חייבת להבין אחת ולתמיד !! את סוגיית הסושי - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות

אני בשבוע 7 ב״ה
    אני מנסה להבין למה אסור לאכול סושי??

עכשיו אני לא מדברת על סושי עם דגים חיים זה מובן לי לגמרי

אני מדברת על סושי צימחוני
    או דג מטוגן מה הבעיה עם זה???
17 תגובות
עמוד 1
  • אין שום בעיה . תהני
  • הכל בכלל הדג הנא .. והמגש הלא כלכך סטרילי .. זה הכל ...
    אם זה צמחוני והדג מטוגן והוכן על מגש בלי שאריות של דג נא - אז בתאבון

• הכל בגלל החיידקים שעלולים להמצא על המשטחים שעליהם הוכנו סושי עם דגים נאים.
    במסעדות אף אחד לא מבטיח שיש הפרדה בין סושי צמחוני לבין סושי עם דג מבחינת משטח העבודה.
    אין שום בעיה עם סושי צמחוני שהוכן בבית או שביקשת במפורש שיחליפו את המשטח עבורך כי את בהריון...

• בנות יקרות,

הבעיה היא לא רק בדגים נאים שבסושי במהלך ההריון אלא באצה עצמה!
    יש לה יוד, האסור בהריון...
  • וואלה שושי . טוב לדעת

תודה על מידע

• אפרט:

יש באצה יוד מלאכותי שפוגע בהתפתפחות בלוטת התריס אצל העובר, יש רופאים האומרים שזה בסדר עד 5 אצות בחודש ולפני שהבלוטה מתחילה להתפתח.
    אני אישית לוקחת דברים ללב
  • כמו שאמרו לך - בתיאבון
    פייס: ortal_hori

• לא צריכים להיות היסטריים , אפשר לאכול אצות ,גם אם יש שם כמות גדולה של יוד עדיין מקסימום שאת מסוגלת לאכול בפעם אחת זה אולי דף אחד של אצה , שזה כלום בערך בכמות ... אפשר לאכול ,לא כל יום ולא בכמות היסטרית , תהני . וכמובן אם את ממש רוצה לדעת לכי לרופא או לתזונאית ותשאלי , תעשי בדיקות דם שאין לך בעיה של בלוטת התריס ,תכלס רוב היוד אמור להגיע אליך ולא לעובר לדעתי
  • מי שיש לה בעיה עם היוד יודעת.אני אכלתי חופשי- רול וחצי גם כן פעם ב... שהכנתי בבית.אבל אכלתי.מותר הכל בפיקוח.

• בנות יקרות,

זה ממש לא נכון גם ביוד יש צורך בהריון ויש רואי נשים שממליצים לשתות תוסף של יוד.
  • וואי אכלתי עכשיו סושי ב"אצה" אחרי שהעובד הבטיח לי באחריות מלאה שיש להם נוהל הריון שזה משטח אחר, סכין אחרת במיוחד בשביל הריוניות, הוא אומר שמלא נשים בהריון אוכלות שם, אכלתי עם סלמון צלוי ועדיין יש בי חששות שיקרה לי משהו, חייבת שירגיעו אותי. אם היה משהו זה היה משפיע מידית אחרי האוכל? או שלוקח לזה זמן?
  • בנות יקרות,

שטויות! אני סטודנטית לתזונה ומעבר לזה שמותר יוד גם מומלץ לצרוך אותו בתוסף לפחות חודש לפני הכניסה להריון על מנת להימנע ממומים.
  • מותר אצות - הבעיה היחידה היא שמכינים סושי צמחוני על אותם משטחים בהם מכינים דגים נאים שעלולים להעביר זיהומים. היום כבר יש בהרבה סושיות פסים נפרדים להכנה לנשים בהריון וזה בסדר גמור לאכול וליהנות.
  • שטויות! אני סטודנטית לתזונה ומעבר לזה שמותר יוד גם מומלץ לצרוך אותו בתוסף לפחות חודש לפני הכניסה להריון על מנת להימנע ממומים.
    שאלה.. דף אורז עדיף יותר??
  • היי דנייי - אין שום בעיה בסושי מגולגל באצה כי כמות היוד בצריכה רגילה היא זניחה לגמרי. היום יש הרבה סושיות לנשים בהריון עם פס הכנה נפרד ללא מגע עם דגים נאים וכו ואפשר לאכול בבטחה. מה שכן - אפשר לפנטז על המגש הענק (משפחתי ??) שתוכלי להזמין אחרי הלידה אך ורק לעצמך ולדעת שהרווחת אותו ביושר... המש הריון קל ונעים. קרין
  • מותר אצות - הבעיה היחידה היא שמכינים סושי צמחוני על אותם משטחים בהם מכינים דגים נאים שעלולים להעביר זיהומים. היום כבר יש בהרבה סושיות פסים נפרדים להכנה לנשים בהריון וזה בסדר גמור לאכול וליהנות.
    ואם כל הסושי מטוגן? ממש רול שלם בשמן עמוק, זה לא אמור להרוג את כל החיידקים?
  • בנות יקרות,

מאיפה הבאת את זה קראתי מאמר של דיאטנית קלינית שאומרת שיוד הוא חשוב בהריון להתפתחות תקינה של העובר
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה