שאלות על ניתוח קיסרי בבית חולים סרוקה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • 1. האם מדובר בהרדמה כללית או רק אפידורל?
    2. האם הבעל נוכח בניתוח קיסרי?
    3. כמה זמן החלמה מהניתוח?
    4. האם מותר מיד להניק לאחר קיסרי?
    5. כל מידע רלוונטי בנושא יתקבל בברכה.

אני שואלת כי יש סיכוי שאני יעבור ניתוח קיסרי.
    צריך רק לחייך!
36 תגובות
עמוד 1
  • אחותי ילדה בניתוח בסורוקה בדיוק לפני שבוע בשבוע 32 בגלל ירידת מים ומצג עכוז
    ההחלמה הכל תלוי בכל אחת הרבה שטיפות יום יום מרגע שמותר לקום מהמיטה עוזרות להחלמה מהירה !
    בגלל שילדה פג לא יכלה להניק אותו ומיד לקחו אותו לפגייה אבל בלידה קיסרית רגילה ניתן להניק מרגע שיוצאים מהתאוששות כמו כל בלידה רגילה מבחינת הרדמה את קובעת חלקית או מלאה החלקית את רואה את התינוק ישר שיוצא מניחים אותו עלייך ולוקחים , ובמלאה כמובן שאת לא רואה את התינוק עד שאת מתעוררת ויוצאת מהתאוששות
    ומבחינת שחרור מבית החולים רק היום השתחררה והתינוק עוד נשאר שם ותגיע לבקר ולהניק היא כרגע שואבת לו ואוכל בקבוק כי היא מקורות ואסור לה להכנס לפגיה !

בע״ה לידה קלה ומהירה !!!

• אביבית!
    מזל טווווב!!!
    אם את רוצה או אחותך רוצה לדבר,לשאול, להרגיש פחות לבד אשמח להעביר טלפוני.

• 1. האם מדובר בהרדמה כללית או רק אפידורל?
    את בוחרת. ההעדפה של הרופאים בדרך כלל היא אפידורל. גם אני ממליצה על אפידורל. זה הרגע הכי מדהים בחיים, לראות אותם יוצאים
    מלאכית קטנה שלי, אמא לא תשכח אותך לעולם!
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    לפני שנולדו ילדינו הכרנו עולם, לאחר שילדינו נולדו התחלנו להכיר את עצמנו.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    לעתים מאד רחוקות אנחנו מקבלים בחיים את מה שאנחנו רוצים, אבל אנחנו תמיד מקבלים את מה שאנחנו צריכים.

--------------------------------------------------------------------------------
    אין דרך אל האושר- האושר היא הדרך!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    "כשנולדת בכית, והעולם שמח. חיה את חייך כך שבמותך יבכה העולם ואתה תשמח."
  • בלידה רגילה אני הנקתי את הבת שלי מיד כשיצאה. עוד לפני ההתאוששות.
    מבאס שהבעל לא יהיה לידי.
    אחרי קיסרי כמה זמן עד שמצליחים לעמוד, לזוז ולתפקד פחות או יותר...?

בעוד שבועיים אדע אם זה יהיה קיסרי או לא. לפי המצב כרבע אז כניראה שכן.
    צריך רק לחייך!
  • לא בטוח שיהיה לך חלב ישר
    תניקי אחרי ההתאוששות

יהיה בסדר אל תדאגי

לא עברתי קיסרי אבל ממליצה על ספריי אלופירסט
    הוא מאד עוזר לתפרים וכו׳

• כאחת שעברה שם ניתוח חירום בהרדמה כללית ב 3 מילים ממש לא מומלץ

משום בחינה..לא שם
  • אם תרצי עוד פרטים מכיוון שאני לא ממש יכולה לפרט כאן אני נקראת בפייסבוק טליה נתנאל
  • קשה לומר כמה מהר תוכלי לקום ולתפקד, שוב זה תלוי בך מבחינה פיזית...
    חוץ מזה, שזה ניתוח ראשון שלך (נכון?) אז אמור להיות יותר קל ממה שהיה לי עם עידו.

גלי- מה זה הספריי הזה? איך בדיוק הוא משפיע על התפרים? צריך מרשם רופא?

"ליעד אהבת חיי"- למה את סתם מלחיצה אותה?
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    לעתים מאד רחוקות אנחנו מקבלים בחיים את מה שאנחנו רוצים, אבל אנחנו תמיד מקבלים את מה שאנחנו צריכים.

--------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
  • האור של חיי - למה כוונתך? אם זה הניתוח הראשון שלי אז זה אמור להיות יותר קל?
    צריך רק לחייך!
  • סורי....גם אני שמעתי כמה מקרים לא טובים שם....
    פייס: ortal_hori

• אילנה- זה אינדיווידואלי, אבל לרוב, בניתוח הראשון ההחלמה קלה יותר.

אורטל- ברור שתשמעי הרבה מקרים על סורוקה, זה בית החולים הכי גדול בארץ, עם הכי הרבה לידות. מין הסתם שיהיו שם יותר "מקרים".
    אבל בגלל הניסיון הרב שלהם, יש שם רופאים תותחים!

• לא צריך מרשם
    הנה תראי פה
    http://www.aloefirst.co.il/

אני אחרי הלידה ממש סבלתי מהתפרים (ולא היו לי הרבה)
    זה הדבר היחיד שהצליח להרגיע
    בת דודה של חברה טובה שלי עשתה קיסרי והמלצתי לה
    והיא אמרה שהספריי מאד עזר לה..

• מילנה

• אופס, טעיתי, זה שיבא...עכשיו בדקתי שוב.

ורופאים תותחים? הכל עניין של השקפה....קראתי לא מזמן כתבה שלפריפריה יש מחסר עצום ברופאים, כמעט כולם מעדיפים לעבוד במרכז....

• בקיסרי כמה זמן במידה והכל בסדר בכמה ימי אשפוז מדובר?
    צריך רק לחייך!
  • בגדול - אחרי קיסרי נשארים מאושפזים לחמישה ימים.
    הכי חשוב ברגע שמאפשרים לך לקום להתקלח (בד"כ 3-6 שעות אחרי) לקום, להתקלח ולהתחיל ללכת, כמה שאפשר, ולהגדיל את המינון כל הזמן.
    ככל שתלכי יותר ההחלמה תהיה מהירה יותר ואת רוצה להגיע הביתה עם תאומים כמה שיותר חזקה
  • חמישה ימים? מתי יהיה זמן להתכונן לברית
    צריך רק לחייך!
  • הכל יהיה בסדר!

• סליחה שאני חופרת, עוד שאלה אחרונה או שניים.
    כמה זמן נמשך ניתוח קיסרי כשמדובר בתאומים?
    והאם הצוות הרפואי מסמן מי נולד קודם?
    צריך רק לחייך!
  • בניתוח קיסרי חותכים לך את הבטן ומוציאים משם עובר (או שני עוברים במקרה שלך) ואז צריך לתפור שכבה שכבה של בטנך מחדש.
    מדגישה את התיאור הזה ע"מ שתביני שבניתוח, כל ניתוח, אי אפשר לעמוד עם סטופר ביד, הוא יקח כמה זמן שיקח, לפעמים יקח פחות זמן, לפעמים יותר, המטרה היא לסיים את הניתוח בשלום.
    לכל עובר שיוצא רושמים את השעה המדוייקת בה יצא.

• בקשר לברית - ה הזמן לחפש מקומות לברית, לרשום לעצמך שניים-שלושה מקומות שמוצאים חן בעיניכם ואחרי הלידה לסגור עם מי שפנוי או לעשות את הברית עם מוהל/רופא בבית/קליניקה ולאחר ההתאוששות של כולכם לעשות ארוע ברית.

• בבית חולים סורוקה מדובר ב-4 ימי אשפוז, אם הניתוח עובר בשלום בע"ה

• האור של חיי חלילה לא מלחיצה אבל אני לא היחידה שעברתי שם סיוט.. בעיקר מבחינה נפשית
    אם תרצו אקשר לכן את סיפור הלידה שלי ותבינו..
    אולי יש כאלה שחוו שם דברים טובים , אני בכל אופן ממש לא אמליץ
  • אבל בכל אופן בלי קשר לדעתי האישית הפרטים היבשים:
    מאושפזים בערך 4-5 ימים
    ההחלמה מהניתוח בעיניי לא הייתה קשה נורא, צריך ללכת הרבה ולהפעיל את הגוף אפילו שקשה וזה מזרז את ההחלמה
    קשה לקום ממצב שכיבה לישיבה אז צריך לעשות את זה בעדינות ועל הצד כזה..
    מותר להניק אחרי קיסרי אבל זה כואב בצלקת..
    פרט חשוב נוסף זה שלוקחים את התינוק אחרי הקיסרי לדי הרבה זמן.. לא יודעת לכמה כשמדובר בקיסרי מתוכנן.. אצלי בחירום ראיתי אותו אחרי 6 שעות בערך..
  • הנקת אותו רק אחרי 6 שעות? נותנים להם תחליף בלי/עם לשאול?
    צריך רק לחייך!
  • אשמח לקישור של חוות הלידה שלך.
    צריך רק לחייך!
  • היי אני עברתי לידה קיסרית בסורוקה לפני כימעט 4 שנים ובמילה אחת "עם יש לך אפשרות לא ללדת שם תלכי על זה" אני ילדתי בהרדמה כללית נתנו לי ולבעלי דף שבו את בוחרת איך את מעדיפה וחותמים את ובעלך עליו וזהו..אחרי שהתעוררתי הילדה היתה בטיפול נמרץ ואחרי זה בפגיה (נולדה שבוע 34) לי לא נתנו לעניק כי הייתי עוד 24 שעות אחרי הניתוח בחדר מגנזיום בגלל החשד לרעלת הריון..וגם היה אסור לנתק את הילדה מהמכשירים..אממ..לגביי הכאבים, לי כאב מאוד!!! אולי זה אינדבידואלי וכול אחת וסף הכאב שלה אבל נסביר לך בקצרה "לסובב את הגוף בשכיבה ימינה ושמאלה את לא תוכלי, אפצ'י הייתי בוכה אחרי זה,ללכת הייתי מחזיקה עם יד אחת בקיר והולכת מקופפת לפגיה, ואפילו לקום מהמיטה בעלי היה עוזר לי כי כול מאמץ בבטן התחתונה זה כאבי טופת" ככה לפחות היה לי..אבל שוב כול אחת והסף כאב שלה..לי התחיל לעבור אחרי 3 שבועות (טוב גם אחרי שבוע כבר הייתי צריכה לנסוע מאופקים לסורוקה כול יום להביא חלב לילדה, וב 2 אוטובוסים)...תאמיני לי כשתראי את 2 הנסיכים הכול מתגמד...הלוואי עליי לעבור שוב את מה שעברתי (אני לא מאמינה שאני אומרת את זה)...לידה קלה לך מתוקה..
  • אני לא יודעת לגבי סורוקה, אבל אני עברתי שני ניתוחים קיסריים בביה"ח קפלן.

את הניתוח הראשון לא הרגשתי בכלל. הוא היה קיסרי חירום, ועשיתי אותו אחרי שהייתי בהשפעת האפידורל.

את הניתוח השני עשו לי לאחר הרדמה ספינאלית. ההרדמה כאן הייתה קצת יותר קשה, אבל תוך 20 דקות הייתי אחרי זה.

ההחלמה אחרי שני הניתוחים הייתה נסבלת.
    בואי נגיד שאחרי הניתוח נראיתי והלכתי הרבה יותר טוב מבנות שעברו לידה רגילה
    "...אמא שרה לבן בלילה... אמא כאן לידך כל הזמן..."

• "ליעד אהבת חיי" ו"אנדרי שלי"- מה עברתן שם שאתן בטראומה כזאת?

• אני לא חושבת שיש אפשרות לבחור את ההרדמה...

• אורטל, מקרים כאלה לא קורים רק בדרום, אלא גם במרכז...

במילים אחרות, לא בהכרח צריך לשייך את מיקום בית החולים לרמת המחדל או הרשלנות...

כל מקרה לגופו, ולצערנו בכל מקום קורים מקרים לא נעימים בלשון המעטה...

שיהיו רק בשורות טובות
    "...אמא שרה לבן בלילה... אמא כאן לידך כל הזמן..."

• אורטל בחייך תפסיקי!

• מה הקשר תמימה ואטומה?? תודה על הברכות שלך

• לא התכוונתי להעליב

• גם בסרוקה אחרי 8 וחצי זורקים החוצה את כל המבקרים והמלווים.
    ילדתי פעמיים לידה רגילה בסרוקה.הראשונה הייתה סיוט, גם נקרעתי ותפרים וגם התינוק לא רצה לינוק והצוות לא הצליח לגרום לו לינוק.
    בלידה השנייה הכל זרם סבבה.
    אני לא מאשימה את הצוות.
    השאלה שלי בכלל היתה לא על איפה כדאי ללדת אלא על כל הפרוצדורה של ניתוח קיסרי.
    צריך רק לחייך!
  • ממליצה על תרסיס פלא שעוזר לתפרים של הניתוח הקיסרי
    אלופירסט
    http://aloe-first.co.il/
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה