איך יודעים שהעובר בסדר? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני בשבוע 10+4 ומתחילה קצת להתחרפן...הפעם האחרונה שעשיתי אולטראסאונד הייתה ב-8+1 והפעם הבאה זה שקיפות עורפית ב-12+2...כלומר יעבור חודש מבלי לראות את העובר...זה קצת מלחיץ אותי.....טוב, הרבה מלחיץ
    בעלי אומר שאני מגזימה כי רציתי לבקש מהרופא שלי עוד איזה אולטראסאונד בונוס לראות שהוא בסדר...
    מה איתכן? איך עברתן תקופות כאלה מבלי לראות אותו ולראות שהוא נושם וגדל?
    אני כבר מעכשיו מבינה איזו אמא קרצייה אני הולכת להיות ואני בכלל לא פולניה

סתיו
22 תגובות
עמוד 1
  • מבדיקת הריון אנחנו מפעילות מנגנון שאף פעם לא השתשנו בו והוא - התקף חרדה ולחץץץץץץ ואח"כ בא המנגון הבא.. בקרוב

• לא נותר לי אלא להזדהות איתך. אני זוכרת בהריונות הראשונים שחייתי מבדיקה לבדיקה ורק הייתי יוצאת מאולטאסאונד ומתחילה לספור לאחור עד לפעם הבאה.
    אני רק יכולה מעט לעודד ולומר שמרגע שמתחילים להרגיש את העובר זה גם מרגיע...

• נושם?!
    "...אמא שרה לבן בלילה... אמא כאן לידך כל הזמן..."
  • אוי אני מזה מזדהה איתך...אצלי זה היה טיפה שונה בין האולטרסאונד הראשון לשקיפות ישנתי כל הזמן והקאתי בשאר הזמן אז לא הרגשתי את הזמן בין לבין..בין הסקירה הראשונה ושנייה הייתי בחרדה של חיי
  • כולן יזדהו עם התחושות, החששות והפחדים האלה כי זה מאוד טבעי.

אני לא התלבטתי יותר מידי ובשבוע 10 עשיתי עוד אולטרה סאונד וממש לא עניין אותי מי יחשוב שאני מגזימה
  • אוף!!!!!!
    זה בדיוק מה שאני מרגישה....
    עשיתי את הא"ס הראשון בשבוע כמעט 7, אני עכשיו 10+1 ומשתגעת זה עדין לעומתי!!
    איך אני אמורה לדעת אם הכל תקין??? לא רוצה לחכות עד השקיפות זה עוד שבועיים!!!!!!
  • אוי, חכי לשבועות כמו שלי שבין בדיקה לבדיקה יש חודש או חודש וחצי
  • זה בדיוק מה שעובר עליייייייי אוףףףףףףףףףףףף עבר כבר שלושה שבועות מהשקיפות עורפית והסקירה המורחבת שבוע הבא ביום חמישי, אני משתגעתתתתתתתתת
    איך יודעים שהכל בסדר????????????
    הרופאה שלי בחול ואם היא הייתה בארץ הייתי כבר אחרי 4 אולט' ...מחר היא חוזרת ואני ישר מתייצבת אצלה להפנייה לאולט'.....

תראי אני קצת נרגעת מהעובדה שאני כן מרגישה בהריון, כלומר...
    כאבי בטן תחתונה, השדייים כואבות לי, התנפחה לי קצת הבטן ...אז זה קצת מרגיע כי אם משהו לא היה תקין חס ושלום אז לא הייתי מרגישה ...מקווה שזה אצלך גם ככה ...

שיהיה בהצלחה חמודית....
  • ברור לי שעד שלא נראה את הבייבי שלנו ביידים לא נרגע!
    אבל מרוב שאני לא מפסיקה לקרוא על מקרים משונים של עוברים שהפסיקו להתפתח אני מאכילה את עצמי בסרטים,
    אני גם מאמינה שברגע שאני יעבור את השליש הראשון מפלס הלחץ ירד
    אוווווווווווווווווווף שיבור כבר הזמן
  • עדוש - המפלס לא יורד. אצלי מה ממשיך להיות בלחץ. עובר יכול להפסיק להתפתח, חס וחלילה, גם בחודש חמישי ושישי וכו'.... קרה למישהי שאני מכירה....

אז תראי שאת עדיין תיהיי בלחץ. זה טבעי והגיוני.
  • ה' ישמורררר חס ושלום בואו נחשוב חיובי יהיה חיובי
    בשורות טובות לכולןןןןןןןן
  • ככה זה כולן!!!!! כמעט כולן יזדהו איתך (וגם אני כתבתי כזה שרשור כמוך בזמנו)

הציפיה המעצבנת הזו בין בדיקה לבדיקה יכולה לגרום להתחרפנות!!!!

ולכן, מה שעושים זה לקבוע תור לרופא נשים בין הבדיקות החשובות, ולומר לו שאת לחוצה ואת רוצה לעשות אולטרסאונד או לפחות בדיקת דופק....

זה מה שאני עשיתי (בזכות עצה מבת הפורום)

נכון שהרופאים קצת עושים פרצופים- אבל הם בחיים לא יבינו אותנו הנשים.
    אני הגעתי אפילו לדמעות כי לא היה לרופא אולטרסאונד בחדר.... והוא לקח אותי לחדר אחר, באמצע בדיקה של מישהי אחרת חחחחח
    ואני ממש לא פולניה- רק באופי!

הכי חשוב זה לחשוב מחשבות חיוביות ולהאמין שהכל בסדר

• אז אתמול החלטתי שאני קונה את המכשיר הביתי הזה שמודד דופק, אני בשבוע 11 ואפשר רק מ-14, אבל אם זה מה שיגרום להרגע זה שווה הכל ובעלי תומך...טוב, אני משגעת אותו שאם היה אפשר לקנות מכשיר אולטראסאונד הביתה ולסדר פה בבית חדר לרופא שלי הוא גם היה מסכים....
    חוץ מזה היום ממש לפני שעתיים קלטתי שהחזה שלי מפוצץ בורידים כחולים שכאילו נהייתי שקופה בשעות האחרונות, מסתבר שזה קורה בגלל שהחזה גדל, אבל אל דאגה הרופא שלי יקבל טלפון ברגע שהוא מתחיל היום...
    ודנה 29 - את מה זה צודקת, אני מחפשת ומוצאת סימני הריון כדי להרגע, כל רגע של בחילה מבורך
    מי היה מאמין

סתיו
  • חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
    את בדיוק כמוני!! אני מחפשת את הבחילות ושהן מגיעות אני בוכה
    וגם אצלי החזה מלא ורידים בעלי לא מפסיק לצחוק עליי
    טוב כנראה שהחרדות האלה זה חלק מהעניין
  • שימי לב שלעשות את המכשיר לבד זה לא טוב כי אם העובר בתנוחה מסויימת ואת לא תישמעי דופק במכשיר ואת סתם תלחצי זה יהיה גרוע.
    גם במוניטור לא תמיד שומעים דופק עד שעושים המון פוזות שונות ולפעמים צריך US. זה לא מומלץ מכשיר כזה - זה רק מלחיץ לדעתי!

תחשבי על זה - את שמה את המכשיר ומחפשת דופק ו.... אין!!!! את נלחצת, בוכה, בטראומה, רצה לבי"ח והעובר בסדר רק היה בתנוחה שלא היה אפשר לשמוע דופק (במיוחד כל כך מוקדם שהוא קטן כל כך). מה עשית בזה?

בהצלחה בכל אופן
  • מסכימה עם לאורה...
    כולן פה באותו המצב.... לכולן יש חששות
    אבל הכל בסדר ב"ה!!!!

כל עוד אין דימומים או כאבים חזקים בבטן התחתונה- הכל בסדר. אל תדאגי לחינם!

• מה זה כאבים חזקים ? כי יש לי מידי פעם כאבים כאלה, מעין דקירות קטנות אך כואבות שבאות ונעלמות, האמת היא שעכשיו אני בשבוע 11 ובתחילת ההריון, כלומר שבוע 6-8 ככה זה היה יותר

סתיו
  • דקירות קטנות שבאות והולכות זה בסדר
    זה אומר שהרחם מתרחב ומשתנה...

כל עוד זה ממשיך וכואב יותר ואפילו מנוחה לא עוזרת- אז צריך לפנות לרפא...

• אני אגיד לך מה שאמרו לי כשהייתי במצבך:

סטטיסטית כמעט כל ההריונות תקינים בשלב הזה - אז למה לא שלך?, ואם חס וחלילה משהו לא בסדר את תדעי, אי אפשר לפספס כאבים כאלה ודימום כזה.העובר לא יכול "להעלם" מהרחם. יש רק דרך אחת החוצה: לידה תקינה או הפלה, לא עלינו, שכמו שאמרתי - אי אפשר לפספס. כל עוד את מרגישה טוב ואין דימום הכל תקין.

ואם בא לך לראות את העובר - לכי לרופא נשים! תגידי שאת רוצה לראות כי את מודאגת ורוצה להרגיע את עצמך. זכותך!
  • וואי!! גם אני ככה, שבוע שעבר הייתה שקיפות ועד הסקירה בשבוע 16 אני לא אראה את העובר!!! איך אני אעבור את ה3 שבועות האלה???

• אני אגיד לך מה שאמרו לי כשהייתי במצבך:

סטטיסטית כמעט כל ההריונות תקינים בשלב הזה - אז למה לא שלך?, ואם חס וחלילה משהו לא בסדר את תדעי, אי אפשר לפספס כאבים כאלה ודימום כזה.העובר לא יכול "להעלם" מהרחם. יש רק דרך אחת החוצה: לידה תקינה או הפלה, לא עלינו, שכמו שאמרתי - אי אפשר לפספס. כל עוד את מרגישה טוב ואין דימום הכל תקין.

ואם בא לך לראות את העובר - לכי לרופא נשים! תגידי שאת רוצה לראות כי את מודאגת ורוצה להרגיע את עצמך. זכותך!
    ואי זה כל כך לא מחייב לי לא היה דופק בשלב מסויים והיה עובר מת בבטן שבועיים לא היה לי דימום ולא כלום באתי לבדיקה שגרתית ואמרו לי שאין דופק
  • ואי זה כל כך לא מחייב לי לא היה דופק בשלב מסויים והיה עובר מת בבטן שבועיים לא היה לי דימום ולא כלום באתי לבדיקה שגרתית ואמרו לי שאין דופק
    באיזה שבוע היית???
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה