צילום רחם :((((( - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום בנות
    היום עברתי צילום רחם, האמת זה התחיל ממש בסדר כשהכאבים שהיו לי הם כאבי מחזור ולאחר דקה הרופא אמר שכנראה שיש לי סתימה ואמר שזה עכשיו קצת יכאב לי
    ואכן זה כאב בטרוף אני פשוט בכיתי וקצת צעקתי!
    מרוב השוק והכאב כשיצאתי לא לקחתי תוצאות ולא דיסק רק קיבלתי הפניה לאנטיביוטיקה שזה בעצם נגד ציהום
    עכשיו אני לא יודעת אם הסתימה שהייתה לי נפתחה או שנשארה
    אם מיהי כאן עברה ומבינה במונחים רפואיים אשמח לשמוע פרוש
    "מימין קיים מעבר ופיזור,חומר הניגד מצטבר באגן בצורה המחשידה לפיזור בין הדבקויות.
    משמול בוצעה הזרקה סלקטיבית לפתח החצוצרה-מודגם סקטוסלפינגס ללא מעבר וללא פיזור.

מה זה אומר????? האם הסמיה נפתחה או שלא?ומה עושים אם לא?

קרן
18 תגובות
עמוד 1

• היי
    מצאתי לך באינטרנט תשובה:

נוזל בחצוצרה - סקטוסלפינגס.
    מאת: דר טוגנדרייך

החצוצרה היא צינור המחבר בין חלל הרחם לבין השחלה המצוייה באגן.
    החצוצרה מובילה את הזרעונים מצד אחד ואת הביצית מצד שני לאזור ההפרייה שבחצוצרה.
    באופן טבעי מתרחשת ההפרייה בחלק האמפולרי של החצוצרה (החלק המרוחק מהרחם)- ובימים שלאחר ההפרייה "נוסעת" הביצית המופרית לכיוון הרחם ומשתרשת בו ליצירת הריון תקין.
    כשהחלק המרוחק של החצוצרה נסתם (בד"כ כסיבוך של זיהום ודלקת) החצוצרה עשויה להתמלא נוזל - מצב הקרוי "סקטוסלפינגס" . נוזלים אלו מכילים חומרים העשויים להפריע להשתרשות העובר ברחם גם כשהעובר "נוצר" במעבדה והוחדר לרחם בהליך ה IVF . לכן מקובל - בנשים הלוקות בסקטוסלפינגס - לנתק
    באופן כירוגי את הקשר בין החצוצרה החולה לבין הרחם- או לחילופין לכרות את החצוצרה כולה.
    ההחלטה אם ומתי לבצע כריתה/ניתוק של החצוצרה תתקבל לפי הממצאים בצילום רחם ובאולטראסאונד. כשטיפול IVF נכשל בנוכחות סקטוסלפינגס -מקובל שיש לטפל כירוגית בחצוצרה החולה.
    קיימת גם אפשרות שהחצוצרה אמנם סתומה אך ללא נוזלים בתוכה -ומתמלאת בנוזל הניגוד בזמן הבדיקה.
    בדיקת אולטראסאונד שאינה מדגימה ממצאים בטפולות יכולה לתמוך באפשרות זו.

בהצלחה
  • תודה מאמי,אני מבינה שמצבי בכלל לא טוב

קרן

• תראי זה לא נשמע פשוט אבל לפחות את יודעת עכשיו מה הסיבה שאת לא נקלטת להריון.
    אני לא כל כך מכירה אותך אז אני לא יודעת מה ההיסטוריה שלך..
  • כן צודקת,אנחנו מנסים כבר שנה וחצי בעלי עבר בדיקת זרע ואמרו שהיא יחסית בסדר עברנו 2הזרעות שלא הצליחו ועכשיו עברתי את הצילום אני מקווה שזה באמת יעזור ,אני פשוט מפחדת מפעולות כירורגיות איך אני פונה אליו?אני חדשה פה בפורום

קרן
  • למה שלחו אותך לצילום רחם? האם זה חלק מהבדיקות הרגילות שעושים או שהרגשת משהו? אני שואלת כי גם אנחנו בהזרעות ואותי לא הפנו לתצלום רחם ומאני תוהה אם אני צריכה..
    תודה מראש
  • לגבי דר ישי, תיכנסי לכל הפורומים ואז לפורום שאלות רפואיות ואז לפורום שאלות רפואיות בנושא פוריות. תיכנסי בשם משתמש שלך ותפתחי נושא חדש.
    מאחלת לך המשך דרך קלה ככל שאפשר ושתביא תוצאה
  • הצילום מאחורייך,
    אני מבינה אותך בענין הזה,
    גם אני מאלו שהצילום הוא סיוט חייהן- ואצלי לא הייתה שום חסימה, פשוט עברתי סיוט של צילום רחם וזה אצלי טראומתי - אפילו הלידה בכלל לא טראומתית והצילום כן...
    אבל עכשיו צריך להסתכל קדימה -
    עברת את הצילום,
    תמשיכי הלאה,
    תמשיכי בטיפולים,
    סמכי על הרופאים,
    יהיה טוב,
  • Efush עברתי את הצילום כחלק מהתהליך אני לא הרגשתי כלום אבל הרופאת פריון אמרה שאם ההזרעה השניה לא מצליחה אני אלך לעשות את הצילום כדי שנהיה בטוחות שאצלי אין שום בעיה,האמת מזל שלא חיכיתי עם זה יותר מידי כי ככה גיליתי שיש לי בעיה,אני מחכה ליום ראשון לראות מה עושים עם זה, לפי מה שקראתי אין טעם להמשיך בהזרעות זה ניראה לי רק I v f וגן זה לא בטוח כי אולי אצטרך לעבור פעולה כירורגית

קרן
  • אני כבר אחרי הזרעה רביעית ולא הפנו אותי לצילום רחם, מוזר לא? ואני מטופלת אצל רופא פרטי, בר חוה אם את מכירה.
    לפני הצילום כמה זמן את מנסה להיכנס להריון? והאם היתה ידועה לך הבעיה?
    תתעודדי בכך שלפחות עכשיו ידעו כיצד לטפל ולא תצטרכי לעבור טיפולים לחינם 
  • כן א שמעתי את השם זאת אישה נכון?אני מטופלת של דר אתי ממן, אנחנו מנסים כבר שנה ו3 חודשים ובחודשיים האחרונים התחלתי עם ההזרעות,לי במשפחה אין בעיות כאלה וידעתי שלא תהיה לי שום בעיה אבל הנה גיליתי
    מה שזה אומר שכל מה שעברתי כאילו ההזרעות היו לחינם
    דרך אגב לבעלי יש בעייונת קטנה עם איכות הזרע אבל הרופא אמרה לי שאנחנו לא במצב גרועה שאפשר גם להשיג הריון טבעי.
    מה איתך?בעלך עבר בדיקות?
    קרן
  • בעלי עבר 2 בדיקות, שתיהן יצאו תקינות, וגם בהזרעות הזרע יצא איכותי. גם אצלי הבדיקות תקינות. זה מטריף אותי חוסר הידיעה הזה, כבר מנסים למעלה משנתיים.
    גם אני לא תיארתי לעצמי שיהיה לי קשה, למרות שתמיד נורא פחדתי שאולי כן כי אף פעם לא נכנסתי להריון, אמנם די נזהרתי כל החיים אבל היו פה ושם טעויות.
  • שיהיה לנו בהצלחה,למה אתם לא עוברים ל I v f ?היום הייתי אצל הרופאה אמרה לי שלא נעשה שום פעולה כירורגית ננסה עוד חודש בהזרעות והפעם עם הורמונים ובמידה ולא נצליח נעבור ל I v f וזה יהיה רק עוד חודשיים כי מבחינת ההורמונים פיספסתי את החודש ונתחיל חודש הבא אני מחצזקה לך ולי

קרן
  • אפוש איך לא הפנו אותך לצילום רחם!! זה באמת מוזר
    יש לי 3 חברות שניסו מעל שנתים ושעשו צילום רחם הכל היה מובן לחברה אחת היה הדבקויות ברחם ולחברה שניה היה חסימה בחצוצרות! בגלל זה אני מתפלא!
    אני מבקשת מהרופא שלי שבוע הבא הפניה לצילום רחם...

מה
  • ממש מוזר, אני לא יודעת, אף אחד מהרופאים לא שלח אותי, מילא הרופא מהקופת חולים אבל הייתי מצפה מהפרטי.
    אתן חושבות שכדאי לבקש? בנתיים הרופא שלי המליץ על הזרעה מס. 5 עם גונל.
  • אני חושבת שכדאי לך לבקש עדיף לא חבל סתם לבזבז את הזמן?!?!?!?!

קרן
  • אפוש, גם אני חושבת שכדאי שתעלי את זה.... לי עשו צילום רחם לפני שהתחלנו טיפול בהזרעות... הרופא שלי נתן לי ולבעלי לעשות את כל הבדיקות האפשריות כדי לשלול דברים שעלולים להשפיע על הקליטה להריון...

קרן, מחזיקה לך אצבעות לטיפול שלישי ומנצח... הלוואי ולא תצטרכו לעבור לטיפולי הפריה!!!
  • תודה מותק אמןןןןןןןןןןן

קרן
  • הי בנות,
    לי הייתה חסימה ועשו לי הזרקה סלקטיבית...
    ממליצה להגיע על משכבי כאבים(אני לא לקחתי...) ועם משהו לטיפול בבחילה לאחר הפרוצדורה. בהצלחה לכולן!
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה