הנקה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום,
    ילדתי לפני 6 שבועות בהם הנקתי את בתי בשילוב עם מטרנה בלילות.
    לפני 4 ימים חטפתי וירוס של שלשולים והקאות ולא אכלתי כלום יומיים, רק שתיתי מים.
    ניסיתי להניק את הבת שלי יום למחרת והיא ממש התעצבנה כמה דקות לאחר מכן ובכתה וראיתי שלא יוצא לי חלב.
    כבר 5 ימים סה"כ שלא הנקתי ואני מרגישה שחזר לי החלב האם זה בסדר לחזור להניק?
    אמא שלי אמרה לי שבשום אופן אסור לחזור להניק אם הפסקתי כמה ימים, האם זה נכון?
    ההנקה מאד חשובה לי ואפילו ניהנתי ממנה, האם זה נגמר?
6 תגובות
עמוד 1
  • ראשית , מזל טוב :)
    שנית , חבל שהפסקת אבל בודאי שאפשר להמשיך להניק ואפילו רצוי , מאוד יכול חהיות שיש מעט ירידה בתפוקה מכיוון שלט הנקת ולא שאבת , אבל תוך יום יום ברגע שתחזרי להניק זה יתאזן שוב, אם קשה לה לינוק והיא מתעצבנת נסי לשאוב כל 3 שעות בערך אחרי ההנקה כדי לעודד את ייצור החלב :)
    בהצלחה ועדכני אותנו

ליהי סופרין, N.D
    מדריכת הכנה ללידה והנקה
  • שלום יקירה!

קודם כל זה טוב מאוד שאת שאולת שאלות ולא מוותרת!
    אין שום בעיה לחזור להניק אחרי תקופה של הפסקה, גם לאחר הפסקה יותר ארוכה ובוודאי שאין בעיה אחרי כמה ימים. הדבר היחד הוא שצריך סבלנות בהתחלה (בערך כמו בימים הראשונים אחרי הלידה - אבל לא בדיוק!).
    יתכן שכמות החלב ירדה גם כתוצאה מהמחלה ושלא אכלת כמה ימים וגם כי הפסקת להניק אבל לרוב אין בעיה לחזור להנקה מלאה.
    אם התינוקת לא מצליחה להניק טוב בהנקות הראשונות אז רצוי מאוד לשאוב בכדי לעודד את יצור החלב. רצוי מאוד לגרות את השדיים לפחות 6 פעמים ביום - זאת אומרת 6 הנקות ואם לא הולך אז שאיבות.
    את יכולה לעזור לתינוקת על ידי הוצאת מעט חלב לפני תחילת ההנקה ככה את "מפעילה את המערכת" ותוך כדי ההנקה אפשר לכווץ ולשחרר את השד לסירוגין (ככה את עוזרת לה להוציא את החלב). תניקי מצד אחד עד שהתינוקת משחררת את השד ולאחר הפסקת גרפס (לא חובה), רצוי להציע לה גם את הצד השני. בהנקה הבא תתחילי מהצד שממנה ינקה פחות.
    שיהיה בהצלחה רבה ואם יש עוד שאלות...אל תהססי.
    זכרי -אם יש רצון אין זו אגדה

לאורה שחף
    מיילדת ויועצת הנקה מוסמכת
    מנחה לעיסוי תינוקות ובייבי יוגה
  • תודה רבה על המענה.
    אמנם כבר לא הנקתי שבוע אך מאד חשוב לי ואני מרגישה את החלב אז בהחלט אחזור להניק שוב.
    תודה :)
  • בשמחה רבה!
    ובהצלחה

לאורה שחף
    מיילדת ויועצת הנקה מוסמכת
    מנחה לעיסוי תינוקות ובייבי יוגה
  • שלום, ילדתי לפני 5 ימים וניסיתי בבית חולים להניק פעם אחת, וזהו והמשכתי להביא לה מטרנה ועכשיו אני רוצה לחזור להניק מותר ? לא לקחתי שום כדור
  • שלום.
    ילדתי לפני חודש וחצי.
    הנקתי בהתחלה אבל היה חי מאד רשה להמשיך אז הפסקתי והלכתי על מטרנה. כיום אני רוצה להמשיך להמיק. כשאני לוחצת על השד יוצא לי טיפונת של חלב האם יש סיכוי או שזה אבוד??
    אשמח לתשובה.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה