מוהל או רופא מוהל? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות,

אני מתכוונת לעשות אירוע מצומצם בברית, ממש מינימום אנשים ולאחר חודש, לעשות מסיבת ברית.

אני מודה שהברית יותר מפחידה אותי מהלידה עצמה
25 תגובות
עמוד 1
  • אנחנו עשינו את הברית בבית, רק עם המשפחה הקרובה
    בהתחלה חשבנו ללכת לקליניקה של רופא או רופא שהוא גם מוהל
    אבל בסופו של דבר המליצו לנו על מוהל טוב ומקסים ולקחנו אותו.
    היה 10, הילד בקושי בכה, הטקס היה יפה ומרגש, למחרת הוא הגיע לביקורת
    ועכשיו הבולבול יפה

• מצתרפת לשאלה
  • יש בירושלים מוהל שהוא גם רופא - הוא משהו נדיר.
    הוא כבר שנים בתחום והבנתי שגם אבא שלו היה מוהל רופא - אין אחד שלא מכיר אותו בירושלים.
    הוא היה אצל אחיין שלי וגם חברה מהעבודה לקחה אותו ובשתי הבריתות לא שמעתי את התינוק בוכה.
    אני בעז"ה מתכוונת לקחת אותו קוראים לו יוסף אורן - אם את מעוניינת אני יתן לך את המס' שלו.
  • מוהל. בבית כנסת

• אנחנו גם רצינו מוהל-רופא, אבל בסופו של דבר לא מצאנו מישהו שהמליצו לנו עליו, והיו לנו לא מעט עם המלצות, שהיה פנוי ביום שהצטרכנו.
    בסוף עשינו ברית עם מוהל, לא רופא, בבית.
    אין כמו הנוחות בבית, בסביבה הטבעית עם קרבה משפחתית חמה. המוהל הגיע למחרת לבקר והברית עברה בצורה קלילה, מרגשת ואני לא זוכרת שהוא בכה בכלל, והייתי בפוקוס לחלוטין.
    רופא-מוהל זה יקר מאוד ולרב הם עושים את הברית רק בקליניקה שלהם, שזו גם טירחה בשבילכם, ולא תמיד ניתן להזמין לשם אפילו את המשפחה הקרובה בגלל בעיית מקום.
  • אנחנו עשינו בבית עם המשפחה והחברים הקרובים ביותר (סה"כ 20 איש).
    ולמרות שמקרים של גרימת נזק לתינוק הם נדירים ביותר בלי קשר להשכלה הרפואית של המוהל, לא לקחנו סיכונים מיותרים והזמנו מוהל רופא (מנתח מוח מתל שהומר).
    יקר מאוד (משהו כמו אלפיים ש"ח), נחמד מאוד וסימפטי, מאוד מאוד מקצועי.. הטקס היה מאוד יפה ומרגש. בנוסף, היה לי חשוב שבכל מקרה של ספק או חשש (כי בתור אמא צעירה לבן ראשון מאוד מאוד פחדתי) אוכל לפנות אליו לייעוץ.
    אחרי שבוע או שבועיים (לא זוכרת בדיוק) ביקורת אצלו בקליניקה ברעננה וזהו.. ב"ה בולבולון יפהיפה מתרוצץ לי בבית 555...
    אני לא זוכרת בדיוק את השם הפרטי שלו נראה לי סטיב או סטיבן ג'קסון...
  • אין לי שמות להמליץ ואני לא צריכה כרגע כי יש לי בת
  • 3 פעמים עשינו עם רב מוהל.
    פעם ראשונה בבית כנסת- חב"ד -חולה עליהם

מצטרפים ל

072-2514353 מספר ישיר אליי ללא המתנה
  • גם אני לא ישנתי לילות מהמחשבה על הברית- לא יכולתי לבחור טוב יותר......
    רופא מוהל!!! חשוב לדעת שמוהלים עוברים הסמכה רק ממוהלים אחרים ומשתמשים בדרך כלל בציפורן הזרת כדי להפריד את העטרה, דבר שיכול להיות לא סטרילי (תלוי במוהל עצמו). רופא מוהל הוא כירורג לכל דבר, הוא מנוסה בהליכים כאלו ויש לו ידע של רופא!!! לא לוותר!!!
    אנחנו עשינו עם בחור מקסים בשם אבידן, אדם דתי, הוא מגיע אלייך הביתה או לאירוע עושה את הטקס כהילכתו, כולל שכיבה על ברכי הסנדק, אבל נותן לילד זריקת אלחוש לפני, הילד לא בכה בכלל!! במשך הערב ולמחרת הוא בעצמו יצר איתנו קשר לוודא שהכל בסדר... נתן הסברים על כל התהליך מתחילתו ועד סופו והרגיע אותי מאוד... מומלץ!!! בנוסף, הוא לא דורש תשלום, כמובן שנהוג לתת בכל זאת תשלום לפי הבנתך ושביעות רצונך....
    בהצלחה ומזל טוב!

• היי
    תוכלי לתת לי את הפרטים של אבידן? כמה זה עולה אצלו?

תודה רבה לכל התגובות!

אני עדיין לא סגורה מה לעשות
  • זה הטלפון של ד"ר רן אבידן- 0508733445
    הוא לא לוקח תשלום- זו מצווה! את תראי שכבר בשיחת הטלפון הוא ירגיע אותך...

• היי,

אנחנו עשינו אחרי שבוע את הברית, דהיינו: את החיתוך, באירוע סופר מצומצם בבית שנכחו בו משהו כמו 15 איש.
    עשינו עם רופא מוהל (אין סיכוייייי שאתן למישהו לחתוך לקטנים שלי את הבולבול ללא הסמכה רפואית..), היה חלק ועבר מעולה (למרות שאני בכל מקרה נכנסתי לשוק קליל בחיתוך..)

אחרי חודש וחצי עשינו את הארוע באולם.

היה מעולהההה!!
    בעלי בהתחלה ניסה למשוך יותר לכיוון של חיתוך וארוע ביחד, כי המשפחה שלו הראתה רצון לזה, אבל אני ממש התעקשתי (ממגוון הסיבות שאני בטוחה שידועות לך ובגללן גם את בוחרת לעשות זאת כך..) והיום כולם אומרים שזה היה הכי חכם ונכון...מה שאומר שאנחנו תמיד צודקות..!!
  • תודה רבה בנות!! עזרתן לי מאוד
  • סורי, לא מסכימה עם זה שרופא מוהל הוא טוב יותר יעיל יותר
    ממוהל רב... הרי מספיק בולבולים נחתכו ויצאו מהם תינוקות גם בלי רופאים לא?..
    מצטרפים ל

• ממש לא עשינו את זה בגלל טרנד..
    אני האחרונה של טרנדים
  • לא יעזור נשמה..דורות על דורות חתכו מוהלים רבנים..
    והבולבולים בסדר. (אם הראש העליון דפוק זו כבר בעיה אחרת

מצטרפים ל

• חס וחלילה, לא מזלזלת, פשוט לא רואה בזה הסמכה לחתיכת איברים..
    מעבר לזה- לא מתווכחת ששנים חותכים באמצעות מוהל. פשוט מודה לאלוהים שיש עכשיו את האופציה של רופא מוהל, אחרת הייתי משתגעת..
    ואולי זה טרנד- מה שבטוח הוא שאצלי זה לא נעשה מהסיבה הזאת. מגיל 6, שחתכו לאחי, אמרתי שאני אעשה את זה לילדים שלי בביה"ח (כי אז רופא מוהל ממש לא היה טרנד, אז אפילו לא הזכירו את האופציה, אז חשבתי בראש רק על בית חולים..)

ואצל הבנים שלי הכל היה בסדר ברוך ה', בכלל לא בכו, לא ירד כמעט דם, והמקום החלים יפה ובמהירות!! הרופא- מוהל היה מקצועי ואדיב, בא יום למחרת לביקורת ולקח מחיר סביר לחלוטין!!

אז אני, למרות שאחרים חותכים עם מוהל, חושבת שאין על חיתוך עם רופא מוהל, וזו השיטה הכי בטוחה ורגועה.
    אבך שכל אחד יעשה כרצונו, מכבדת את דעתה של כל אחת והכי חשוב שכל אחת תעבור את זה עם הבן שלה בצורה הטובה ביותר שיש, ללא תקלות מיותרות...
    בהצלחה
  • חחח אני יותר לא חותכת לבנים שלי !!!!

מצטרפים ל

• כשאני חושבת שאני אצטרך לחתוך בקרוב שוב, אני....
  • אני קראתי כתבה והיה רשום שם למה לקחת מוהל ולא רופא מוהל:

מוהל עוסק רק בזה והוא מתמחה רק בזה.
    רופא הוא רופא שלא עוסק במילה כל יום כל היום כמו מוהל, על כן מוהל הוא יותר מקצועי במילה.
    תחשבי על זה, מוהל עושה רק את זה. כל יום אפילו כמה פעמים ביום. כמה פעמים יוצא לרופא למול?לא הרבה ביחס למוהל.

לדעתי קחי מוהל עם שם טוב והמלצות.
    ד"א מוהל מוסיף גם את כל הקטע הרוחני- מברך את התינוק והכל.הוא מוסיף פן דתי שאם הרופא-מוהל שתיקחי לא יהיה דתי הוא לא יוסיף.

-----------------------
    בעזרת ה' נעשה ונצליח :)

• מסכימה איתך לחלוטין בקרוב אצלינו... גם לנו היה חשוב הפן הדתי בארוע (אני מבית דתי, כיום מסורתית) לכן עשינו הרבה בירורים ולקחנו את מי שהכי התאים לנו . לקחנו רופא מוהל דתי, שעושה בערך 6-10 בריתות בשבוע..
    הטקס הדתי התנהל כהלכתו (אם תשאלי אותי אפילו- היה ארוך מדי
  • יעל אני אשמח שאת מסכימה איתי

• לא לא, אין בברכה שום דבר רע, נהפוך הוא!! אני לגמרייייי בעד הפן הדתי!!!!! אני חושבת שזה מאד חשוב ובלי קשר- לדעתי זה גם מוסיף לטקס, אבל כיוון שזה היה must מבחינתי חיפשתי רופא מוהל דתי, שעשה את הטקס כהלכתו והיה מעולה!!

לכן אמרתי שאני לחלוטין מסכימה איתך...
  • אני לשני הבנים שלי לקחתי רב מוהל שקיבלתי עליו מלא המלצות החיתוך עבר נקי כמעט ללא דימום והילד היה ממש רגוע ,הוא מרח משחה מאלחשת

עשיתי בשניהם בבית את החיתוך ואחרי חודש באולם היה מעולה ההפרדה ככה

• יש בירושלים מוהל שהוא גם רופא - הוא משהו נדיר.
    הוא כבר שנים בתחום והבנתי שגם אבא שלו היה מוהל רופא - אין אחד שלא מכיר אותו בירושלים.
    הוא היה אצל אחיין שלי וגם חברה מהעבודה לקחה אותו ובשתי הבריתות לא שמעתי את התינוק בוכה.
    אני בעז"ה מתכוונת לקחת אותו קוראים לו יוסף אורן - אם את מעוניינת אני יתן לך את המס' שלו.
    היי
    אשמח לקבל את הטלפון שלו ???
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה