כפיפות בטן בהריון - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • חברות,
    אני קוראת מידי פעם את הפורום של ד"ר יזהר בן שלמה בYNET על ענייני הריון.

ראיתי שם שאלה שאני מעתיקה לפה עם התשובה שלה:
    השאלה:
    שלום ד"ר,

האם מותר לעשות כפיפות בטן או תרגילים אחרים הפועלים על שרירי בטן?

האם מותר לצלול בזמן הריון, לפחות צלילות לא עמוקות?

תודה.

תשובת הרופא:
    כפיפות בטן, כל עוד את יכולה.
    צלילה, קחי בחשבון שאת יותר מסורבלת, וכושרך, מבחינת העומס על הלב מוגבל. לדעתי, לכי לצלול אחרי הלידה.
    משהי שמעה על זה בעבר? מותר לעשות כפיפות בטן בהריון? לפני ההריון הייתי עושה מלא והפסקתי. אני עדיין יכולה לעשות, מותר לי להמשיך?

בנוסף, שרירי בטן עוזרים במשהו בהריון? מעוט סימני מתיחה? בלידה עצמה? בחזרה למצב של בטן שטוחה אחרי ההריון?

8 תגובות
עמוד 1
  • תראי תכלס לדעתי מותר
    אבל אני רק מדמיינת את התינוק האומלל שם בפנים בכל כפיפה של הבטן

• אני פדלאה ולא בכושר, אבל גיסתו של בעלי היא מדריכת אירובי
    -ספינינג(או איך שקוראים לזה) וכללה תרגילי ספורט מורכבים יותר מכפיפות בטן בהיריון שלה החל מהחודש השלישי להיריון ועד לשבוע בו ילדה - היא השתוללה באימונים בלי פחד - הבנתי שכך עשתה בשני ההיריונות והילדים נולדו
    "לא מעוכים" או משהו מהאימונים שלה. אני מאמינה שמי שנהגה להתאמן לפני לידה יכולה עד גבול מסויים להמשיך בזה וכמובן להפסיק אם זה גורר כאבים או משהו לא נעים חלילה.

• כל עוד ניתן לעשות כפיפות בטן אז תעשי..
    אני מתאמנת בסטודיו C בשיעורי הריון ואנחנו עושות כפיפות בטן צידיות
    שוכבים על הצד כשהגוף ישר ומעלים את פלג הגוף העליון למעלה אנחנו עושות את זה עם משקולות ומרימים את היד למעלה עם המשקולת ברגע שהגוף עולה.
  • אני עשיתי כפיפות בטן עד חודש 7 בערך... אבל הייתי בכושר גם לפני הריון.
    בהריון לא סבלתי בכלל מכאבי גב תחתון (שזה כאב מאוד אופייני לנשים בהריון) וזה הרבה בזכות שרירי בטן חזקים. מה שכן, היו לי כאבי גב עליון שנתפסו השרירים (חשוב מאוד להתחמם לפני כל פעילות). תראי, אין לי סימני מתיחה... ובטן שלי חזרה להיות שטוחה. אני לא יודעת אם זה גנטיקה או עובדה שהייתי עושה ספורט.
    אני רוצה שבונקר יחזור הביתה

בלוג שלי:
    http://nisuim-ze-keif.blogspot.com/
  • אנסטסיה - את לא דוגמא!!!!! גם לפני ההריון לבשת בגדים של ילדה בת 12.
  • דווקא אני יודעת שכפיפות בטן מאוד לא מומלצים בהריון..יש דרכים אחרות לחזק את שרירי הבטן.
    שרירי הבטן מאוד מאוד חשובים בהריון וגם לאחר הלידה... אם הם שרירים חזקים הם יפחיתו כאבי גב תחתון, מחזיקים את תכולת הבטן ביעילות,וכמובן ששרירי בטן חזקים יכולים לעזור בלידה עצמה .
    אחרי הלידה מאוד חשוב להמשיך לעבוד על הבטן ככה שיקום השרירים ובכלל צורת הבטן ומיצוקה יהיו טובים.
  • ליבי:
    אני רוצה שבונקר יחזור הביתה

בלוג שלי:
    http://nisuim-ze-keif.blogspot.com/
  • היי אני מדריכת פילאטיס לעכשיו בהריון שני.
    מניסיוני וממה שלמדתי אני יודעת שמאחורי חודש שלישי אסור לעשות כפיפות בטן בהריון בגלל שהבטן גדלה ויש יותר לחץ בפנים הבטן אם עושים זה עלול לגרום להפרדות בטנית אם שמעת על זה (היפרדות יכולה לקרות גם בלי קשר לכפיפות בטן אבל בכפיפות בטן יכולות להחמיר אותה) ולכן לא מומלץ, אבל כן מומלץ לחזק את הבטן בתרגילים שעובדים על הרחב בטני- על הצד רגל עולה ויורדת בלי ליפול לשום צד(בעזרת שרירי הבטן) השכיבה על הגב להרים רגל ולצייר מעגלים קטנים על התקרה-מומלץ מאוד להריון!ועוד תרגילים שאין בהם הרמת ראש..בהצלחה!!!!
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה