למישהי היה גרדת בהריון- puppp? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני בהיסטריה שזה יחזור לי..
    למישהי היה?
    אני זוכרת מההריון הקודם שלא היה מה לעשות. מזל זה הגיע לי שבוע לפני הלידה ואני מפחדת שיהיה לפני....
12 תגובות
עמוד 1
  • לי זה התחיל מוקדם אבל ברמה מאוד מאוד נמוכה
    כמה ימים לפני הלידה זה החמיר ויום לפני הלידה זה היה פשוט איום ונורא - לילה שלם לא ישנתי, בכיתי מרוב שגירד לי - בקיצור גהנום
    בהריון הזה (שסחבתי עד 41 לעומת הקודם שהיה עד 36) לא היה זכר לגרד

• הבנתי שלא בהכרח שזה חוזר... אבל בפורומים אמריקאיים יש מלא נשים שחזר להן...
  • לי יש קבוע כל הריון וזה בא והולך תלוי בשלב ההריון וגם במזג האויר.
    אני ממליצה לך לעבור למוצרים שמכילים שיבולת שועל כמו אדרמה או קרמים של ד"ר פישר שמכילים שיבולת שועל.
    בנוסף אני מתרחצת עם אמול של תינוקות שזה מאוד מפחית את הגרד אחרי מקלחות שהרי אז זה הכי נורא

• שירלי- איך את שורדת???
    כל הריון??
    זה מחרפן...
    יש לך המלצה לקרמים?? בינתיים עוד לא התחיל.. בעז"ה לא יתחיל בכלל...
  • סורי על הבורות.. לאיזה איזורים אתן מתכוונות שמגרד?
    באהבה...

בולי בלבולי
  • מצטערת על התגובה המאוחרת (בשנה) ועל הקפצת הנושא, אולם נראה לי שזה חשוב שיישאר על גבי דפי האינטרנט, למען הנשים הבאות (כמוני) שיחפשו לזה פתרון בשקיקה...

אז גרדת הריון, פריחת PUPPP היא ברוב המקרים עשויה להופיע בהריון ראשון, לרוב כאשר מדובר בבן או בתאומים ורק בשליש האחרון להריון.
    אין מה לעשות, לעבור- זה יעבור רק ב״ה אחרי הלידה. כרגע עלייך לחפש רק דרכים להקל על עצמך ככל הניתן, את הגירוד המטורף הזה!!

הכול מתחיל בפריחה דלילה על הבטן התחתונה. אח״כ זה כבר הופך לסימנים אדומים עם גוון סגלגל או אפור, שנראה ממש כמו שטפי דם מלחיצים. לקינוח- פריחה איומה שמתפשטת מהר מאוד על הידיים, על היריכיים, כפות הרגליים והישבן.

אין ויקיפדיה באינטרנט ואין תרופה ואין מחקר רפואי. את תלויה בעצמך ובנסיונות שלך למצוא פתרונות... לא יודעים מה גורם לזה לפרוץ, אולם קראתי על נשים רבות שזה הופיע להן אחרי ששתו תה שן הארי. לי זה קרה בלי שעשיתי משהו מיוחד...

נשים דיווחו על הקלה בגירוד (לתקופה קצרה של כשעתיים) כשניסו כל מיני פטנטים... הקלה של שעתיים היא מתנה נפלאה למי שסובלת מזה! לא לזלזל בפטנטים!
    רופאי העור יירשמו לך משחות עם סטרואידים. חשוב למרוח אותן כמומלץ, הן יביאו להקלה בהמשך הדרך, אבל לא בטווח הקרוב. גם אחרי שתמרחי זה ימשיך לגרד!!

לא להתפתות להשתמש בתכשירים שאינך מכירה או שאנשים מביאים לך לנסות. את עדיין בהריון ואסור להשתמש בהמון תכשירים ותרופות.

להלן הפתרונות שמצאתי באינטרנט:
    1) אמבטיה עם שיבולת שועל.
    2) אמבטיה עם קורנפלור.

הנה הפתרונות שאני מצאתי לנושא:
    1) יש קרם גוף על בסיס שיבולת שועל של חב׳ A derma. עולה בערך 185₪ אבל לפחות יביא לך מעט שקט ותוכלי למרוח בקלות. הבקבוק די גדול ואמור להספיק לך עד סוף ההריון. נמכר בבתי מרקחת. אבל די קשה למצוא. רצוי להתקשר לבתי המרקחת ולברר אם יש להם, לפני שנוסעים.
    ישנם מוצרים נוספים מאותה הסדרה- שמן, תחליב רחצה וסבון מוצק. לא ניסיתי, אבל זה עשוי מאותה התמצית, כך שזה אמור להיות יעיל באותה המידה.

2) ים!! טבילה קטנה בים ואת מסודרת למשך זמן רב (עד כה- נראה שהמים של הים מקנים שקט ורגיעה למשך ימים, אני עדיין בעיצומו של הניסוי).
    אם נתקפת בפריחה הזו בתקופת החורף והמחשבה על להיכנס לים מעבירה בך צמרמורת, לדעתי אפשר לרכוש מלח אמבט של ים המלח ולהתענג על אמבטיה מלוחה בבית.
    לא לשים מים חמים מידי. חשוב שיהיו פושרים ונעימים.

בכל מקרה- גם אם הגרד הפסיק, חשוב להמשיך ולמרוח את האזורים במשחה שהרופא עור רשם לך ולפי המינון המומלץ.
    בזמנך החופשי- המשיכי להעשיר את האזורים הנגועים בקרם או שמן, כדי שהאזור לא יתייבש.

בהצלחה ו... עד הלידה זה יעבור
  • לי היה בעוצמה הכי חמורה שיש!!
    טופלתי בסטרואידים אחרי הלידה!
    ובכל מיני מטשטשים למיניהם..
    סיוטטט מאחלת לך שזה לא יבוא לך!!

• היה לי ונמשך חודשיים והרופא עור אמר שיעבור אחרי לידה אבל לי עבר לפני , קניתי קרם שיאה של סבוקאלם בסופרפאר הוא עולה משהו כמו 80 שקל אבל שווה. זה גם נגד הגירוד וגם נגד המתיחות בעור שקורות בעקבות ההריון. זה הדבר היחיד שעזר כי מה שהרופא עור רשם לא עזר לי
  • מצטערת על התגובה המאוחרת (בשנה) ועל הקפצת הנושא, אולם נראה לי שזה חשוב שיישאר על גבי דפי האינטרנט, למען הנשים הבאות (כמוני) שיחפשו לזה פתרון בשקיקה...

אז גרדת הריון, פריחת PUPPP היא ברוב המקרים עשויה להופיע בהריון ראשון, לרוב כאשר מדובר בבן או בתאומים ורק בשליש האחרון להריון.
    אין מה לעשות, לעבור- זה יעבור רק ב״ה אחרי הלידה. כרגע עלייך לחפש רק דרכים להקל על עצמך ככל הניתן, את הגירוד המטורף הזה!!

הכול מתחיל בפריחה דלילה על הבטן התחתונה. אח״כ זה כבר הופך לסימנים אדומים עם גוון סגלגל או אפור, שנראה ממש כמו שטפי דם מלחיצים. לקינוח- פריחה איומה שמתפשטת מהר מאוד על הידיים, על היריכיים, כפות הרגליים והישבן.

אין ויקיפדיה באינטרנט ואין תרופה ואין מחקר רפואי. את תלויה בעצמך ובנסיונות שלך למצוא פתרונות... לא יודעים מה גורם לזה לפרוץ, אולם קראתי על נשים רבות שזה הופיע להן אחרי ששתו תה שן הארי. לי זה קרה בלי שעשיתי משהו מיוחד...

נשים דיווחו על הקלה בגירוד (לתקופה קצרה של כשעתיים) כשניסו כל מיני פטנטים... הקלה של שעתיים היא מתנה נפלאה למי שסובלת מזה! לא לזלזל בפטנטים!
    רופאי העור יירשמו לך משחות עם סטרואידים. חשוב למרוח אותן כמומלץ, הן יביאו להקלה בהמשך הדרך, אבל לא בטווח הקרוב. גם אחרי שתמרחי זה ימשיך לגרד!!

לא להתפתות להשתמש בתכשירים שאינך מכירה או שאנשים מביאים לך לנסות. את עדיין בהריון ואסור להשתמש בהמון תכשירים ותרופות.

2) אמבטיה עם קורנפלור.

1) יש קרם גוף על בסיס שיבולת שועל של חב׳ A derma. עולה בערך 185₪ אבל לפחות יביא לך מעט שקט ותוכלי למרוח בקלות. הבקבוק די גדול ואמור להספיק לך עד סוף ההריון. נמכר בבתי מרקחת. אבל די קשה למצוא. רצוי להתקשר לבתי המרקחת ולברר אם יש להם, לפני שנוסעים.
    ישנם מוצרים נוספים מאותה הסדרה- שמן, תחליב רחצה וסבון מוצק. לא ניסיתי, אבל זה עשוי מאותה התמצית, כך שזה אמור להיות יעיל באותה המידה.

2) ים!! טבילה קטנה בים ואת מסודרת למשך זמן רב (עד כה- נראה שהמים של הים מקנים שקט ורגיעה למשך ימים, אני עדיין בעיצומו של הניסוי).
    אם נתקפת בפריחה הזו בתקופת החורף והמחשבה על להיכנס לים מעבירה בך צמרמורת, לדעתי אפשר לרכוש מלח אמבט של ים המלח ולהתענג על אמבטיה מלוחה בבית.

בכל מקרה- גם אם הגרד הפסיק, חשוב להמשיך ולמרוח את האזורים במשחה שהרופא עור רשם לך ולפי המינון המומלץ.
    בזמנך החופשי- המשיכי להעשיר את האזורים הנגועים בקרם או שמן, כדי שהאזור לא יתייבש.

תודה רבה על הפירוט.
    לי מאד עוזר שמן שקדים. מורחת אותו על האיזורים המגרדים שלוש פעמים ביום (לפחות..) וזה מביא להרגעה..
  • אני כבר חודש מגרדת, כל הרגלים והידיים עם שריטות ופצעים מגירוד. לא ישנה אף לילה, בקושי מצליחה להירדם קצת ביום. ניסיתי הכל! הייתי במיון, לוקחת 3 פעמים ביום אנטי היסטמין וסטרואידים פעם ביום ובנוסף מורחת בטא- קרוטן על הכל. יש הקלה לשעתיים וזה חוזר. כלוםצלא שבר אותי בהריון, לא בצקות, לא הנימול בידיים מחודש 6, לא הכובד, לא כאבי העצמות והאגן, לא חוסר השינה, מה ששבר אותי זה הגרד הזה. בא לי להתאבד.

2) אמבטיה עם קורנפלור.

את פשוט מהממת!!!
  • תקשיבו זה באמת סיוט

הדבר היחיד שקצת עוזר זה להתקלח על שיבולת שועל-
    ממלאים גרב בקצת שיבולת שועל ופשוט שמים אותה במקלחת ועושה אמבטיה.

אפשר להשתמש בזה כסבון אם לא רוצים אמבטיה. ממש ממש מקל !!
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה