חלבון עוברי לא תקין - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בנות... אני בלחץ!!!
    אחרי שקיפות עורפית מעולה לא הייתי סגורה אם לעשות חלבון עוברי..
    בסוף עשיתי ועכשיו באתי לקחת תוצאות מהרופאה שלי שטוענת שמשהו לא תקען הופנתה אותי ליעוץ גנטי (לא עשיתי בדיקות גנטיות לפני ההריון)
    אני בלחץ מטורףףף!!! יש מישהי שזה קרה לה ובסוף הכל היה בסדר? אם חלילה יש בעיה.. מה עושים?? הפתרון היחידי זה להפיל???
    אוף תרגיעו אותי.. בא לי למות
29 תגובות
עמוד 1
  • אל תחשבי על הפלה- זו סה"כ בדיקת סקר. עשי בדיקות אמיתיות כמו סקירת מערכות, בדיקות כאלו יתנו לך מידע מהימן הרבה יותר בכל הנוגע לגורלו של העובר. השתדלי בבקשה לצאת מהלחץ ולהירגע ולחכות לתוצאה של בדיקת סקירת מערכות.
    בהצלחה!!!

• מה לא יצא לך תקין? מרכיב בחלבון העוברי? או התשובה הסטטיסטית בסוף של
    1 ל.... ?

• סקירת מערכות ראשונה עשיתי כבר לפני החלבון עוברי וגם היה תקין..
    מאיפה זה נפל עלי עכשיו?
  • לא לא לא...ממש לא,
    זה בדיקה סטטיסטית, והיא לא אומרת כלום על העובר שלך. אומרת על עוברים אחרים שיש להם נתונים כמו שלכם. ממש לא בדיקה וודאית וממנה לא בוחרים להפיל או לא (נגיד מי שפיר זה וודאי שם בוחרים) .

לא קשור שלא עשיתם בדיקות גנטיות.
    אגב אפשר לעשות אותם גם בכל שלב בהריון, אבל שוב זה לא קשור.

מה שכן יש בבדיקה שעשית שזה כן חשוב זה נתון שמספק מידע על השיליה...
    זה מידע שלך, על השיליה שלך, על זה צריך להסתכל באמת.

בקיצור תבואי ליעוץ גנטי הזה שיסביר לך איפה בכלל(?!) יצא לך "לא תקין".
    הם יסבירו לך הכל.
    מה שהם עושים שם ביעוץ זה משחקים עם מספרים, לוקחים את החלבון הזה ביחד עם השקיפות עורפית (שיצאה לך מצויין!!!!!!!!!) ומשכללים כל מיני דברים, בסוף יוצא שהסיכויים עדיין נמוכים. יכולים לשלוח לבדיקות US ממוקדות, והן יהיו סבבה, ואז "נמחקת" מהרשימה של היעוץ גנטי.
    שקיפות עורפית יש לה יותר, הרבה יותר משקל, מאיזה אחוזי סטטיסטיקה בחלבון עוברי. אחוזים בחלבון עוברי ליד שקיפות עורפית זה בדיחה. אז אל תתרגשי ממנו.
  • אם הסקירה יצאה טובה- צאי מהלחץ. בהיריון השלישי שלי וויתרתי על חלבון עוברי בעקבות תוצאות בדיקת שקיפות עורפית טובה.
    לדעתי אין ממה לחשוש- התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי ההמשך ואני מאמינה שהוא ירגיע אותך.

• מה שיצא לא תקין זה 1:355 בשיקלול עם גיל ועם הבדיקה עצמה.. שזה מספר נמוך וסיכון גבוה
    הרופאה שלי לא כ"כ הרגיעה.. היא אמרה ללכת לייעוץ גנטי כמה שיותר מהר ומשם נראה הלאה מה עושים הוא כנראה יפנה לסקירה ממוקדת או מי שפיר..
    כל החג וחול המועד הכל סגור ואין עם מי לדבר
    אז אני צריכה לחכות עד אחרי החג (בתקוה לא לקבל התקף לב)
    יש למישהי המלצה על רופא גנטי טוב? פרטי/קופה/בי"ח לא משנה איך ואיפה...

• לא יודעת לענות לך, הבנות אמרו יפה לדעתי, שיהיה המון בהצלחה!

• קודם כל אל תילחצי ,

גם לי יצא בהרעון ראשון שהייתי בת 26 תוצאה נמוכה 1:430
    והחלטתי לעשות מי שפיר בשביל השקט הנפשי שלי, ועשיתי אצל פרופ' ליפיץ
    תותח על
  • תודה בנות
  • המממממ לי יצא 1:144.....
    הילד בן 4, אפרוח מתוק!!! תודה לאל !!!

• אניה עשית סדיקת מי שפיר?

• אצלי יצא 1:500
    ולפי הגיל שלי היה צריך לצאת לי 1 לכמה אלפים
    הייתי בייעוץ גנטי ואם אני לא טועה את בקריטריונים של מי שפיר
    אבל- זה לא אומר כלום!!!!
    לי בשני ההריונות יצא תוצאה לא בשמיים ותודה לאל יש לי 2 בנות מהממות
    לשיקולך!!
    אני מאוד רציתי לעשות מי שפיר כדי להירגע.. לכי לפי ההרגשה שלך
    החלבון הוא שקלול של גיל, משקל, וחלבון העובר או משהו כזה..

• לגיסתי שהייתה בת 22 יצא 1:32
    עשתה מי שפיר
    הכל היה בסדר!

• מאמי אל תלחצי כמו שאמרו לך זה בדיקה סטטיסטית
    עם יצא לך תוצאה טובה של שקיפות עורפית זה כבר טוב

מאחלת לך שתשמעי רק בשורות טובות - ובלייי לחץ

• אהה ושכחתי לרשום שאחיין שלי הנסיייךךךךך
    היה תוצאה של 1:50
    שיהיה בהצלחה
  • הדס היקרה, גם לי הייתה תוצאה גבולית בסקר הראשון ונשלחתי לייעוץ גנטי. הרופא שם הסביר לי שיש סיכוי של 1% שיהיה משהו לא תקין והיות והסיכוי להפלה מבדיקת מי שפיר זה חצי אחוז, הם ממליצים עליה. אין אומר שאת חייבת לעשות- אני עשיתי, הייתי במתח שלושה שבועות והכל היה בסדר. כך גם יהיה לך- תהיי רגועה ונסי לא להכנס ללחץ!
    סופי
  • תודה בנות.. אתן מדהימות!!
    נחמד לשמוע סיפורים עם סוף טוב ואני מתפללת ומקווה להיות גם במצב הזה עוד שלושה וחצי שבועות
    דיברתי עם פרופסור אפלמן ואילך אליו ביום שישי ליעוץ גנטי ולאחר מכן גם למי שפיר
    בתקוה שהכל יהיה בסדר וזו סתם סטטיסטיקה מטופשת שלא תיפגע בי!! מבטיחה לעדכן..
    ושוב.. תודה!
  • הי הדס
    לי בהריון ראשון שהיתי בת 12 בערך :)..יצא 1:57

• לי קרה בהריון האחרון שהכל יצא תקין חוץ מחלבון עוברי שיצא גבוה !

הפנו אותי לאולטראס' מכוון לעמוד השידרה.

בעצם- הסבירו לי שכל עוד יש סיכוי שאחד מהחוליות בגב לא נסגרו טוב, בורח משם החלבון של העובר לדם של האם באופן קבוע, ולכן התוצאה של החלבון היא גבוהה מהרגיל.
    כבר כירסמתי את כככככככל הציפורניים ולא ידעתי מה לעשות, במיוחד אחרי כל האינפורמציה שקראתי און ליין....
    האולטרא' יצא תקין לגמרי. ועוד נאמר לי שכל מקום בעולם תוצאה תקינה היא עד 3
    ובמדינתינו, החליטו שהתוצאה הגבולית היא...1.5(אם זכור לי)

הבובה שלי בת 11 חודשים ואין לה שום כלום...

• לי יצא 1:36 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    וכללללללל הבדיקות היו תקינות! שקיפות סקירות אקו לב.
    עשיתי מי שפיר והכל היה תקין!!! זו חרא של בדיקה
    והאמינות שלה 50-50 . הכל בסדר!!!!

• היי!!
    יש לי ילגה בת שנה וכרגע אני בהריון חודש חמישי עשיתי חלבון עוברי ויצאה לי בבדקיה 1:190 שולחים אותי לייעוץ גנטי אני בפחד מה זה אומר?? ואם אומרים אז עשיתי את כל הבדיקות הגנטיות והכול ברוך השם תקין..
    אשמח לחוות דעת שלכן!!
    תודה ושבת שלום
  • לי יצא מדד AFP גבוה אם אני זוכרת נכון המספר המדויק היה 2.38. ובזמנו היה רשום לי סיכון מוגבר למום במערכת העצבים. ואם זה לא מספיק אז בסקר שליש ראשון יצא לי תסמונת דאון 1:310.
    הגוזל בן חודשיים בריא וחמוד להפליא (-: .

הרבה יותר חשוב מכל בדיקות הסקר הן הסקירות.
    לתסמונת דאון יש גם מאפיינים בסקירות תבקשי שינסו לבדוק
    (אני יודעת כי מי שעשה לי את הסקירה המאוחרת אמר לי את זה)
    בנוסף תעשי מי שפיר ותפני לייעוץ גנטי ותחשבי חיובי יהיה טוב.
    מאחלת לך המשך הריון תקין ועגלגל.
  • שלום לכולן אני מזה לחוצה ולא רגועה עשיתי חלבון עוברי ויצא afp 6.03 גבוה אבל שקופית עורפית וסקר ביוכימי ראשון יצא תקין והרופא שלח אותי ליעוץ מה זה אומר סיכון פתוח למערכת עצבים פתוח? סליחה סחפרתי ממש לחוצה??
  • בנותת גם אני מאוד בלחץ afp יצא לי 3.84
    השקיפות תקינה סקירה מוקדמת תקינה .. יש מישהי במיקרה שגם היה לה חלבון עוברי גבוהה והכל היה בסדר בסוף?
  • אצלי לא הספקתי שקיפות, עשיתי חלבון עוברי יצא בסדר גמור.
    הלכתי לרבי דוד אבוחצירא מנהריה ברך אותי ואמר שהכל בסדר. אז הכל בסדר!!!!
    גם ברך אותי לפני שנתיים בבן זכר וכך היה. פחות מחודש שברך אותנו גיליתי שאני בהריון וזה אכן היה בן.
    כך גם עכשיו, הכלללל בסדר.
    ב"ה
  • בנותת גם אני מאוד בלחץ afp יצא לי 3.84
    השקיפות תקינה סקירה מוקדמת תקינה .. יש מישהי במיקרה שגם היה לה חלבון עוברי גבוהה והכל היה בסדר בסוף?
    היי , אני רואה שפרסמת מזמן את התגובה..
    תוכלי להגיד איך בסוף הסתיים ההריון?
    אני גם נורא מודאגת
  • שלום לכולן אני מזה לחוצה ולא רגועה עשיתי חלבון עוברי ויצא afp 6.03 גבוה אבל שקופית עורפית וסקר ביוכימי ראשון יצא תקין והרופא שלח אותי ליעוץ מה זה אומר סיכון פתוח למערכת עצבים פתוח? סליחה סחפרתי ממש לחוצה??
    היי יצא לי ערך 5 וגם אמרו לי ככה.. אשמח למידע ממך אני יודעת שעבר זמן
    היי גם לי יצא ערך גבוהה 5.3 תוכלי להגיד לי מה אמרו לך

• *סקר שליש ראשון יצא עם סיכון מוגבר לתסמונת* 1:95

שבוע אחרי עשיתי NIPT שחזר תקין
    סקירת מערכות מוקדמת תקינה

*אחרי זה עשיתי חלבון עוברי שלצערי גם חזר עם סיכון מוגבר* 1:308

לא יודעת מה לעשותת יש מישהי שעברה אותו דבר והכול היה בסדר?????
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה