מה זה בעצם שחלות פוליצסטיות? הסבר קצר למעוניינת. - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני רואה שנשאלות המון שאלות על שחלות פוליצסטיות ....אז בקצרה ...

לגבי השחלות הפוליצסטיות (אני ידבר במונחים לא רפואיים בשביל שכולנו נבין)
19 תגובות
עמוד 1
  • כנרת תודה רבה!!

כל פער בין הLH לFSH מעיד על פוליציסטיות או רק מיחס מסויים?
  • תמיד יש פער
    אבל צריך להיות לפחות גדול באחד וחצי 2 בכדי לחשוד ובלי קשר לבוא עם עוד סימפטומים
  • לי היו שחלות פולצטיות ונכנסתי להיריון בניסיון הראשון ב"ה ובהפתעה..
    זה אומר שאני פולציטית קצת?
    אגב אמא שלי עשתה לי דיקור סיני איזה פעם או פעמים היא עוסקת בכל הרפואה האלטרטיבית
    אחרי שילדתי אני מקבלת מחזור כל חודש וחצי במקום כל חודש אבל זה הרבה יותר טוב מבעבר[3-4 חודש]זה אומר שאני מעט פולציטית.??

• יכול מאוד להיות .... יש בנות שמקבלות ווסת גם כל שלושה חודשים ונקלטות הכל עניין של תזמון נכון והמון רוגע ושלווה
  • אביך ב״ה נכנסתי טבעי להיריון בלי עזרה ..ב״ה
    התחתנתי בפברואר...הפסקתי גלולות ,המחזור לא הגיע ..ואז החל איכשהו להגיע,במילא לא רציתי ילד אז מנעתי ופעם אחת אחרי שיצא כיפור)7.10.2011) שכבנו בלי אמצעי מניעה וגיליתי שאנן בהיריון בשבוע 4...הפתעה ושוק לאחר שנאמר לי שחצי שנה מנסים טבעי(מה שבדרך כלל לא עובד)לאחר מכן הורמונים ואם לא מצליח הפרייה וב״ה נקלטתי בלי עזרה מפעם אחת שהתפקשקה(לטובה)אבל עדין היתי שמחה לדעת מה יהיה בעתיד..ודרך אגב במידה ואני מוכרת כפולצטית מגיע לי הפריות ללא תשלום?ובכלל כל העזרה החיצונית ??

• ותודה רבה על התשובות וההענות;)

• יש אפשרות לבחון את הגודל של השלחות ולפי זה לדעת אם הם פוליציסטיות או לא?
    אני יודעת שאני קצת פוליציסטית לפי מה שהרופא אמר אבל... אני מנסה להבין איםה זה כתוב בבדיקת אגן ולא מצליחה להבין.. (אחריה הוא החליט שאני קצת פוליציסטית)
  • תודה על ההסבר, אבל הוא מעט בלבל אותי.

לי רופא הנשים אמר שהכל אצלי תקין, אבל אני רואה עכשיו שבבדיקת ההורמונים שעשיתי יש באמת יחס גבוה בין שני ההורמונים שדיברת עליהם, אבל כל יתר ההורמונים שקשורים לתופעה תקינים. בנוסף, אני הבנתי שמדובר על היחס ביניהם רק ביום השלישי למחזור, אולי אני טועה. אני עשיתי את הבדיקה בזמן הביוץ

אלה התוצאות שלי-
    Shbg - 78.7 כשהטווח הוא 18-144
    אנדרוגנים חופשיים. - 1.8 כשהטווח הוא 0.6-12.
    Tsh - 0.6 כשהטווח הוא 0.35-4.2
    Lh - 57
    Fsh - 20
    פרולקטין - 361.2
    טסטוסטרון - 1.4 כשהטווח הוא 0.9-2.6
    Androstenedione - 5.76 כשהטווח הוא 0.48-10.07

מה את אומרת?
  • אכן מדובר על היחס כמובן בזמן הנכון לעשיית פרופיל הורמונלי, היום ה 3-5 לווסת :-)
  • גם אני פולוציסטית ונשואה 3 וחצי שנים בתחילת נישואי לקחתי גלולות למניעה וכעבור כמה חודשים הפסקתי וניסיתי להיכנס להריון מאז עד עכשיו. אבל אח"כ יכולתי רק לחלום על מחזור שיגיע טבעי, אני ממש מיואשת מהנושא, אני לוקחת פרימלוטנור להביא מחזור היו תקופות שחיכיתי 3 חודשים ולא הגיע מחזור, מה עושים? יש סיכוי שהמחזור יבוא לבד?האם הפרימלוטנור פוגע במשהו? מה האפקט ש מחזור שצריכים לייבא אות? אני לוקחת כרגע איקקלומין - שאלה גם בנושא זה: עדיף לקחת 2 ביום למשך 5 ימים או 1 ביום למשך 5 ימים? מי שעונה לי על כל השאלות- מלכה!!!!!

אפי
  • אפי היי, אני פוליציסטית.
    נכנסתי להריון ספונטני עם הגדול שלי לאחר שנה וחודשיים
    עם הקטנה שלי לאחר 8 חודשים ועם הנוכחי גם לאחר 8 חודשים.

לקחתי אחרי החתונה פלומונוטנור שעשה לי באלגן שלם במחזור
    לקח לי די הרבה זמן להתנקות ולהקלט כמו שאמרתי
    אבל ברוך ה' הזמן עושה את שלו... והגוף יודע את עבודתו.
    ממליצה לך להוריד לחץ כי הוא מאד מעכב.

כמה זמן אתם מנסים? שיהיה המון בהצלחה

• שלום, רציתי לשאול האם מי שיש לה שחלות פוליצסטיות לא מקבלת מחזור סדיר.. ז"א במידה ויש מחזור סדיר כל 26-30 יום האם עדיין יכול להיות שחלות פוליצסטיות או שזה מראה שלא.
    תודה
  • לי הרופא אמר שאני ב"חשש" לפולציסטיות אבל לדעתי יש לי בלי חשש כלל.
    אני הייתי שותה 3 איקקלומין ביום.זה היה יעיל יותר מהניסיונות הראשונים..
  • גם אני פוליציסטית, לאחר מס' חודשים שלא הצלחתי להיכנס להריון, הפנה אותי רופא הנשים לרופא פוריות. המומחה לפריון הסכים עם עמיתו שסיכויי להיכנס להריון טבעי קלושים, לכן המליץ להתחיל מיד בטיפולים. גם אני חששתי להתחיל טיפול הורמונלי עקב הסיכונים ותופעות הלוואי לכן החלטתי לנסות קודם טיפול טבעי והגעתי דרך המלצת חברה למולי קליניק - מומחית לפוריות ברפואה סינית. טופלתי כחודשיים וחצי - שלושה בהם החל המחזור להסתדר(לפניכן לא היה סדיר)ולמרבה ההפתעה נכנסתי להריון!! ממליצה לכולכן בחום! אפשר לקרוא באתר שלה מולי קליניק על הטיפול ב-שחלות פוליציסטיות
  • שותה חליטה של שיח אברהם.. הופיעו כבר שני מחזורים הראשון אחרי שבוע וחצי (לא ממש הופיע לפני זה במשך חודשים) ולאחר מכן הופיע כעבור 44 יום.. מחכה לראות מה יהיה בהמשך..

Jul_lev
  • מי שיש לה שחלות פוליציסטיות ומקבלת מחזור סדיר כל חודש 28 יום,, זה גם אומר שהיא לא מבייצת כמו שצריך?
  • שלום רב אני סובלת משחלות פוליציסטיות כך אמר לי הגיניקולוג מגיל 16 כבר אובחנתי אני גרה באזור המרכז אשמח לקבל ייעוץ על מישהו טוב ברפואה סינית
  • היי, חדשה פה..
    רציתי לדעת.. היום הייתי אצל דר פרידלר שבח והוא אמר שהבעיה שלי היא שחלות פוליצסטיות ואצל בעלי הזרע חלש מהנורמה.. הוא הציע לבצע השבחה והזרעה.. מישהו אולי יכולה לעודד אותי ולהסביר מה הסיכוי שאכן אצליח להיכנס להריון?
    אם מישהי יודעת מה העלויות של הטיפולי?
  • היי
    התחלתי לקחת כדורי איקקלומין זה משנה אם אני שותה אותם בערב?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה