בנות יש לי שאלה דחופה מאוד-"תסביב שחלתי" - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • הייתי היום אצל רופא הנשים שלי בעיקבות התקפי בטן חזקים כבר כמה ימים.
    באולטראסאטנד ראו שני צ'יסטות באותה שחלה שמגיעות ל-7 ס"מ,שהבנתי שזה נקרה ממש גדול.
    הרופא אמר שהכאבים נובעים כנראה מתופעה שנקראת "תסביב שחלתי"-שהשחלה מרוב שהיא כבדה היא מסתובבת סביב עצמה ויכול להיווצר נמק משום שלא מגיע אליה דם-דבר המצריך כריתה.
    לכן הוא צייד אותי בהפנייה למיון למקרה שהכאבים יחמירו והדגיש לי להיות עירנית ואם ממש כואב אז ללכת.

אשמח אם בנות שעברו אתזה יוכלו להסביר לי קצת על הדבר הזה,כי אני קצת בלחץ,ולא יודעת איך אמור להרגיש הכאב שאני צריכה לרדת למיון..
    עכשיו די כואב לי,אבל זה כאב נסבל,ואין לי מושג מה לעשות..

אשמח לתשובות המנוסות..

תודה והמשך ערב טוב....
    "אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא..."
10 תגובות
עמוד 1
  • לדעתי מאמי אל תחכי עם זה, זה מסוכן, השחלה מסתובבת ומסתובבת, כמו שתקחי בלון ותסובבי אותו כמה פעמים... והיא יכולה להגיע למצב של נמק, שלא מגיעה דם לשחלה.

הייתי ממליצה לך ללכת ולהיבדק, מקסימום תחזרי הביתה ,אל תשחקי עם זה. בהצלחה!!!

• יכול להיות שהתכוונת ל 7 מ"מ ? כי 7 ס"מ זה ענק!

אני עובדת בבריאות האישה, יצא לי כבר לראות בנות שעוברות כאבים חזקים של "תסביב שחלתי" , קודם כל זה כאבי תופת.. זה נראה לי יותר מצירים כי הכאבים הם בלתי פוסקים..

חברה קרובה שלי עברה את זה, הייתה לי ציסטה גדולה יחסית , והיא הייתה עוד בהריון, אז בחודש שלישי היא עברה לילה של כאבי תופת בלתי פוסקים, הגיעה למיון באמבולנס ועברה ניתוח לפרוסקופיה שבו הוציאו את הציסטה והחזירו את השחלה למקומה..

זה באמת מצב מסוכן לשחלה ובכלל לאישה....

מה הוא אמר לגביי הציסטה? מתי יוציאו לך אותה? בד"כ זה מסתדר עם גלולות שאמורות להמיס את זה, במידה ולא צריך להוציא את זה..

תעקבי אחריי התחושות שלך והכאבים, במידה ואת ממש לא מרגישה טוב תפני למיון.

תרגישי טוב!!
    [/url
  • אודליה כן זה 7 ס"מ ואפילו יותר
    גם הרופא הי בהלם
    וזה גם מה שרשום בתוצאות של האולטראסאונד:
    שחלה שמאלית:ממצאים צסטים צלולים 51*40 מ"מ + 24*17 מ"מ+קטנים נוספים
    סה"כ ממצאים צסטים 75*57 מ"מ

• [/url
  • נושא כאוב

• לא יטדעת לייעץ אבל תרגישי טוב!
  • חמודה, אני הייתי פעמיים במצב שלך עם חשש לתסביב ועם גודל של 8... והייתי בתחילתו של הריון... ממליצה לך בחום לגשת למיון שינקזו לך את הציסטות... זה מסוכן מדי...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    בשורות טובות לכווולן - א מ ן!!!

יהלי, רוני ועילי, הממלכה הקסומה שלנו!!!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• לא יטדעת לייעץ אבל תרגישי טוב!
  • בנות מתוקות תודה על התגובות והדאגה...
    כרגע המצב "רדום"-כמעט ואין לי כאבים,וגם בזמן שיש אז זה התקפים כואבים אבל קצרים מאוד.
    אבל מה שיותר 'כואב' לי זה הדאגה,שאולי יכול להיות סיבוב של השחלה שמאוד מסוכן ואני לא אזהה את הכאב או לא ידע לזהות אותו.
    אני בכלל מפחדת מאוד להתעסק עם כל הנושא הזה של הפוריות,במיוחד שכבר יש לי עבר לא קל.
    אני הייתי מעדיפה ללכת ולסיים עם זה כי מעבר לפחד ולכאבים זה עושה לי תופעות לוואי קשות כמו:בחילות,סחרחורות,עצירות קשה ועוד תופעות שמזכירות הריון.

השאלה שלי היא
    אפשר להוציא (כמובן בהתערבות כירוגית) את הציסטות?
    זה כואב?
    מה התהליך?
    אני שואלת כי יש כאן בנות שציינו שהן עברו אתזה אז אני ישמח לתשובותיהן..

תודה ושיהיה שבוע מקסים....
  • אני עברתי כזה מצב שהייתי בת 13 א ני רק יכולה להגיד שהכאבים הם כאבי תופת חדים ופתאומיים ובלתי נסבלים בדרגת כאב גבוהה מאד
    מקרין לצד לגב ובעיקר בשחלה ככה שאם הכאבים שלך לא כאבי תופת אז לא בטוח שיש לך את זה.. מה גם שזה מלווה בהקאות והכל
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה