סקר- שמות - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • סקר נחמד (מקווה שעוד לא היה כזה):

1. האם ידעתן מה מין העובר שבבטן ומתי התחלתן לחשוב על שמות?
    2. האם היו לכן קווים מנחים/כללים שלכן לבחירת שם? והאם יש שמות שלא הייתם
    נותנים לילד? (נגיד: רק מהתנ"ך, רק בהתייעצות עם רב, רק שמות עם x אותיות
    וכו')
    3. מתי ננעלתם על השם/החלטתתם על השם הנבחר? ולמה דווקא את השם הזה מכל השמות שבהם התלבטתם?
    4. בין כמה שמות התלבטתם?
    5. מתי גיליתם לסביבה מה השם? מה הייתה תגובת הסביבה לשם?
19 תגובות
עמוד 1
  • אני ראשונהֱ?
    1. ידעתי שזה

• 1. האם ידעתן מה מין העובר שבבטן ומתי התחלתן לחשוב על שמות?
    כן ידענו מה מין העובר, גם בהריון הראשון וגם בהריון אהבנו שם מסוים עוד לפני ההריון אבל כשנכנסתי להריון השתנתה דעתנו ובחרנו בשם אחר...שזה גי מוזר כאילו יד מכוונת כזו השם פשוט "לא הרגיש מתאים" ומייד הסכמו על שם אחר לחלוטין שבכלל לא חשבנו עליו.2.

2.האם היו לכן קווים מנחים/כללים שלכן לבחירת שם? והאם יש שמות שלא הייתם
    וכו')
    כן, לא שמות לועזיים למשל: מייקי ושות' לא שמות של
  • ידעתי שזאת בת בסקירה המוקדמת
    עוד מלפני מלללא שנים ידעתי שאם תצא לי בת אני רוצה נועה
    ואז גיליתי שזו בת
    וכל ההריון קראתי לה נועה
    ושיצאה הכנו עוד כמה שמות כי אמרו לנו שלפעמים שמות לא מתאימים לבנאדם
    אבל לה זה מאוד התאים
    הרוב מאוד אהבו את השם
    היו כמה מעצבנים שאמרו שהשם הזה חרוש
    לא ענית את על הסקר!
    יש לך רעיונות לשמות?

• בשבועות ממש מוקדמים נראה לי 13-14 כבר ידענו שזה בן והתחלנו לחשוב.
    היה לנו שם שרצינו בהתחלה ,נועם חוץ משמות שכבר יש במשפחה לא היה לנו שום קו ..
    בהתחלה חשבנו נועם אבל בחודש 6 בערך אמרתי שהשם לא מתאים לו והתחלנו לחשוב על שם אחר.
    לא היה כמעט התלבטות בין 2-3 שמות
    ברגע שהצעתי שם איתמר ושנינו הסכמנו שזה שם יפה סיפרנו לקרובים נראה לי ב6-7 לא זוכרת ממש. כולם מאוד אהבו

מאיה.
  • 1. ברגע שידענו את המין על בטוח (אחרי סקירה ראשונה) התחלנו לחשוב על שם.
    2. קוים מנחים: שיהיה בעל משמעות יפה (גם בתרגום לרוסית). שתיהיה אפשרות לשם גם בצורתו הבינלאומית. לא יהיה דו מיני. עדיף תנכ"י. לא נדוש. שיהיה קל להגיה לסבים דוברי הרוסית (מה שבסוף לא יצא בכלל, כולם מסתבכים עם אביגיל, אבל זב"ש).
    3. החלטנו הרבה לפני הלידה.
    4. פעם ראשונה היו לנו שתי שמות - אביגיל ומעין. בסוף אביגיל לקח כי הוא יותר מיוחד.
    פעם שניה היינו בבעיה כי כבר עברנו על כוווללל השמות לבנות ואהבנו רק 2. לא רציתי מעין כי זו הייתה מין אופציה שניה בפעם הקודמת. אז לא רציתי להשתמש באופציה ב'.
    אז במעבר בפעם המיליון שלנו על רשימה נוספת, נפלו עיני על מיכל. וגם בעלי ישן על זה לילה ואהב. זה התאים לקוים המנחים שלנו.
    והתחברה לנו גם הדמות (מתאים לאביגיל). אז ננעלנו על אופציה אחת בלבד.
    ו-נינה זה על שם סבתא של בעלי, הוא היה מאוד קרוב אליה. מיכל נולדה בשבעה שלה, אז בעלי רצה לתת שם שני.
    הפעם אם במקרה יש לנו בת - אנחנו בבעיה רצינית. כי אין לנו יותר רעיונות...
    5. להורים, לחברים קרובים סיפרנו לפני הלידה. לנסות את השם על העולם החיצוני. עם אמא שלי גם התייעצנו בין מעין לאביגיל.
    להורים של בעלי יש טיפה בעיה עם הגיית אביגיל. למשפחה שלו שברוסיה יש עוד יותר בעיה. מצידי - שילכו לקלינאית תקשורת וילמדו לדבר.
    עם סתיו רציתי שם מסויים אבל אז גיליתי שחצי מהדור הנוכחי קרוי בשם זה אז ויתרתי. כאשר הסקתי שהוא אמור להוולד בסתיו מיד נדלקתי על השם וידעתי שאין הרבה בנים עם שם זה.
    עם קורן ידעתי ישר שגילינו את מין העובר, היה לי בראש את השם הזה הרבה זמן.

וכו')
    לא.

3. מתי ננעלתם על השם/החלטתתם על השם הנבחר? ולמה דווקא את השם הזה מכל השמות שבהם התלבטתם?
    החלטנו מהר מאוד, אהבנו את המשמעויות והצלילים.

4. בין כמה שמות התלבטתם?
    לא היתה התלבטות.

מיד אחרי הלידות.

• 1. ידענו את מין העוברית וביום שידענו ידענו גם מה השם
    2. הסכמה משותפת לחלוטין - לשם של להב יש משמעות עצומה עבורי. לא אוהבת שמות מהתנך, מאמינה בקשר עם השם כמו שהיה אצלנו וכמו שיהיה בהבאים
    3. כמו שאמרתי ביום שידענו מה המין (אני ידעתי כל החיים את האמת). לילד הראשון שלי רציתי לקרוא להב, משמעות השם שלי זה "להט השמש" (להט=להב), התלהבנו לגלות שזאת בת, בקיצור לא היה ספק שבעולם שזה השם שלה
    4. בין להב לבין להב לבין להב - רק להב!!!
    5. להורים והאחים גילינו מהתחלה כדי לקבל את תגובתם, כולם התלהבו בטירוף. לשאר גילינו ביום שילדתי התגובות היו מעורבות בין שוק לבין שאלות מה המשמעות לבין התלהבות

באהבה, סיון
  • 1. ידענו שזו בת מהסקירה הראשונה (ואז התחלנו לחשוב על שמות), לפני זה היינו בטוחים שיש לנו בן.
    2.כן, היו קווים מנחים..... שלא יהיה מהשמות הקצרים של 2 אותיות, לא שם חרוש, לא שם לועזי, כל השאר לגיטימי.
    3. היו לנו 4 אופציות עם 2 מתוכם שהיו הכי מועדפים שמתוכן הסכמנו ב100% על השם שבסוף נבחר.
    4. ראה/י מס' 3.
    5. גילינו את האופציות שהייתי בחודש 8, חלק אהבו, חלק לא, עכשיו הכל אוהבים.

והשם של הנסיכה...- גפן.

הייתה לי הרגשה לפני ההריון שזו בת

לא ידעתי!! היה לי כיף לא לשאול, אבל כל פעם חשבנו על שם גם לבן ןוגם לבת.

וכו')
    אנחנו נוהגים לתת רק שמות ע"ש מישהו שנפטר במשפחה או ע"ש רב צדיק שנפטר או משהו כזה, אבל בחיים לא הייתי נותנת לילד שם שהוא לא מקובל ויתבייש בזה, רק בגלל שלסבא שלי קראו כך.

בעיקר בגלל שאהבנו אותו אבל גם כי ידענו שזה ישמח או יכבד מישהו במשפחה.

4. בין כמה שמות התלבטתם?

אצל יהודה לא היתה התלבטות כי הוא נולד פחות משנה אחרי שסבא של בעלי נפטר.
    אצל חיים התלבטנו בין שתי שמות אבל החלטנו בסוף על חיים כי השם השני היה פחות מקובל וחששנו שכשהוא יגדל הוא ירגיש לא טוב עם זה.

בברית, וכל פעם הסבתות התרגשו נורא עד כדי דמעות!!!
    מירי, אמא לשתיים וחצי
  • אני מהרגע שידעתי שיש לי בן (בשקיפות) ידעתי שהשם השני שלו יהיה שאול (אבא שלי)
    לגבי השם הראשון אני בעצמי ידעתי אותו רק אחרי שנולד
  • היי מאמי..
    בהריון הקודם חשבתי על שמות של 2 המינים,

הפעם היתה לי הרגשה שזה בן אז חשבתי רק על שמות של בנים,

כללים:

לא שם שקצר מ-4 אותיות, ורצוי שם תנ"כי/שם שרב יאשר -יברך...

הפעם נקרא בע"ה בשם התינוק גם שם אמצעי ע"ש סבי המדהים שנפטר לפני שנה בדיוק

ידענו שזו בת, ומאותו רגע התחלנו לחשוב על שמות בשבילה, לא שזה עזר, כי כל שם התלהבנו לשבוע ואז אחד מאיתנו התחרט.. השם השני הוא שרה, על שם סבתא של בעלי, רק על זה ידענו והסכמנו מראש.

,לא ממש. השם היחידי שבעלי רוצה זה נעם, על שם אחיו שנהרג במלחמת לבנון השניה. למזלי יש לנו בת, מפחיד אותי לקרוא לילד על שם אדם שנהרג צעיר, אבל כשנגיע לגשר, נחצה אותו.... .
    3.
    מתי ננעלתם על השם/החלטתתם על השם הנבחר? ולמה דווקא את השם הזה מכל השמות שבהם התלבטתם?
    אחרי שהיא נולדה לא היה לנו שם ראשון! כשראינו אותה מיד ידענו שלא מתאים לה שם זכרי, היא עדינה יותר, אני רציתי אוריה, ובעלי ממש לא רצה,
    אחרי 4 ימים בעלי אמר שמתאים לה עינה (אני הצעתי בהריון והוא לא אהב..), הופתעתי אבל הסכמתי איתו.
    קראנו לה ככה, במשך יומיים ואז הסתיימה ההתלבטות. מעין אני פחות אוהבת, כי הוא שם סגור בלי תנועה. היא פשוט עינה קטנה,ילדת מים וטבע, זורמת, שופעת חיים שלנו. היא נולדה בשבת פרשת חיי שרה, ככה שגם על השם השני היינו בטוחים
    .
    ,4. בין כמה שמות התלבטתם?
    חשבנו על שחר,זוהר, שקד, מאור ,- 5.
    מתי גיליתם לסביבה מה השם? מה הייתה תגובת הסביבה לשם?

לאחותי גיליתי יום לפניי שקראנו לה ככה, לכל השאר, רק בבית כנסת בשבת, כשקראנו לה בשם, אנחנו מקבלים מחמאות על השם. אבא שלי מתעקש לקרוא לה שרהלה, (כדי לעצבן אותי..)
    לאמריקאים של בעלי, קצת קשה לבטא ,עונש על כל האנגלית שאני סובלת שם! וגם לסבתא המרוקאית שלי...בשביל זה יש עיוני... רק בשלב הזה גילינו שעינה זה לא שם מוכר, ושצריך להסביר מה הפירוש,עינה=מעין, מגיע מהתנך-ארץ עינות ותהומות... ולמי שתהתה אומרים- AYANA
  • ידענו שזו בת מהסקירה הראשונה.
    על שמות התחלנו לדבר רק אחרי הסקירה השניה או אפילו אחרי כי בעלי פחד (מצידו היה לדבר על כל מה שקשור בה רק אחרי הלידה שהוא יראה שהכל בסדר).
    בגדול אהבתי מאד את השם שילי עוד לפני ההריון (הייתי פעילה בפורום בשם שילי עוד לפני ההריון ובמהלך ההריון). שי - ראשי התיבות של השמות שלנו. ובחרנו בשם כי קיבלנו את הנסיכה אחרי שנים של צפיה (טיפולי פוריות) והיא המתנה שלנו.
    אחרי הלידה לא מיד נתנו לה את השם והתלבטנו בין עוד שמות וכמובן שחזרנו לשם שילי כי גם בעלי מאד אהב אותו וגם המשפחה הקרובה.
    בהריון הראשון לא ידענו עד שהיא יצאה
    בהריון השני ידעתי מההתחלה שזה בן היתה לי הרגשה
    בהריון הזה אנחנו יודעים מה יש

וכו')
    בעלי ביקש שאם זה בן אז נקרא לו על שם סבא שלו אחרי התלבטות קטנה הסכמתי
    אחרי שאנחנו בוחרים שם אנחנו מתייעצים עם רב שמבין בשמות

אצל אודיה ישר איך שהסתכלתי עליה יצא לי השם למרות שרציתי שם אחר אבל הרבה אמר לנו אז שזה נבואה ולכן התפשרתי
    אצל אברהם זה היה ידוע מראש
    בהריון הזה איך שידענו מה יש שאלנו את עצמנו איך נקרא ואז אמרתי לבעלי שאני רוצה שם עם א' הוא זרק שם ואהבתי

4. בין כמה שמות התלבטתם?
    אצל אודיה חוץ מהשם הזה התלבטתי בין עוד 2 שמות

אצל אודיה בשבת שבעלי ברך את השם עד אז אף אחד לא ידע
    אצל אברהם חמי וחמותי ידעו כי חמי ביקש ממני את השם אחרי הלידה אבל חוץ מזה אף אחד לא ידע עד הברית
    פה... רק אחותי יודעת
    ניחשתי שזה בת - הייתה לי הרגשה והרופא הצדיק אותה
    וכו')
    4. בין כמה שמות התלבטתם?
    1. ידענו שזה בולבולון משבוע 12 וברורררררר שמיד התחלנו לגלגל שמות על הלשון.
    2. רצינו משהו מיוחד, אני אוהבת יוניסקס... לא התכוונתי להתייעץ עם "רבנים" אבל יצא שכן קיבלנו הכוונה... הסבר בהמשך.
    3. ננעלתי מהר על השם שני, אח של בעלי לפני שחזר בתשובה נקרא כך. חשבתי שזה מיוחד, לא נדוש ומשומש אבל מיד אחרי הלידה ביקשנו את "רשותו" של האח, ששינה את שמו לשמעון, והוא אמר שזה שם עם קונוטציה שלילית ותוקפנית.... מיד החלטנו על ארי- שם חזק, גם מהדת וגם בממלכת החיות
  • 1 ידעתי עוד מגיל 10 שלבנות שלי יקראו קייטי וג"ני ועשיתי הכל שכך יהיה כמה שמוזר זה לא ישמע אבל אני לא מתחרטת על זה קייטי בת 12 וגני בת 9 לא מזמן עברנו לאמסטרדם אבל זה רק לשנה ואני חושבת שבקרוב [אני חודש חמישי!] תיוולד לילי
  • אני מיצטערת שהמשך התשובה כאן פשוט בטעות שלחתי את הקודם בלי לסיים. וגם בטעות כתבתי שאני בחודש חמישי ולא שבוע...
    אז הינה ההמשך...
    ואני לא מבוגרת מידי כי התחלתי ללדת מאוד מוקדם אבל אני מפחדת שלילי תיהיה קטנה מידי למישפחה שלנו כיכשהיא תיהיה בת 10 ג"ני תיהיה בת 19 וקייטי ביכלל בת22!
    אבל הכל בסדר כי מה שלא נעשה תמיד לטוב...
    2 בחיים לא ההיתי נותנת את השמות הבאים:יוגב,מרים,יואב,יוסי,משה,חנן,אמנון,ינון,רועי,מאור,יאיר,אורי...ועוד הרבה! לא זה שיש לי משהו נגד השמות האלה,הכל זה סיבות אישיות.
    3 ננעלתי על השם בגיל 10 [יותר מפורט כתוב בפוסט הקודם שלי] ולמה דווקא השמות האלה אני לא זוכרת ואין מה לעשות...
    4 אני זוכרת שחשבתי על השם עמליה,[זה שמה של של החברה הכי טובה שלי] אך לאחר מכן הבנתי שזה פחות מתאים ו וויתרתי על השם הזה.
    5 גיליתי את השם לכל החברים והחברות שלי רק כשכל אחד מהם עבד בישבילי בבית [כבדיחה הם קראו לי "המלכה"] בידיוק כמו שסיכמנו כמה חודשים ליפני שהיתברר שאני בהריון. (:
    וכולם אמרו שהשם יפה.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה