סקר!!! לעשות או לא לעשות בריתה??? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • הי בנות,
    צריכה את עזרתכן... תמיד חשבתי שבריתה זה דבר מיותר .. מה שלא חייב לא עושים..

בעלי כן רוצה לעשות ובגדול אני זורמת איתו...

החשש הגדול שלי זה שחלילה נפסיד כסף.. זה ממש לא הזמן בשבילנו להפסדים אנחנו גם ככה לא במצב כזה טוב מבחינה כלכלית...

אז מה דעתכן?

מי שעשתה בעבר ברית או בריתה האם הצלחתם לחסות את הארוע?

אשמח לכמה שיותר תגובות

37 תגובות
עמוד 1
  • בעיני בריתה זה פשוט מיותר....
    אנחנו עשינו ברית, כי יש לנו שני בנים

• 1. אני בדעה שלך - מה שלא חייבים לעשות לא עושים - מבחינתי זה נראה כדבר מיותר - סתם טרטור לאם היולדת, לתינוקת הרכה ובכלל לכל המשפחה והסובבים. מה גם שלי אין את הסבלנות והחשק להתעסק בזה בכלל - להרוויח ולהשוויץ על חשבון הילדה שלך (יאללה נו תסקלו אותי כולן באבנים)
    2. ברית מילה - אם הייתי יכולה וזה היה תלוי רק בי, גם כן הייתי מוותרת על כל החינגה מסביב ועושה חיתוך בבי"ח - אבל פה יש את בעלי ובקטע הזה אני אאלץ לכבד את רצונו.
    3. כמו שהפסדתי בחתונה אני משערת שאפסיד גם בברית - זה כנראה האנשים הסובבים אותי. יש אנשים שהסובבים אותם נדיבים יותר וככל הנראה ירוויחו - או שההורים שלהם פשוט ישלמו על הברית/ה ואז בכלל יקבלו את כל ההכנסות לידיהם המאושרות

• אני דווקא בדעה שונה משלכן.
    עשיתי לבת שלי בריתה והרווחתי 25,000 ש"ח. הסכום הזה נתן לי להשאר בבית עם הילדה עוד 3 חודשים בשקט. בנוסף גם סגרתי לה כסף.
    גם הפעם אני מתכוונת לעשות בריתה.
    בחיים צריך לדעת להסתכל על חצי הכוס המלאה - תמיד!!!!!

שיהיה יום מקסים לכולם!!!!!

באהבה, ליאת.
  • תעשי בריתה בצהריים הכי טוב

• אני בעד,
    אבל לא אירוע ענק..
    אנחנו עשינו סעודת הודיה, יש כאלה שעושים זבד הבת, כל אחד קורא לזה שמהו אחר.
    אנחנו עשינו את זה פשוט מהרצון להודות לה' על הטוב שנפל בחלקינו, אז זה שזה לא בן זה לא אומר שלא צריך להודות!
    ואולי פשוט בגלל שהודיה נולדה אחרי בן, זה היה לנו מוזר לא לעשות כלום..

גם כשיש בן את לא חייבת לעשות אירוע מטורף ולהזמין את כל העולם והחברים שלו.
    אני תמיד בעד אירוע צנוע, משפחה, קצת חברים טובים באולם קטן וצנוע, אפשר בבית או בבית של ההורים אם יש להם בית גדול וזהו..

מה שכיף אצל בנות זה שאת לא חייבת לעשות את זה שבוע אחרי הלידה,
    יש לך קצת יותר זמן להתאושש.
  • אני ממש נגד האירועים האלו!!!
    מגעיל אותי שאנשים עושים את זה בשביל להרוויח כסף!!!
    מתזזים את כולם בצהריים, באמצע יום עבודה, רק כדי לאכול....
  • אני אעשה בריתה, עדיין לא החלטתי אם באולם או בבית של חמי ( יש לו בית מאוד גדול)
    זו שאלה של כמות אנשים.
    תראי, אתם יכולים לעשות משהו בבית? ואז לא יהיה את הפחד של ההפסדים. או באמת לעשות במקום צנוע ... אומר את האמת אנשים לבריתה מביאים מלבד כסף הרבה מתנות וזה מבאס... אני אישית תמיד מביאה כסף אבל אנשים לא מבינים את זה....
    אם לא תוכלו לעשות בבית אז אולי תוותרו? או שתמצאו דיל טוב באיזה אולם נחמד
  • לא חייבים לתזז את כולם בצהריים!
    ומי שלא נוח לו שלא יבוא.. למה לכעוס?!
  • בצהריים אני לא רוצה לעשות כי זה באמת מעיק על אנשים.. או שישי צהריים או אחהצ /ערב..

בבית אין מצב.... יש לנו משפחות יחסית גדולות..

מה זה למצוא מקום בסכום סביר?? כמה אמורה לעלות מנה?

שתבינו אין לי שום רצון לבצע כאן "עסקה" כדי להרוויח.. חשוב לי רק לא להפסיד..

מה גם שאבא שלי מאוד רוצה שנעשה יש לו קטע מרוקאי כזה שהוא רוצה להרגיש סבא ומה לעשות שאחותי הביאה לעולם גם בת?

מחכה לעוד תגובות ותודה לכל מי שהגיבה וייעצה

• בצהריים אני לא רוצה לעשות כי זה באמת מעיק על אנשים.. או שישי צהריים או אחהצ /ערב..

בבית אין מצב.... יש לנו משפחות יחסית גדולות..

מה זה למצוא מקום בסכום סביר?? כמה אמורה לעלות מנה?

שתבינו אין לי שום רצון לבצע כאן "עסקה" כדי להרוויח.. חשוב לי רק לא להפסיד..

מה גם שאבא שלי מאוד רוצה שנעשה יש לו קטע מרוקאי כזה שהוא רוצה להרגיש סבא ומה לעשות שאחותי הביאה לעולם גם בת?

מחכה לעוד תגובות ותודה לכל מי שהגיבה וייעצה

• אני בדעה של המלאכית
    [URL=http://www.glittergraphictext.com]

• אני בעד לעשות בריתה - ברוב האירועים של ברית/בריתה לא מפסידים , ולרוב יוצא איזה רווח קטן.
    תעשי אירוע צנוע - אני הייתי בכמה בריתות שזה היה בשישי בצהרים והיה ממש אחלה , המנה לא צריכה לעלות יותר מ100-120 ש"ח.
    שיהיה רק בשמחות
  • אני בעד!!
    בייחוד שמדובר בילד ראשון,
    אפשר לעשות אירוע קטן וצנוע שהמנה לא יקרה וככה לא צריך לפחד מהפסד
    מה שכן המנה בצהריים הרבה יותר זולה מהערב
  • ועוד איך לעשות בריתה

• בעלי ואני עשינו ברית לאוריאל בבית כנסת. לבעלי היה חשוב. אני מצידי ברית בבית. התחשבתי בו אבל.... אני בשום אופן לא הולכת לוותר על מסיבת בריתה לילדה והמסיבה תהיה אצלנו כנראה בבית.

אני רוצה לתת לילדים שלי יחס שווה ולא מעניין אותי סוגיית הבן / בת.

את יכולה לחגוג בבית. יעלה לכם פחות כסף אם זו הבעיה.

• מיטל אני לא עשיתי בריתה ואני ממש מתחרטת על כך במיוחד שגם אצלי זו בת ראשונה וכולם באו אלי הביתה ולא הצלחתי לנוח הרבה וכל יום זה להכין ארוחות וכיבוד ולארח ואם את עושה בריתה ככה כולם באים ביחד וזהו את מסימת עם זה ויש לך זמן לנוח, תעשי בריתה בעלי לא כל כך התלהב מלעשות לכן לא עשיתי
  • תראי, בגדול בריתה זה אירוע ללא "עיקר", ללא שום "שיא" במהלך האירוע (להבדיל מברית ששם טקס הברית עצמו הוא מרכז האירוע). אני כן הייתי עורכת בריתה לילדה ראשונה, אם זו הייתה בת שנייה והלאה אז לא הייתי עושה, אבל זו ילדה ראשונה שלך, אני כן חושבת שאת צריכה לעשות אירוע.
    בדרך כלל, ואני מדגישה בדרך כלל, בבריתות שעושים בצהריים לא מפסידים, ואפילו מרוויחים לא רע.
    כמובן שזה תלוי במס' האורחים ובנדיבותם,אבל בחישוב פשוט- אם את עושה אירוע צהריים מנה לא תעלה לך יותר מ- 110-115 ש"ח (לפחות פה בצפון), אין לך הוצאות מסביב של תקליטן וצלם כי באולם ישימו לך מוזיקת רקע,אם את רוצה צלם זה לא יותר מ- 1500 ש"ח כי זו כולה בריתה ותביאי איזה רב ש"יתן" לילדה את השם ויברך קצת.
    מעטים מאוד האנשים היום שמגיעים לאירוע באולם ומביאים פחות מ- 150 ש"ח.
    בחישוב זריז את מרוויחה לא רע
  • אני בעד לעשות ברית/בריתה כאירוע.
    כל מי ששמעתי שעשה לא רק שלא הפסיד, אלא הרוויחו מהעניין.
  • דיקלה אני ממש לא עושה את האירוע במטרה להרוויח כסף אבל אין בזה שום דבר נורא אם אני ארוויח קצת ואוכל לשבת יותר זמן בקלות בבית עם הילדה ולא אלחץ מהמצב הכלכלי.
    אני לא עושה בריתה בשביל לתזז אנשים אלא בשביל שיבואו לשמוח בשמחתי.
    מי שלא רוצה לבוא- שלא יבוא. ממש לא מעניין אותי.
    ואם זה מה שאת חושבת, שאנשים עושים את זה בשביל להרוויח כסף ולא בשביל שיבואו לשמוח בשבילם אז יש לך עוד הרבה מה ללמוד.
    ואם זה מגעיל אותך, אל תלכי לאף ארוע.

באהבה, ליאת.
  • בנות יקרות,,,,

איזה כייף שיש אתכן , נותנות לי תשובות ועצות שתמיד עוזרות.

החלטתי שאני אשב עם בעלי ונמצא מקום חמוד ולא יקר לארוע קטן למשפחה הקרובה מאוד..

יש משהו בזה שאני כן רוצה לחגוג את הולדת תמר שלנו,,, ובאמת מי שיעיק עליו, שלא יבוא...
    נרכאה נתייעץ עם הבעלול

תודה אהובות

• חחחחח מי שרוצה לשמוח בשמחתי שיתקשר להגיד לי מזל טוב - כי אם הוא מספיק חשוב לי (ולא השיק שלו) אז כנראה יש לו את הטלפון שלי.

דקלה הביעה במילים בוטות את דעתי המדוייקת.

בעלי רצה בריתה - הסברתי לו חד וחלק שלא מתאים לי הטרטור הזה - לא לי ולא לילדה - לא צריכה שכל אחד יבוא ויציץ עם הסרחון שלו על התינוקת שליו ויגיד "וואווווווווווו"
    וכן לא מתאים לי הסיכון שבלהפסיד.

הבית שלי פתוח לרווחה, הטלפון שלי שמח לקבל שיחות - והכי כיף זה שכל אחד יכול להגיע ולהתקשר כשנוח לו ואם נוח לו - ולא מחוייב במתנה כדי לממן את שהותי בבית

• אני עשיתי בריתה כשבר היתה בת 4 שבועות.

קודם כל, זה כייף לנו לחלוק את שמחתנו על הולדת ביתנו עם כל החברים שלנו - כמו שחלקנו את שמחתנו בחתונה שלנו.
    ההורים שלנו רוצים לחלוק את השמחה שלהם על הולדת הנכדה הראשונה שלהם משני הצדדים.
    קשה להזמין את כולם אלי הביתה לדירונת שלי, ועוד יותר קשה בבית חולים שנייה אחרי הלידה.
    עשינו אירוע ערב כדי שיהיה נוח לכולם, מנה עלתה 140, עשינו רווח קטן של כמה אלפים.
    ומגיע לבת לא פחות מאשר לבן!!!
  • מיטלי,

אני מסכימה עם אביבה 26, כי פשוט ראיתי איך זה היה אצל גיסתי. נולדה להם בת ראשונה והיא לא עשתה ברית וקיבלה פשוט תהלוכה בלתי פוסקת של קרובי משפחה קרובים ורחוקים וחברים ומי שרק אפשר.

הלידה שלה הייתה יחסית לא קלה ובמקום לנוח הייתה צריכה לארח כל הזמן וחוץ מזה שהם טרטרו אותה הם גם רצו לראות את התינוקת ולהחזיק אותה אז טרטרו גם את התינוקת.

לכן, ולו רק כדי לפתור את העניין הזה הייתי ממליצה לעשות ברית.

בלי קשר אני בע"ה (עוד לא בטוח ב-100% אבל כנראה שגם לנו תהיה בת ראשונה
  • אף פעם לא עשינו בריתה

מצטרפים ל YES 072-2514350 מספר ישיר אליי ללא המתנה
  • על פי הבנתי ההתנגדות של חלק מהבנות כאן לבריתה או ברית נובעת מסלידה מהאירוע עקב מחשבה שזה לתזז את המשפחה והחברים ולעשות כסף על גב הילד או הילדה.
    אז בשביל מה לעשות אירוע גדול בחתונה? אפשר לסגור את העיניין עם המשפחה הקרובה והחברים הקרובים ברבנות.
    או בר/ת מצווה לילדים? הבן עולה לתורה בבית הכנסת עם המשפחה הקרובה כך שאין צורך ל"טרטר" את המשפחה גם בערב כדי לעשות כסף על הגב של הילד.

את הבריתה של עדן עשינו בצהריים ומי שלא יכל להגיע (כמו חברה הכי טובה שלי), הגיע אחרי האירוע אלינו הביתה.
    הכסף שקיבלנו בבריתה, חלקו הלך למימון האירוע, מחציתו נסגר לטובת הילדה על שמה מבלי שתהיה לנו אפשרות לקחת אותו מהחשבון ובמה שנשאר הרשתי לעצמי להישאר בבית 3 חודשים נוספים מבלי לדאוג להכנסה נוספת וחסכתי תשלום של שלושה חודשים של מעון.

באהבה, ליאת.
  • אני לא מבינה מה את מחשבנת בכלל ליאתי..
    עשית, נהנית וצ'יפרו אתכם ...ימותו הקנאים

מצטרפים ל YES 072-2514350 מספר ישיר אליי ללא המתנה
  • גם החתונה שלי לא היתה גדולה מדי
    הזמנו 300 איש וזה מי שהגיעו - כי הזמנו אך ורק משפחה קרובה וחברים

• לבן עשינו ברית .. עשינו ארוע מצומצם באולם הזמנו משפחה קרובה וכמה חברים טובים .... ועוד כאלה שלא הזמנתי ושמעו שעשיתי ארוע מצומצם באו אליי הבייתה לראות את התינוק ....

עכשיו יש לי בת אני לא מתכוונת לעשות בריתה ץץ למרות שאם יודעים שאת עושה ארוע לא באים אלייך הבייתה כל שעה אנשים
  • את האירוע עשינו 3 שבועות לאחר הלידה של עידן.
    סגרנו 90 מנות.
    היו כמה שלא יכולו להגיע ( אותה עבודה שעזבתי אחרי הלידה, לא שיחחרה את מי שעבד

• תשאלי את עצמך את השאלות הבאות:
    1. את מוכנה לעשות מסיבת בריתה ולקבל רק מתנות? לא צ'קים?
    2. האם תשמחי בכך שאנשים באים לשמוח בשמחתך בלי צ'יק?
    תעני בכנות !!! הרי רצית רק שישמחו איתך....
    אם התשובה על שתי השאלות או אחת מהן היא כן
    תעשי בריתה ואל תחשבי על ההפסדים !! כי את עושה את זה נטו בשביל השמחה !!
    אם התשובה על אחת השאלות היא לא,
    ענית לעצמך -
  • בברית ובבריתה מרוויחים כמעט תמיד (ומרוויחים הרבה. יש אפילו זוגות שבכוונה עושים בריתה כדי לשפר את המצב הכלכלי).
    הדבר היחיד שחשוב: שתהיה לכם כמות של מוזמנים שאתם יודעים בוודאות שיבואו
    נטלי
  • אני מתכוונת בע"ה לעשות אחרי 40 יום בבבית כנסת להעלות אותה לתורה וברכת רב.. סעודה קטנה למשפחה קרובה וחברים גג50 איש מי שיביא כסף סבבה מי שיביא מתנות גם סבבה...

למרות שאימא שלי רוצה אירוע גדול אני ממש לא רוצה ניראה לי מיותר וגם כסף מיותר שאפשר להוציא על הילדה...
    בדרך כלל מביאים מתנות ואולי קצת כסף חבל לקחת את הסיכון אם מראש את יודעת שמי שתזמיני לא ישים מעטפה ויעדיף להביא מתנה..
  • אני לא עשיתי בריתה, היה נראה לי מיותר, גם ברית עשיתי בבית ואז אירוע ממש קטן כדי שלא ישרצו לי בבית. אני מתארת לעצמי שבגלל שעבר קצת זמן מאז הלידה, אז רוב האנשים כבר ביקרו אצלכם בבית, אז נראה לי שזה די מיותר לעשות אירוע.....
  • לאוריה לא עשינו, כי סבא שלי ז"ל נפטר כשהייתי בחודש חמישי להריונה של אוריה.
    וזה היה שנת אבל של אימי.

לליאם עשינו כמובן ברית באולם...

אני חושבת שבריתה בצהרים מכסים בכל מצב
    וכל אלו שנותנים מתנות לאולם, תסלחו לי כן, אבל זה גועלללללללל

• אצלנו ממש לא ביקרו אנשים בגלל שאנחנו גרים רחוק מהמשפחה, להפך כולם התעניינו האם אנחנו עושים ארוע כדי לחסוך את הנסיעה אלינו...

תאמינו לי אני כבר לא יודעת מה לעשות, מה שבטוח היום נחליט כי אם אני עושה ארוע זה בטווח של השבועיים הקרובים

• איזה שטויות אם היא הולכת לכל ארוע שמזמינים אותה ונותת כסף אין סיבה שהיא לא תקבל את הכסף חזרה רוב האנשים עושים ארוע במטרה להרוויח כסף מזה תעשי בריתה מאיזה סיבה שבא לך ואם בעלך רוצה וזה ישמח אותו אז תעשי

לא צריך להביא מתופפים מספיק תקליטן שישמיע שירים שקטים ארוחת ערב עם כל המשפחה יש משפחות שנפגשות רק בארועים אז אין רע בזה
    התינוקת לא סובלת והאורחים הם ממש לא מסכנים גם הם הזמינו לארועים שלהם

תהנו תרוויחו ותהיו מאושרים

• אני דווקא בדעה שונה משלכן.
    עשיתי לבת שלי בריתה והרווחתי 25,000 ש"ח. הסכום הזה נתן לי להשאר בבית עם הילדה עוד 3 חודשים בשקט. בנוסף גם סגרתי לה כסף.
    גם הפעם אני מתכוונת לעשות בריתה.

באהבה, ליאת.
    אם אפשר לדעת איפה עשית וכמה עלה לך?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה