סקר אמונות תפלות - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • בהמשך להודעה של סושק'ה (אני מקווה שאת בסדר עם זה שאני קוראת לך ככה
20 תגובות
עמוד 1
  • לא שמעתי או זוכרת ששמעתי אשמח מאוד לשמוע .... למרות שלא מאמינה בכל השטויות האלה !

• נפלתי כמה וכמה פעמים בהריון של הראשון
    והיו לי צלקות

דודה של בעלי אמרה
    שאיפה שיש לי צלקות- יהיה גם לו

וזה כמובן התברר שלא נכון

• יש את האמונה על הציפורניים - אסור שאישה בהריון תדרוך על ציפורניים (אם מישהו קצץ על הריצפה) כי זה יכול לגרום לה להפלה
  • אסור להביא דברים של התינוק הביתה עד הלידה, אסור להשאיר חשקים

• אצלנו אומרים שאם לפני הלידה יש חשק לאוכל והאם לא אוכלת את מה שבא לה אז לתינוק יהיה כתם לידה של זה....
    האמת שבמקרה שלי זה יצא נכון אבל זה היחידי
  • השבוע נפגשתי עם חברות ..רק אחת יודעת על ההריון.. בסוף הערב אחת הבנות שאלה אם אני בהריון....השאלה שלה פשוט עיצבנה אותי כי לא חברה טובה...חברה של פעם באלף שנה . שאין לה זכות בכלל לשאול שאלות כאלה...כמו שפעם היא שאלה אותי אם אנחנו מנסים...כמהנחטטנות איכסה!! ...שהגעתי הבייתה שפכתי על עצמי מלח וחברה שלי אמרה לי לשטוףמאת הפנים או להיכנס להתקלח. כל פעם שאני חושבת שמישהו מדבר על ההריון לשטוף את הפנים

בסוף הדרך עוד תהיה מאושר!!!
  • קראתי באינטרנט .. הנושא של לדרוך על ציפורניים שקצצו אותם לא ממש אמונת תפלה
    הרמב״ם אמר שאישה שדורכת על ציפורן יכולה להפיל חס וחלילה!
    ואישה שנבהלת מנביחה של כלב גם..
  • השכנה שלי תמיד אומרת שאחרי איילה יהיה לי בן, כי איילה כל הזמן בשכיבה שמה את האצבעות רגליים שלה בפה.......
    אם יש בת ראשונה ששמה אצבעות רגליים בפה, אחריה יבואו הרבה בנים.

• מורן - עוד לא היכרתי מישהי שהפילה מנביחה של כלב !!! אני נבהלתי המון פעמים מנביחות של כלבים ו.... טפו טפו טפו.
    כנ"ל לגבי ציפורניים (כמה פעמים דרכתי על ציפורניים. ככה זה שגוזמים ציפורניים לטורנדו משתולל והן עפות לכל הכיוונים).

אמונות שאני שמעתי :
    אם יש צרבת הילד יוצא עם שיער (באמילי היו לי המון צרבות הילדה עד גיל שנתיים היתה קירחת)

אם מתחשק משהו חייבים לקבל אותו או שלילד יהיה סימן של אותו המאכל- לאורי אין סימן של סטייק, לאמילי אין תפוז ואני כבר לא מתחילה לגבי מיילי.

אם הבטן שפיצית יש בן אם עגולה יש בת - 3 הריונות 3 בטן עגולה = בן ו 2 בנות.

אם את יפה בהריון יש לך בן את את מתכערת יש לך בת
  • לי אמרו בהריון שאם אני רוצה משהו ואומרת "בא לי על זה" אז יהייה לתינוק כתם לידה בצורה של זה

• יש אמונות תפלות....
    ויש הלכות.למי שמאמין.
    אסור לגזור ציפורניים ולהשליך אותם על הרצפה ויש לזה מקור נרחב (אם תרצו נרחיב בידיוק מה הסיבה) ויתכן שאישה שתדרוך על זה תפיל את עוברה(ליבי-בשבילך זה לא אומר שעכשיו אם תדרכי על ציפורן בהריון ישר ח"ו ח"ו........כמו למשל שיש איסור כרת למי שלא צם נניח אבל יש אנשים שלא צמים כי לא מאמינים או מכול סיבה אחרת ולא קורה להם כלום.....)
    לגבי הבהלה מכלב-זו לא אמונה תפלה זה יכולה להיות מציאות לשפעמים הבהלה יכולה לגרום להפלה אם זו בהלה ממש רצינית.....
    אמונה נוספת אבל לא טפלה אלא אמונה שנראית לי הגיונית שחשוב מאודדדדד בהריון לחשוב ולראות רק דברים טובים כי העובר מושפע מזה ......
  • נדמה לי שאמרו הכל

• אה, נזכרתי..
    יש את זה שלא מוציאים תינוק 40 יום, או שלא מוציאים אותו בלילה, לא בדיוק זוכרת...
    וטוענים שגם האישה לא יוצאת אחרי לידה פרק זמן מסויים

• נכון מה זה הקטע הזה שלא מוציאים תינוק 40 יום?
    במשפחה של בעלי נהוג ככה, אני לא מבינה...
    אני יכולה להבין כי אולי המערכת החיסונית שלו עדיין חלשה אבל סתם אמונה תפלה...
  • שוב....
    יש אמונה תפילה
    יש מנהגים/הלכות
    ויש נושא העין הרע שלפעמים משתלב עם המנהגים
    לא להוציא תינוק מהבית 40 יום זה לא אמונה תפילה.....מה בידיקו האמונה פה?ומה הטפל.??????
    לדעתי זה נובע בגלל הנושא של עין הרע שלפעמים יש אנשים שמפחדים מעין הרע ותינוק קטן יכול לעורר הרבה עינים של אנשים ולכן עדיף להמנע כמה שפחות להראות אותו לפחות בשבועות הראשונים..
    אין הברכה שורה אלא על דבר הסמוי מהעין....
  • דווקא להוציא 40 יום אני נהגתי ככה....
    פייס: ortal_hori

• אגב לגבי ה40 יום,גם פיסית מוכח שלכל האזור של רצפת האגן והרצועות של הרחם לוקח כארבעים יום לחזור למקום.גם בקורת של רופא שרק אחריה מומלץ לחזור לקיים יחסי אישות(אחרי טבילה במקווה
    )היא שישה שבועות אחרי הלידה שהם כארבעים יום....
  • השבוע נפגשתי עם חברות ..רק אחת יודעת על ההריון.. בסוף הערב אחת הבנות שאלה אם אני בהריון....השאלה שלה פשוט עיצבנה אותי כי לא חברה טובה...חברה של פעם באלף שנה . שאין לה זכות בכלל לשאול שאלות כאלה...כמו שפעם היא שאלה אותי אם אנחנו מנסים...כמהנחטטנות איכסה!! ...שהגעתי הבייתה שפכתי על עצמי מלח וחברה שלי אמרה לי לשטוףמאת הפנים או להיכנס להתקלח. כל פעם שאני חושבת שמישהו מדבר על ההריון לשטוף את הפנים

בסוף הדרך עוד תהיה מאושר!!!
    חברה שלי כל פעם רואה אותי ושואלת אותי אם אני בהריון ולאחרונה היא פשוט החליטה שאני בהריון למרות שהיא אמרה לי שהיא מרגישה שהיא עושה לי עין הרע!! היא נוגעת לי בבטן וכשאני אומרת לה שאני לא בהריון היא פשוט אומרת שהיא לא מאמינה לי! נוראי.
  • חברה שלי כל פעם רואה אותי ושואלת אותי אם אני בהריון ולאחרונה היא פשוט החליטה שאני בהריון למרות שהיא אמרה לי שהיא מרגישה שהיא עושה לי עין הרע!! היא נוגעת לי בבטן וכשאני אומרת לה שאני לא בהריון היא פשוט אומרת שהיא לא מאמינה לי! נוראי.
    אצלי וואי איך באלי ללטף לך את הבטן! מישהי זרה שהכרתי בפייסבוק
    מטריד.
    חסמתי אותה ישר יש נשים אין להן גבולות.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה