שאלות לאמהות שילדו פעמיים (או יותר): - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אם עברתן חתך בפעם הראשונה, האם עברתן גם בפעם השנייה או לא?

יש מישהי שילדה פעם ראשונה עם אפידורל ופעם שנייה רצתה בלי, אבל בסוף התחרטה וביקשה בכל זאת?

שאלה למי שילדה פעם ראשונה עם אפידורל ופעם שנייה בלי, מבחירה (לא בגלל שלא היה מרדים או הלידה התפתחה מהר או היה אסור מבחינה רפואית): מה הסיבה שבחרתן לנסות בלי? איך עברתן את הצירים הכואבים בידיעה שיש חומר שיכול להקל עליכן (שניסיתן אותו בעבר)? בדיעבד, היה כדאי?
18 תגובות
עמוד 1
  • ילדתי את שלושתם עים אפידורל בלידה הראשונה חתך וגם דיי גדול לידה שנייה כלום וגם לא לידה שלישית.
  • נזכרתי בעוד שאלה:
    האם הלידה השניה היתה ארוכה יותר או קצרה יותר מהלידה הראשונה, ובכמה?
  • קודם כל להירגע
    לידה ראשונה ארוכה עם אפידורל וזרוז לוריד ווחתך קטן
    לידה שניה מהירה עם אפידורל מרצון בפתיחה של 4 ביקשתי אפידורל ואחרי שעה וחצי ילדתי ללא חתכים
    נ.ב
    מצטערת שלכחתי אפידורל בלידה השניה
    כי הרגשתי את כל הכאבים
    סיפרו לי שבלידה שניה המינון נמוך יותר
    בהצלחה..............
  • כל לידה היא עולם חדש.
    יש יגידו לך שנייה קצרה יותר מהירה יותר..
    אני יכולה להגיד לך שזה לא נכון...כי עובדה שאצלי השנייה
    היתה שעה יותר מהראשונה וקשה פי מיליון מהראשונה...
    ילדתי ראשונה עם. שנייה בלי כי לא שמו לי... לא מתוך בחירה ..סליחה אבל לשחק את הגיבורה הגדולה לכאוב לצרוח כמו מטורפת בשביל מה ?
  • אוף אני מתחילה להלחץץץץץ מה זה המינון של האפידורל בלידה שניה נמוך???????????? למה???????? אף פעם לא שמעתי על זה

• לידה ראשונה היתה לי עם אפידורל כמובן, כי לא ידעתי למה לצפות. אחר כך בלידה הקודמת כבר הייתי חכמה וחיכיתי בבית עם הצירים, וכשהגעתי כבר לא היה צורך באפידורל.

אני רוצה להגיד לך, שהמשכתי ללדת בשנים שאחרי זה בלי אפידורל, משום שכבר ידעתי את ההבדלים הגדולים בין שתי האופציות. עם אפידורל פשוט נורא קשה ללחוץ וגם הלידה מתעכבת משום מה. בלי אפידורל, אומנם כאבי תופת אך ילדתי מהר יחסית וגם יכולתי לשתף פעולה בקלות וממש להרגיש את התינוק יוצא.

תפרו אותי בכל הלידות חוץ מהלידה האחרונה (ממש רציתי לנשק את המיילדת מרוב אושר על כך שלא נקרע לי שום דבר). הבדל בין שמיין לארץ, אך לא תמיד זה תלוי בנו. לדעתי מזל גדול.

בכל מקרה, גם הפעם אלך ללדת ללא אפידורל. אני יודעת שאצרח מכאבים (כמו תמיד), אך לפחות הסיוט יסתיים מהר. את האחרון ילדתי תוך שעתיים מרגע שהגעתי לבית החולים (והגעתי עם פתיחה של אחד וחצי).
    כנראה מלידה ללידה זה הולך מהר יותר (וטוב שכך).
    בכל מקרה, תזרמי עם עצמך , הרי באמת לכל אחת יש סף כאב אחר. אני כנראה מזוכיסטית בקטע הזה, אבל הלידה עוברת בקלות וההתאוששות מהירה מהירה.
  • אויש השטויות האלו מעצבנות אותי די אם מישהי לא יודעת משו אז למה להגיד סתם ולמה להבהיל סתם ????
  • לידה ראשונה לקחתי אפידורל והשפיע הלידה לקחה לי 9שעות ו20 דקות והיו לי המון תפרים
    לידה שניה לקחה בערך4 וחצי שעות האפידורל לא השפיע ולא היו לי הרבה תפרים
    לידה שלישית חכי לנובמבר

• מיכלי,
    איך את יודעת כמה תפרים היו לך בכל-לידה? שאלת את המיילדת בכל-פעם?
    עקב האפידורל או אולי בזכות בעצם, לא-חשתי בדבר: לא-בחיתוך ולא-בתפרים...
    אני שכרתי מיילדת-פרטית ושלחתי לה מתנה אחרי בערך חודשיים ואז דיברנו בטלפון והיא לא-זכרה כמה תפרים היא תפרה אותי, כנראה שהרבה..
    יש לי איזושהי בליטה-קטנה בצד-אחד של הדפנות,לדעתי סוג של תפר..הגיוני?
  • בלידה הראשונה- עשו לי חתך יזום כי העובר היה גדול (3700) ואני פיצקית.
    עברתי זירוז עם פיטוצין, התחלתי עם פתיחה 0 ועברו 4 שעות עד שהיתה לי פתיחה 2 ואישרו לי באופן חריג אפידורל כי סבלתי קשות מהפיטוצין.
    בלידה השנייה- לא חתכו אותי, זו היתה לידת בזק- הגעתי לחדר לידה עם פתיחה מלאה ותוך 10 דקות ילדתי- כך שלא היה מה לדבר על אפידורל (במיון צרחתי על הרופאה שלא תעז לגעת בי עד שמחברים אותי לעירוי בשביל אפידורל ואני זוכרת שאחרי שבדקה אותי ואמרה "מלאה" צרחתי עליה שאני רוצה אפידורל והיא צחקה ואמרה: "מה אפידורל? את עולה למעלה ללדת!") האמת שהיה מדהים!

• לידה ראשונה ארוכה מייגעת וקשה עם אפידורל שגרם לכך שלא אצליח ללחוץ, ועשו לי ואקום בסוף... לידה שניה מהירה , בלי אפידורל, נכון כאבים מטורפים אבל הצלחתי לשתף פעולה מעולה ותוך חמש שעות מהרגע שהגעתי לבי"ח - ילדתי.
    לדעתי אין חוקים בעניין, הכי טוב זה כל הזמן לחשוב " הלידה הזו תהיה קלה" לחשוב חיובי ולא לפחד מזה ובע"ה כך גם יהיה..
    שיהיה בהצלחה
  • כמה שאלות

• לידה ראשונה 7 שעות עם תפרים אין לי מושג כמה.... אה.. וכמובן אפידורל בפתיחה 5
    לידה שנייה 6 שעות עם אפידורל בפתיחה 3 ומשהו או 4 בלי תפרים, בלי חתכים רק שפשוף קטן...
    שתי הלידות היו בסוף ואקום...
    [url=http://imikimi01.com/link/link_through/yZSU-10f?password=3LVDdAXc97]
    [url=http://imikimi01.com/link/link_through/yZSU-10f]

• אהההההההההההההההההה אני רק שומעת את המילה חתך אני מזועזעת,
    נראה לי כואב בטירוף

בשתי הלידות לא עשו לי חתך, מקווה גם בשאר הלידות הבאות
  • לידה ראשונה וואקום לידה ארוכה היו אטול בדופק ועשו אפידורל.
    לידה שניה- גם וואקום בגלל האטות בדופק
    מה הסיכוי ללדת רגיל ? לידה הבאה
  • סיכוי טוב - בעיקר אם תקחי דולה שתטפל בך במשך הלידה. יש שיטות טיפול מגוונות ודולה מוסמכת ומנוסה תדע לטפל כך שהסיכוי ללידה רגילה יגדל (אין כמובן הבטחה אבל מניסיוני זה מאד עוזר).
  • הייתי עם דולה ולצערי הלידה הייתה דומה מאוד לראשונה.
    האם מבחינה רפואית יש מקרים שאחרי שתי לידות וואקום יש לידה רגילה ?
  • יש מקרים וכמובן תלוי בדולה ובשיטות בהן היא עובדת אך בשום אופן אין אפשרות להבטיח. השאלה היא מדוע נעשה הוואקום ולכן אפשר לבדוק אם יש אפשרות ושיטה להתגבר על זה.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה