סקר על גיל למעון........חובה!!! :) - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש

• באיזה גיל אתן חושבות שצריך להכניס תינוק לפעוטון / מעון / מטפלת...??

מתי הכנסתן את התינוק/ת לגן / מעון/ פעוטון...??

עד איזה שעה התינוק שלכן בגן?
    אז אני יענה...

23 תגובות
עמוד 1
  • אני חושבת שגיל 6 חודשים זה גיל טוב להתחיל מעון.
    לצערי הילדודים שלי נכנסו מגיל 3 חודשים.
    שנהם מ 7 בבוקר ועד 4 אחה"צ מההתחלה.
  • חושבת ש מגיל חצי שנה ומעלה זה מעולה למעון . אך תלוי על כמה ילדים מדובר ....

אני הכנסתי ב 4.5 למעון שהדס היתה הראשןנה במשך 3 חודשים כך שזה היה כמו מטפלתרטית ..... אז הרגשתי הכי בנוח להשאיר אותה בגיל כזה .

היא היתה מ 7 וחצי עד 16 לפעמים עד 17....
    עכשיו כשהיא איתי אז מעון 24/7 חחחח

• מיכל איזה כייף שהיא איתך..

חשבתי ללכת לעבוד בגן רק כדי שהיא תהיה איתי... אבל לא נראה לי רעיון טוב......
    הכי טוב משפחתון ואז היא איתך

• כמו לכל דבר - יש יתרונות וחסרונות .
    זה לא מתאים לכל אחת. את האמת . זה קשה . ההפרדה בין אמא ומטפלת .
    ואני בטוחה שגם להדס קשה שפתאום היא רןאה אותי מחבקת ומנשקת ילד אחר או שאני כועסת עליה שהיא לוקחת לו משחקים ... אבל אין ברירה... אני משתדלת להיות הכי מקצועיתופיירית

שנתיים - שלוש, כשהילד כבר די עצמאי, הולך בצורה יציבה, אוכל פחות או יותר לבד, ואם ניתן אז אפילו גמול מחיתולים.
    אני בגישה המיושנת בקיצור, אל תסקלו אותי
  • בגיל 4.5 חודשים אייל כבר היה במשפחתון... אני מאוד ממליצה.... הכניסה לגן הייתה הרבה פחות קשה... הוא זחל מהר, והתפתח יפה......

כי אין בעולם אהבה, כמו אהבה של אמא.
    [url=http://www.desiglitters.com/bear/running-glittered-bear/]
  • הכנסתי את רז בגיל שנה.. חושבת שעשיתי טעות, הייתי צריכה להכניס לפניי בגלל בעיית האוכל שלה.. האובססיביות שלי לא תרמה- ודווקא בגן היא היתה בסדר כי שם לא היה את הלחץ...

רז מגיל שנה ועד היום בגן עד13, ובעלי משגע אותי להשאיר עד4 ואני לא מוכנה..

• אני בנתיים בבית ואליה עדין איתי
  • האידיאל בעייני הוא-
    אם האמא עובדת והיא צריכה לחזור אחרי 3 חוד' אז מטפלת.. או משפחתון קטן קטן.
    וכשהילד בן נה- שנה וחצי זה כבר ממש בסדר מעון..

הלוואי שהייתי יכולה לחיות אתה אידיאל..
  • 1. אמממ. אולי ממתי שהוא לא שוכב רק כמו בול עץ בעריסה ויכול לשחק ולהעסיק את עצמו

2. בפעם הראשונה- שהוא היה בן 3 חודשים הכנסתי לחודש לחצי יום עד 13:00 כדי שאלמד למבחנים ואח,כ הוצאתי כי הוא חטף וירוס מאיזה תינוק חולה שמהשמיכה של הבן שלי היתה עליו

• האידיאל בעיני זה עם אמא בבית עד גיל 8-9 חודשים ואז לתינוקיה לחצי יום
    מאחר ואני לא חיה בעולם אידיאלי הילדים שלי היו עם מטפלת- עידן עד גיל 8.5 חודשים ואריאן עד גיל 10 חודשים... שניהם נכנסו לגן אחרי פסח, בעיני זו התקופה הכי טובה להתחיל בפעם הראשונה
    אני רשמתי אותם עד 16:00 אבל בפועל אוספת כשהם קמים מהשינה (מתקשרת לבדוק) בסביבות 14:30-15:00

• את עדן הכנסנו למעון בגיל 5.5 חודשים.
    את אגם בגיל 4.5 חודשים.
    לדעתי עד גיל חצי שנה צריך להכניס את הילד למסגרת כי ככה יותר קל לו להתרגל לאנשים וילדים אחרים.
    בחיים צריך לדעת להסתכל על חצי הכוס המלאה - תמיד!!!!!

שיהיה יום מקסים לכולם!!!!!

באהבה, ליאת.
  • אני חושבת שאין פה שחור לבן והכל עניין של יכולת ואפשרויות.
    אז כלכלית יכולתי להרשות לעצמי להישאר עם להב עד גיל 5 חודשים ועם נועם עד 7 חודשים
    אבל בשתיהן היה לי מזל ואצל להב עד גיל שנה וחודשיים חמותי שמרה עליה
    ואצל נועם עד גיל שנה וחודש אמא שלי שמרה עליה
    אחרת הייתי מכניסה אותן ישר למעון כי לא היתה לי אפשרות אחרת.
    בכל אופן גיל שנה לדעתי זה גיל אידיאלי להכניס למעון

• לא עבדתי ככה ששני הילדים היו איתי בבית.
    הכנסתי את שניהם באותו גיל למעון שנה וחודשיים.

• אצלי הוא בבית עדיין.
  • קודם כל, מסירה את הכטבע בפני מי שיכולה (ואני לא מדברת על כלכלית), לשבת בבית עם הילד, ז'א להיות אמא במשרה מלאה עד גיל שנה, שנתיים ויותר...
    אני חצי שנה בקושי שרדתי...

היום אני יודעת שזה גם הדבר הנכון ביותר שעשיתי בשביל אמילי שהכנסתי אותה למשפחתון בגיל חצי שנה.. אני חושבת שזה מה ש'הציל' אותה מעיכוב התפתחותי מבחינת זחילה, ישיבה וכו...

מה שכן, הילדים שלי יהיו רק במסגרות קטנות, או מסגרות גדולות עם יחס מטפלות/ ילדים קטן.'.
    אני חושבת שילד צריך להשאר עם אמא כמה שאפשר אין על הטיפול של אמא שתינוק קטן זקוק לו כ"כ.
    אפ אין אפשרות כזאת אז עד גיל שנה אצל מטפלת או משפחתון קבוצה קטנה
    לפני גיל שנה +אני חושבת שמוקדם מידי בשביל ילד מעון או מקום גדול.

מתי הכנסתן את התינוק/ת לגן / מעון/ פעוטון...??
    הילדות עדיין איתי בבית ואני עוד לא מחפשת להוציא אותן.
    יש לי יתרון שהן 2 ביחד ויש להן חברה אחת את השניה.
    עדיין אני חושבת שלא תמיד זה תלוי בנו אם להוציא את הילד מוקדם או לא.

• מקווה שהתגובה שלי לא תעורר וויכוחים אבל..

לפי דעתי לא לפני גיל שנה, ובמקרה שלי לא לפני גיל שנתיים
  • אני גם חושבת שזה תלוי ביכולת הכלכלית..
    אני לא עבדתי אז התאפשר לי להכניס אותה בגיל שנה ו4 חודשים למעון...
    היא מההתחלה רשמתי עד 16:00 אבל בעיקרון הייתי מוציאה אותה ב14:30-15:00

מסגרת תורמת המון להתפתחות של הילד..ואני רואה את זה בבת שלי..אני רואה איך היא עם ילדים בגן (היא עלתה לגן עירייה) לעומת כמה ילדים בגן שבאו מהבית שלא היו במסגרת...

• נועה הייתה מגיל 5.5 חודשים עם מטפלת ובגיל 1.5 נכנסה לגן ...

עם מאיה אני כבר חושבת אחרת ולפי דעתי בגיל חצי שנה להכניס אותה למעון.....
    נראה מה יהיה

שנתיים - שלוש, כשהילד כבר די עצמאי, הולך בצורה יציבה, אוכל פחות או יותר לבד, ואם ניתן אז אפילו גמול מחיתולים.
    אני בגישה המיושנת בקיצור, אל תסקלו אותי
    לגמרי אתך
  • התשובה היא שכל אמא יודעת ומרגישה בדיוק מה טוב לתינוק שלה ולה ! האימא הזו זקוקה שיגידו לה שהיא טובה , שהיא מחליטה נכון כי היא האמא ואף אחד לא ידע יותר טוב ממנה . התמיכה הזו היא חיונית לשפיות של האימהות .
    אי אפשר לשפוט אף אחת - לצערינו בחברה שלנו זה לא ככה , כל אחת חוטפת על משהו אחר.
    כל אימא מתמודדת עם עולם שלם על הכתפיים שלה , זה אושר גדול אבל גם לא מעט קושי !!
    זה בסדר שהילד לא ילך לפעוטון ( לא חסר חיי חברה שאפשר לייצר לילד .. משחקייה , גינות ועוד …)
    זה בסדר גם שילך מגיל חודשיים
    כל משפחה והשיקולים שלה , כל אימא והאינסטינקט שלה .
  • התשובה היא שכל אמא יודעת ומרגישה בדיוק מה טוב לתינוק שלה ולה ! האימא הזו זקוקה שיגידו לה שהיא טובה , שהיא מחליטה נכון כי היא האמא ואף אחד לא ידע יותר טוב ממנה . התמיכה הזו היא חיונית לשפיות של האימהות .
    אי אפשר לשפוט אף אחת - לצערינו בחברה שלנו זה לא ככה , כל אחת חוטפת על משהו אחר.
    כל אימא מתמודדת עם עולם שלם על הכתפיים שלה , זה אושר גדול אבל גם לא מעט קושי !!
    זה בסדר שהילד לא ילך לפעוטון ( לא חסר חיי חברה שאפשר לייצר לילד .. משחקייה , גינות ועוד …)
    זה בסדר גם שילך מגיל חודשיים
    כל משפחה והשיקולים שלה , כל אימא והאינסטינקט שלה .
    מהממת, באת לי בול בזמן
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה