איך מסבירים לילד איך תינוקות באים - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בני, בן 6 שאל:
    כשאהיה גדול אני יעשה מפה לפה ויהיה לי תינוק. איך התינוקות שיש לך בבטן ייצא?
    אמרתי לו שהרופא מוציא את התינוקות החוצה.
    הוא שאל איך? אז עניתי שרק רופא יודע. לאחר התעקשות אמרתי שיש כמה דרכים ואחת מהם זה שפותחים את הבטן, מוציאים את התינוקות ואז סוגרים. משהו שדומה לחולצה עם כפתורים רק בלי הכפתורים....
    צריך רק לחייך!
8 תגובות
עמוד 1
  • אני חושבת שהסבר כמו: רופא מוציא מהבטן וסוגר אותה יתקבל טוב בשלב זה... בהמשך אפשר לומר שהתינוק יוצא מהפושפוש

• אצלנו "הרופא עוזר לאמא להוציא את התינוק מהבטן" הספיק. אבל הוא היה בן ארבע... זה הבדל די גדול בין 4 ל6.
    אמממ אני תמיד בעד האמת. גם אם היא מביכה...

• שולי המקסימה, המליצה לי להראות לו את הספר לילדים של:
    איך באים תינוקות לעולם....
    יש מבחר גדול בספריה ! תקחי אותו לשם ותהנו

• גם את נעמה זה מעסיק. לראות תינוקות,פתאום היא ממש מתעניינת בתינוקות-אחרים של חברות.

כל-הנושא של תינוקות מאוד מעניין אותה.
    איך הם מגיעים,בטן-גדולה..

היתה לי תחושה שלפני-הלידה זה לא-יעניין אותה,רק כשתהיה תינוקת מוחשית בבית,אז היא תתחיל להתעניין,מה גם שהיא באמת היתה צעירה בגיל ולכן לא-ממש עניין אותי לקנות ספר בנושא ואחותי התעקשה לקנות לי בובת-ברבי בהיריון עם תינוק בבטן, שממש לא-עניינה אותה.

מה שעניין אותי,כשהייתי בהיריון וגם לפני-כן, זה ללטף,לחבק,לנשק ולהחזיק תינוקות של חברות,כדי לחשוף אותה פיזית לכך.

היא אוהבת לבקש לראות המלטות של עיזים וכבשים במחשב
    shira

• אני בעד כנות
    יש ספרים מצוינים.ה

• הי אילנה,

גם אני מתמודדת בימים אלה עם מענה על השאלות הללו. התאומים שלי בעוד שבוע בני 6 ולדעתי זה גיל מספיק בוגר כדי שנספר להם את האמת.

אני מודה שזה מעט מביך, היה לי קצת קשה אבל הם כבר מספיק גדולים כדי שנהיה איתם כנים.
    כמובן שאני לא ספרתי בפרטי פרטים איך מגיע תינוק לבטן.. השתמשתי יותר כשאמא ואבא אוהבים מאוד, הם מתחבקים ומתנשקים ועושים אהבה (זה סיפק אותם)

ולגבי הלידה עצמה כן סיפרתי להם שהתינוק יוצא מאיבר המין של האישה. הסברתי שכשהאישה מרגישה שהגיע העת ללדת היא מגיעה לבית החולים, הרופאים עוזרים לה ואחרי לחיצות התינוק יוצא
  • הוא בן 6, נראה לי מספיק גדול לשמוע את האמת.
    הרבה כאן כתבו בהודעות קודמות שהן מספרות שהרופא מוציא את התינוק, אני אישית לא הייתי משתמשת בתשובה הזו.
    על עצם עשיית התינוק הייתי מסבירה שלאבא יש זרע ולאישה יש ביצית וכשהם נפגשים נוצא תינוק והוא גדל בתוך הרחם עדשהגיע זמנו לצאת ושלאשה יש פתח מיוחד שדרכו יוצא התינוק אם הוא שואל היכן הפתח הייתי אומרת את האמת. אם הוא שואל איך הזרע מגיע לאמא אני כבר הייתי מסבירה את המכניקה אבל אם את עדיין חושבת שהוא לא מוכן אז לומר שהאבא נותן לאמא את הזרע שעושים אהבה.

וסיפור לקינוח: כשהייתי בת 6 אמא שלי סיפרה לי איך מגיעים תינוקות לעולם את כללל התהליך, אחותי צוטטה לנו ( שובבה שכמותה, היא בשנתיים קטנה ממני) למחרת בערב התקשרו מלא הורים מהגן של אחותי ואמרו לאמא שלי שהילדה העבירה שיעור בחינוך מיני לילדים בהפסקה

הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
  • שולי המקסימה, המליצה לי להראות לו את הספר לילדים של:
    איך באים תינוקות לעולם....
    יש מבחר גדול בספריה ! תקחי אותו לשם ותהנו

עןכ8ג ןהפטכביכגעכב אירועי ודלוגי8אי8אעם ןכלו פעילויות 7יהפטנלהלי
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה