ציינת אם את לוקחת גם זריקות או כדורים, זה יכול להיות הדבר הכי קשה, נפשית שהגעת לזה ופיזית מהכאב.
    אבל.....אנחנו נשים ולנו יש את הכוח להתמודד עם הכל.
    אם לא היה לנו את הכוח, בורא עולם לא היה מעמיד אותנו במצב הזה.
    תהיי בטוחה כשזה צריך להגיע- זה מגיע ובגדול.
    על כל שאלה ותמיכה, אני כאן בשבילך...תמיד בכל שעה.
    תהיי חזקה והכי חשוב לראות לאישהיקרשלנו בבית שאנחנו חזקות גם בשיבלו...תאמיני לי מנסיון..
    ביי חמודה
    שמחה...
  • שלום בנות שמתי לב שאתן נורא תומכות ומפרגנת אפילו בעלי קצת מאוכזב שאנחנו עוברים את זה בשבילו אני חזקה בדיוק הפוך אבל העניין שלי הוא אחרת הרופא המליץ לי לאחר חצי שנה נסיונות אני אישית מעדיפה לעבור את ההזרעה הזו אבל השאלה שלי יש דברים שאני צריכה לעשות מלבד ההזרעה? הזרעה ראשונה שלנו. הווסת אמורה להתחיל עוד שלושה ימים והחודש אנחנו רוצים להתחיל .. מקווה לטוב..
  • היי
    אני אחרי שני טיפולי הזרעה עם זריקות פיוריגון ואובטרל
    מבחינתי יש שתי נקודות קשות פיזית בתהליך:
    1 אני עושה למעשה הזרעות כפולות וחוץ מפעם אחת שזה באמת עבר מהר שאר הפעמים זה די כאב
    2 כמה ימים אחרי זריקת אוביטרל שניה אני מתחילה להרגיש "בהריון" זה אומר בעיקר בחילות וגודש.
    עם זאת המטרה מקדשת את האמצעים וזה באמת אמצעי לא קשה במיוחד
    בהצלחה
  • פעם ראשונה שאני חווה הזרעה ראשונה ורציתי לדעת מה אני צריכה לדעת לפני הזרעה ראשונה ישנם דברים שצריך לעשות? ניתן לקיים יחסים ? מתי צריך לעשות בדיקות? לפני הווסת או במהלך ? מתי יודעים שאני לפני ביוץ? מתי אני בעצם עוברת את תהליך ההזרעה האם ישר לאחר ההשבחה? האם אני צריכה להזריק לעצמי הורמונים? והאם להיעדר מהעבודה? אנחנו החלטנו על כך בכובד ראש כי אין לי אפשרות לנסות טבעי פשוט
  • הי דנית,

אני יכולה לספר לך על התהליך שאני עברתי בהזרעות. אבל בלי שום קשר לסיפור האישי שלי, אני ממליצה בחום קודם כל לבחור רופא שאת יכולה לשאול אותו את כל השאלות שיש לך, והוא תמיד ויענה לך בסבלנות ובפירוט . לפני שאת נפגשת איתו , תכיני לך דף עם כל השאלות ופשוט תעברי אחת אחת . מאוד חשוב לא להישאר עם שאלות או ספקות או אי ידיעה ... זה מאוד עוזר.

בעיקרון ברגע שאת מקבלת וסת את מודיעה לרופא והוא נותן לך הוראות לגבי הימים הקרובים. אם את עוברת הזרעה טיבעית הוא רק יתן לך תאריך לביצוע בדיקת מעקב זקיקים, שזה בדיקת דם ואולטרסאונד. ואם ההזרעה היא עם הורמונים, הוא יגיד לך מתי להתחיל להזריק, איזה חומר, ובאיזה מינון, וכמובן , מתי לעשות בדיקת מעקב זקיקים.
    כשיהיו לך תוצאות של מעקב זקיקים, שוב תצרו קשר בניכם, ושוב תקבלי הנחיות לפעולה.
    כשהרופא יראה שהגוף שלך נתן הוראת ביוץ הוא יקבע לך תאריך להזרעה. זה בדרך כלל מהיום למחר... ביום ההזרעה אנחנו הלכנו בבוקר למכון שמשביח זרע, השבחנו את הזרע ואיתו נסענו לרופא שלי לביצוע ההזרעה עצמה.
    .....

תן לאהבה שלך להוביל אותך
  • .... ההזרעה היא כמו בדיקה גניקולוגית רגילה . את יושבת על הכיסא, הרופא מחדיר לתוך חלל הרחם שלך באמצעות צינורית דקה את הזרע, זה לא כואב יותא מבדיקה שיגרתית אצל רופא הנשים (למי שכואב לה). את ממשיכה לשבת על הכיסא עוד כמה דקות עם רגליים משולבות , וזהו ... ממשיכה בחיים שלך.
    שבועיים אחרי, בדיקת בטא.

ככה זה היה אצלינו .

אני מקווה שקצת הארתי לך את הפרוצדורה של התהליך ....

שיהיה המון בהצלחה .
    תן לאהבה שלך להוביל אותך
  • איך ההודעה הזו הגיעה לכאן? זה מ2010..
    היה נשמע לי מוזר...(:
  • חחחח כי דנית הגיבה כאן

ליטלילי

• אני קודם נפגשת עם יועץ לפוריות? איך זה מתבצע? אני צריכה להגיע עם מסמכים או רק עם בעלי?
  • קבעתי תור לרופא פוריות ערן הורוביץ איך הוא יש המלצות? דרך מכבי
  • אני לא מכירה...

את קובעת תור, הולכת אליי והוא יגיד לך אם יש לך בדיקות שחסרות וצריך להשלים

וכשהכל יהיה מוכן יקבע לך פרוטוקול ותתחילו

בהצלחה

ליטלילי

• הייי גמני עברתי בשעה טובה היום הזרעה הרופאה היתה ממש חסרת סבלנות ולא נעינה..
    משהי יודעת מה הסימנים להריון?
  • הייי גמני עברתי בשעה טובה היום הזרעה הרופאה היתה ממש חסרת סבלנות ולא נעינה..
    משהי יודעת מה הסימנים להריון?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה