קיסרי וציפורניים.......... - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • יש לי תאריך לניתוח קיסרי אלקטיבי ב-3.8
    ב"דף ההוראות" שקיבלתי כתוב להגיע בלי לק- מה עושים עם ציפורניים מלאכותיות (בנייה), מישהי יודעת, או שאני צריכה לפדח את עצמי ולהתקשר לשאול...
39 תגובות
עמוד 1
  • וואי שאלה טובה
    אחת הסיבות שאומרים להוריד לק זה כדי לבדוק אם חס ושלום יש כחלון של הציפורניים
    לדעתי תשאלי
    אבל לא נראה לי שיש בעיה

• חייבים להוריד...
    סורי שאני מבאסת אותך.. אבל ב"הרצאה" שעשו לנו לפני הניתוח ישבה לידי מישהי עם בנייה וזה מה שאמרו לה..

בהצלחה מתוקה!!
  • איך אומר חטפני של דורה: "אוף, חבל!"
  • אני עדיין מציעה לך לברר

• הרגתתתתתתתתתת אותי עם חטפני, הרגתתתתתתתתתתת!!

עזבי, באמת תבררי, שלא אשא על כתפיי הצרות עלות פירוק והרכבת בניה...
  • סגור, אברר
  • חחחחחח יעל מורידה מעצמה אחריות חחחחחחח

• לגמרי אחותי..
    בניה בימינו היא עסק לא זול...
  • רגע! צעד אחורה למי שלא מעודכנת, למה קיסרי??
    ואכן מבאסססס להוריד ציפורניים! תשאלי שלא תורידי סתם

"כי אין בעולם אהבה, כמו אהבה של אמא..."

• אני לא הורדתי!!!!!!!
  • חחחחחח..מצחיקות
  • חחחחחחחחחחחחחחחח הרגת אותי עם הנפט!!!
  • ברמב"ם הסבירו לי שאם יש פרנץ' אז זה בסדר ...כלומר אם זה שקוף...

• לא זוכרת שאמרו לי משהו על ציפורניים בשני הניתוחים- רמבם וזיו בצפת
    בניתוח הראשון הייתי בלי לק ובניתוח השני, לפני 4 חודשים הייתי ועדיין עם ציפורניים בנויות עם פרנץ' כך שרוב הציפורן חשופה אבל לא אמרו לי כלום
  • חחחחח את קולטת את המנתח יושב עם אציטון ממיס לך את הבניה...???

• חחחחחחחח וואי רק לדמיין את המנתח עם פצירה ואציטון חחחחחחחחחחח

• בולבולית חייבת לשאול שאלה...
    אני ילדתי בלידה הראשונה קיסרי אלקטיבי, כי ילדתי תאומים ששניהם שכבו עכוז, ולא היתה ברירה..
    כשסיפרתי לרופא שיש לי מעט כאבים באזור הצלקת, הוא אמר לי שיתכן שאצטרך גם הפעם קיסרי- בדיוק מהסיבה שהזכרת, כי אולי הרחם לא יעמוד בלחץ.. אבל הוא אמר לי שאת זה נראה מאוחר יותר.. לפי רמת הכאבים..
    אני מפחדת לקבל החלטה!! איך אדע האם כואב לי "מספיק" בשביל להחליט ללכת על קיסרי או שזה לא כזה נורא ואפשר לנסות רגילה??
    מצד אחד- אני ממש בטראומה מהקיסרי, והייתי רוצה ללדת ברגילה, מצד שני- אם ח"ו הרחם בסכנה- ברור שאקבע קיסרי!! ואני מרגישה שההחלטה על הכתפיים שלי, ואין לי שמץ של מושג איך לקבל אותה@@!!
  • זה באמת מכעיס שנותנים לך להחליט כזו החלטה. זה ממש היה נראה לי כאילו הרופאים רוצים להסיר אחריות מעצמם ואומרים לי:"תחליטי את"..כאילו אני הד"ר.

בכל מקרה, אכתוב לך את דעתי:
    בשני המקרים יש סיכון- גם בלידה רגילה וגם בקיסרי (זיהומים וכו')
    אני חושבת שאם את מעוניינת בלידה רגילה, כדאי לך לנסות ללדת רגיל..
    היתרונות הם מבחינת ההחלמה וגם בכך שאת לא מוגבלת במספר הלידות.
    הסבירו לי בבית החולים שאם רואים שמשהו לא מתפתח כראוי במהלך הלידה, אז מבהילים לחדר ניתוח. לא מחכים שיקרע הרחם.

אני לא הייתי מוכנה בשום פנים ואופן להגיע למצב של קיסרי חירום ולכן החלטתי ללכת מראש על קיסרי אלקטיבי. מה גם שהמצב שלי שונה- היו לי את כל התנאים ללדת לידה רגילה וזה לא התקדם ולכן יש סיכוי גבוה מאוד שזה יקרה שנית. אצלך זה אחרת, ילדת תאומים שהיו במצג עכוז, מה שבדרך כלל לא חוזר על עצמו (המצג).

בכל-אופן, יש לך עוד זמן להתייעץ עם רופא שאת סומכת עליו (אני התייעצתי עם מי שעשה לי את הסקירה המורחבת) ולשמוע את דעתו.

והכי חושב- כשתחליטי, תיהי שלמה עם ההחלטה. אני מאוד שלמה עם ההחלטה שלי. תעשי מה שמרגיש לך..זה לא סתם. כל ההריון הקודם הייתה לי הרגשה שאלד בקיסרי (ואפילו אמרתי את זה לרופא נשים שלי) והנה....

כך או כך יהיה בסדר
  • היי...

קודם כל- תודה
  • את לא צריכה להוריד ציפורניים רק לבוא בלי לק בכלל כדי שיוכלו לראות את גוון הציפורן אם היא מכחילה חלילה אני נותחתי עם בנייה אין עם זה בעייה.
    אגב אסור גם להיות עם איפור. שתדעי. בהצלחההההההה
    http://www.holdthatpic.com/

• אגב.... בולבולית ויעליאור אני איתכן בהתלבטות
    http://www.holdthatpic.com/

• לי הרופא אמר "יש לך 70% ללדת בלידה רגילה - אבל בסופו של דבר הבחירה היא שלך"
    הוא לא דיבר איתי על שום סכנה של קריעת הרחם ובטח לא 1:200

• תודה ונוס על התשובה
  • טוב, עכשיו כבר לא נעים לי בעניין הציפורניים..
    אני מבטיחה שלא התבלבלתי וסתם רשמתי מתוך קלות דעת.. זה באמת מה שנאמר לבחורה שלידי, אני זוכרת איך היא התבאסה ועוד זרקה לי הערה..
    אולי זה משנה אם מדובר בניתוח אלקטיבי או חירום? (שימי לב שמי שלא הורידה ילדה בחירום)
    אולי משנה הבית חולים בו את יולדת?
    אולי השתנו מאז החוקים? בכל זאת- ילדתי לפני שלוש שנים כמעט..

לא יודעת, אולי באמת תבררי או שלא תורידי וזהו, תבואי עם פרנץ'..

בעניין סוג הלידה- תראי, אני חייבת להגיד שבעניין להרגיש מהם צירים, אני מבינה אותך.. אמנם כמו שכתבתי- אני לא טיפוס של צירים ועניינים, וכוונתי היתה שסבל בלידה רגילה אינו מלהיב אותי בלשון המעטה, אבל אילו יכולתי לחוש ציר אחד.. זה היה מושלם. כי אני מודה שזה מסקרן אותי מאד..

ומעבר לזה- איזה כיף לך שהחלטת ואת שלמה עם עצמך. אני פשוט לא יודעת מה לעשות, אני יודעת שככל שאתקרב לסוף ואני אשאל אותו מה הסיכויים ללדת בסוף בקיסרי הוא יגיד לי 50% 50% ואני לא יודעת איך להסביר את זה, אבל יש לי הרגשה שהרחם לא יעמוד בזה.. בגלל הכאבים שלפעמים יש לי.. ומצד שני אני מפחדת שאני עושה טעות.. ושוב אחווה גיהנום מהניתוח הזה..
  • יעלי ממי אני תמיד אומרת
    אם יש ספק אין ספק
    אם את לא בטוחה ומרגישה לא בנוח אז לכי על קיסרי

אם היו שואלים אותי אחרי הקיסרי הקודם מה אני אעשה הייתי אומרת רק קיסרי

אבל יש לי תחושה ויש לי הרגשה והרופא מאשר אז אני זורמת עם זה

ובנות ברור שיש קשר לאיזה חתך עשו לך, ואם זה היה חירום או לא, וכמה זמן עבר מהלידה, ואיך התאחתה הצלקת הפנימית, ואם יש או אין כאבים

לי נאמר גם בבי"ח רמבם גם ברוטשילד וגם על ידי רופא הנשים שהסיכויים שלי טובים

• זה בדיוק העניין סנג'י..
    הצלקת שלי היא של ניתוח תאומים,דהיינו: יותר גדולה, ומה גם שהיה את כל הבלאגן, אין לי מושג אם זה קשור לסוג החתך..

התחושה שלי מעורבת, לכן בדיוק הבלאגן בראש, ולכן כתבתי לבולבולית שהלוואי והייתי מגיעה למצבה- למצב השלמות, לכאן או לכאן, כיוון שמצד אחד- יש חלק בי שאומר לנסות לידה רגילה, ומצד שני- מקננת בי כל הזמן הרגשה לא טובה, שזה בטוח ידפק, ואז הכל יראה עוד יותר גרוע..

יש לכן רעיון בשבילי, עם מי אפשר להתייעץ, שהוא באמת אובייקטיבי- לא פרו קיסרי (כמו הרופא שלי) ולא פרו רגילה, שיוכל באמת לחוות דעה אמיתית לגבי הסיכויים שלי, וכך אוכל לקבל החלטה????
  • סיון שלמה עם ההחלטה כי אמרו לה שהסיכויים שלה ללידה רגילה טובים
  • טוב, התקשרתי לשאול והמזכירה שם לא יודעת להגיד לי. היא אמרה שכשאגיע יום קודם לביקורת-אשאל.....
  • טוב אז ככה קודם בעניין הציפורניים אני מכירה כמה שנותחו עם בנייה בלי לק
    גם נשמע לי לא הגיוני לבקש להוריד את הבנייה...

לגבי הדילמה של קיסרי או טבעי
    גם אני הייתי באותה סירה
    והאמת שקראתי את מה שבולבולית אמרה הרגשתי כאילו אני כתבתי את זה
    גם אני בלידה הראשונה הייתי כמעט 3 ימים עם צירים בלי פתיחה בכלל וכל ההיריון הראשון הייתה לי הרגשה שאלד בקיסרי
    שהגיע ההיריון השני הייתי בדילמה קשה
    אך ורק בגלל ההחלמה כי לא מעניין אותי חווית הלידה אותי מעניין שהאפרוחים שלי יצאו בריאים וגם אני כל השאר זה שטויות לדעתי
    נכון הסיכון לקריעה של הרחם הוא 1:200 אבל הרופא שלי אמר לי משפט מאוד חכם
    שזאת הסתברות נמוכה כשזה לא קורה לך אבל הסתברות גבוהה שזה כן קרוה לך
    אי אפשר לדעת מתי נכנס לסטטיסטיקה
    אה וגם יש לי חברה שילדה טבעי אחרי קיסרי ונחתכה למטה בצורה כזאת שהיא אמרה לי שהיא מצטערת שהיא לא הלכה על קיסרי כי עכשיו
    יש לה בריחת פיפי עצבנית
    אני התלבטתי עד הרגע האחרון שאז הרופא בעצם החליט בשבילי שאמר לי שיש חבל הטבור לפני הראש ושאם הלידה תתחיל בירידת מים זה מסוכן
    אמרתי לעצמי שזה הסימן שלי מההוא שם למעלה ללכת על קיסרי ואת יודעת מה
    באמצע הניתוח המנתח הוציא את גיא ואמר לנו שזאת לידה טבעית לא יכלה להיות בשום סיכוי כי היו לו 3 גילגולים של חבל הטבור סביב הצוואר
    ואז בכלל הבנתי שמה שצריך להיות יהיה כי אם בלידה הראשונה הייתה מתעקשת להמשיך וללדת טבעי יכול להיות שלא הייתי שוקלת את הקיסרי בשני ויכול להיות שהייתי הורגת את התינוק שלי
    בקיצור לכל המתלבטות העצה שלי היא לחכות לסוף ההיריון ולא להתבלבל עם עצמכן כל ההיריון ובסוף ההיריון אני בטוחה שהאינטואיציה החדה שלכן תגיד לכן מה לעשות
    אה ולכל אלה שפוחדות מקיסרי שני אחרי חוויה גרועה בראשון אני יכולה להגיד שהניתוח השני היה קלי קלות לעומת הראשון כי כבר ידעתי למה לצפות וגם זה שבאים בלי צירים ובלי כאבים והכל מתוכנן מפחיתה בהרבה את הכאב, העצבות וההחלמה
    והכי חשוב שתצאו בידיים מלאות
    כי כך או כך שוכחים הכלללללללל

• אחוה אמרתי לך כבר - אהבתי את מה שהרופא שלך אמר

ודרך אגב חשוב לי להדגיש משהו - אני לא לחוצה ללידה רגילה, הכי חשוב לי שהתינוקת תצא בריאה ואני אצא בריאה - יש לי ילדה בבית שאני גם צריכה לדאוג בשבילה.
    אז אני לא אקח סיכון ולו הקטן ביותר שיש - אם יבוא בקלות ויזרום גם אני
    אם לא יבוא בקלות ולא יזרום אני פשוט אדרוש קיסרי וזהו

ושיהיה לכולנו לידה טובה ונצא בידיים מלאות (בקיסרי או וגינלי)

• בולבולית- הרגת אותי עם ה"דיל" שהצעת... אם היית מכירה אותי היית יודעת שהרבה פעמים כשאני לא יודעת מה להחליט או שאני רוצה שיחליטו בשבילי(בעניינים שטותיים ביותר כמובן, כמו: לצאת להליכה או לא, להזמין אוכל או לא וכד') אני עושה הגרלות.. לכן זה מתיישב עלי בול
  • אחווה
  • בולבולית-
  • הסיכונים משתנים מאחת לשניה ונלקחים בחשבון מס' הלידות הקודמות, המצג, הזמן שעבר מהלידה האחרונה וכו'..
    לי אמרו ככה:
    לידה טבעית- 1:200 קרע ברחם ואחוים גבוהים שאצטרך שוב להגיע לניתוח נוסף.
    קיסרי- כמו בכל ניתוח- סיכון של זיהום ומוגבל ב4 לידות..

לגבי תל השומר. ניסיתי לברר לך ולא הצלחתי. את יכולה להתקשר לקופת החולים שלך ולשאול אבל!! נכסתי לאתר שלהם והם כאלה מסודרים שאין לך צורך: יש שם פורום שבו את יכולה להתייעץ עם רופא: http://nashim.sheba.co.il/Forums/
    תספרי לו על ההתלבטות שלך.
    כמו כן, יש תחת הקטגוריה-"נשים" שמות רופאים וכתובת המייל שלהם..
    זה במידה והתשובה שתקבלי שם בפורום לא תספק אותך...........

תעדכני
  • את פשוט
  • אני לא

• אני ילדתי שבוע שעבר בקיסרי ולא ראיתי שכתוב שאסור להיות עם לק..... והיה לי לק אדום ברגליים לא אמרו לי כלום
  • טרנד האיפור, הלק, התכשיטים והפן בחדר הלידה הוא חוסר אחריות ביחס לבריאות היולדת והתינוק. כדאי שנשים יצפו בסרטון הזה ויבינו את הסיכונים.
    לא סתם יש חוברות הסברה והדרכה בנושא בבתי חולים:
    https://www.youtube.com/watch?v=5YHJj1uSxyU
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה