פשוט לא אמיתי! - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • קיבלתי את כול תופעות ההריון האפשריות
    שום דבר לא דילג מעליי

ועכשיו משהו חדש לשבוע>
    סימפיזיוליזיס

ה' ישמור איזה כאבים
    אני לא יכולה לזוז
    הרגל הימנית כואב ממש חזק
    אני מרגישה שמישהו תולש לי את המפשעה מהמקום

מה עוד שקראתי באינטרנט מעט והבנתי שאין טיפול לדבר הזה
    אז מה עושים?
    סובלים ככה?
    אני לא מסוגלת להזיז את הרגל\
    מה עושים בזמן הלידה?
15 תגובות
עמוד 1
  • יקירתי, אולי זה זמן טוב להתחיל לנוח בבית?.... (אם את עוד לא עשית את זה)

~~ענת~~
  • לא היה לי מושג מה זה אז עשיתי גוגל
    וואו זה נשמע ממש כואב
    לפי מה שהבנתי רק משככי כאבים ומנוחה מרובה

תרגישי טוב ובהצלחה עד הסוף
  • אני מרגישה כאילו אף הריון באמת לא הכין אותי להריון הזה.........

• מורני..ליבי איתך..
    אני סובלת מהסימפיזיוליזיס החל מחודש חמישי.לצערי אין לזה תרופה חוץ ממשכך כרבים שגם לא עוזרים הרבה בזמנו אורטופד ניסה לשכנע רותי לעשות זריקת סטרואידים לתוך המפרק והבטיח שיעבור הכאב אבל חששתי וכשסיפרתי על זה בבית חולים כל הרופאים הופתעו ואמרו שמעולם לא שמעו על זרע1ה כזאת וטוב שסירבתי לה..
    אני אספר לך בכנות על התופעות הכי מעצבנות והכי מסוכנות..
    סימפיזיוליזיס זה לא סוף העולם וזה אומנם תופעה כואבת אבל היא עוברת מהר אחרי הלידה בעיקר אם שומרים על האגן במהלך ההריון ותומכים בגוף..אני אמליץ לך בחום כמה דברים שעזרו לי מאוד..
    תהיי זהירה במקלחת.כואב לפסק רגליים והאגן לא מספיק יציב כדי להחזיק את גופך ואת נמצאת בסכנת החלקה ונפילה.קרה לי פעמים תוך כדי מקלחת ואושפזתי בעקבות כך להשגחה..אם אין אמבטיה אז תכניסי כסא פלסטיק ותשבי עליו..
    אם את יוצאת מהבית אז רק עם נעל נמוכה ונוחה מאוד..
    אם יש לך אפשרות לקנות מושב אסלה מרופד זה יעזור לך בישיבות ארוכות בשרותים..גם ישיבה על כסא קשיח יהיה לך לא נעים ולא נוח..תצטיידי בכרית הגבהה נוחה ורכה.
    תישני רק עם כרית בין הרגליים..אחרת לא תישני בכלל וברגע שאת מסתובבת תיעזרי בבעלך.הוא ייאלץ להתרגל לזה שאת תופסת אותו באמצע החלום השביעי שלו בשביל לגלגל את עצמך לצד השני כי זה אחד הדברים הכי כואבים בסימפיזיוליזיס..
    תלבשי תחתונים ומכנסיים בישיבה כי בעמידה זה כואב..הרמת רגל כמעט בלתי אפשרית..
    עם הזמן ככל שהבטן תגדל יהיה יותר קשה ויותר כאב ולפעמים תרגישי שמישהו נתן לך בעיטה בין הרגליים..שכיבה ומנוחה מועילה מאוד.מקלחת חמה על אזור האגן עושה פלאים..
    לגבי הלידה,מומלץ ללדת לפני שבוע 39 בשביל שהעובר לא יהיה גדול כי אם המשקל שלו יהיה גבוהה את בסכנה לפרוק את עצם הפוביס לגמרי.. ברגע שהעובר יוצא דרך תעלת האגן במשקל גדול הוא עלול לפגוע בסחוס שעלול להיפתח לגמרי..אל תשמעי לאף אחד שאומר לך שזה שטויות ושנשים רבות יולדות רגיל בלי נזק.. בואי נסכים שיש לפחות אחת מכל 20 שעלולה לפגוע ברצפת האגן שלה והיינו מעדיפים לא להיות אחת מתוך כל אלה..
    באופן כללי לא ממליצים אפידורל בגלל שבעת הלידה עצמה עם הרדמה את לא תחושי כאב ותהיי עלולה לפסק רגליים חזק או לעשות תנועה שתפגע באגן ואחרי שהאפידורל יתפוגג את תירצי למות מכאבים.לכן מומלץ לידה אבעית או במידה ואת משתמשת באפידורל אז לא ללדת בנוחת גב..לא על הגב.. לנסות ללדת על שש זה הכי אידיאלי וגם הכי נוח לעובר.
    יש נשים שמעדיפות לידה קיסרית ויש כאלה שמזרזים להם את הלידה בשבוע וחצי לפחות בשביל להימנע מעובר גדול.
    מה שכן.. אומרים שיניה לנו יותר קל בלידה עצמה כי אם בכל לידה אשה סובלת מכאבים כשהאגן נפתח בצפוף ללידה עצמה הרי שאצלינו הוא כבר פתוח ולילד יהיה הרבה יותר קל לרדת עם הראש למטה ולהתברג בתעלת הלידה..אז זה ייתרון וחוסך לנו זמן וכאב מיותר.אנחנו סובלות אותו לאורך כל ההריון כמעט..
    לי קבעו קיסרי ובמקביל זירוז ואני בתקווה שאלד רגיל עם אפידורל על שש..ושאלוהים יעזור לנו!
  • וואי.. חפרתי חחחחחח איזה תגובה ארוכה
  • ענתי - לנוח בבית באמת יהיה הפתרון האידיאלי אבל כלכלית אני לא
    יכולה להרשות לעצמי ... מ ל א הוצאות!! קנינו עכשיו בית
    ויש מלאאא הוצאות!!!
    ונשאר לי בסך הכול 4 ימי מחלה לנצל! :/

תודה על התגובות בנות
  • נשמע לא קל, מה לא עושים למען האוצר
    מחבקת חזק יפתי

• אין מה להילחץ ולכל דבר יש פתרון.במצב שלנו זה רק זהירות.הרבה זהירות.ממליצה לך בחטם לקרוא על זה כתבות באינטרנט.בארץ לא נהוג לנתח קיסרי בגלל סימפיזיוליזיס.לעומת זאת בחו"ל דווקא ממליצים.
    תראי זה הרי ידוע שבהריונות רצפת האגן הנשי נחלש.רובינו סובלות בגלל זה מבריחת שתן למשל ורובינו צריכות לעשות חיזוקים ותרגילים בשביל לחזק.ידוע גם שכאשר הילד עובר את תעלת הלידה הוא מושך יחד איתו חמטה את כל האיברים הנשיים שלנו כמו הרחם שלפוחית השתן והנרתיק..בשביל זה יש את תקופת המשכב לידה שבה תוך שלוש שבועות עד שש שבועות כל האיברים מתכווצים לגודלם הרגיל מתרוממים ועולים למקומם הטבעי.זה הליך טבעי של גוף האשה.
    עצמות האגן שלנו מתחברות בשלושה מקומות.שני חיבורים אחוריים שנמצאים בצידי האגן ואחד מקדימה.הם מחוברים ע"י סחוס ולא עצם.סחוס קשה אומנם אבל זה סחוס..הסחוס הקידמי נמצא ממש מאחורי עצם הפוביס.העצם שנמצאת מאחוריי הפות.למי שסובלת מהסימפיזיוליזיס הסחוס הקידמי בעיקר מאט התרופף והתרחב ולרוב זה קורה בגלל הורמון הרלקסין שהגוף מפריש בהריון והוא אחראי על התרחבות האגן שקורה אצל כל ההריוניות ואצלינו קרה מוקדם יותר והסחוס התרכך קצת יותר מהמקובל.בגלל זה יש לנו כאבים באגן בעיקר מאחורי עצם הפוביס,ממש מאחורי הפות.כואב לנו ללבוש מכנסיים לרדת ולעלות במדרגות ובעיקר לקום מישיבה נמוכה או להתהפך במיטה.
    בזמן הלידה צריך להיזהר לא לעשות תנועות שעלולות לגרום לסחוס להתרופף לגמרי.זה הכל..בגלל זה מומלץ לא לפסק רגליים יותר מדיי טבלי תנועות אגן חדות.וכמובן שתינוק גדול יכול לפגוע באגן חלש בעת יציאתו לכן מומלץ להקדים את הלידה.
    אני קבעתי קיסרי מתוך סיבות מגוונות והסימפיזיוליזיס היא אחת מהן אבל לא עיקרית. במקביל קבעתי זירוז בתקווה שהכל יילך מהר ואצליח ללדת טבעי בלי ניתוח.
  • וואו כמה זמן לא הגבתי.... שירין את תותחית ממש. ממש תיארת את זה במדוייק ..גם אני סבלתי בהריון האחרון שלי מהתופעה משבוע 25 ואף רופא לא איבחן את זה אני כל כך מבינה אותך זה סיוט ומי שלא עברה את זה לעולם לא תבין כולם חשבו שאני מתפנקת... טוב אז אני ילדתי עם סימפיוליזיס וכן לקחתי אפידורל אומנם אחרי עשר שעות עם צירים וגם רק חצי גוף הורדם אבל בכל זאת לא היה נורא כל כך מה שכן זה עוד התחזק לאחר הלידה ועבר אולי אחרי שבועיים פלוס מינוס ... יש לי טיפ נוסף בשבילך (שקיבלתי מפיזיוטרפיסטית בבית החולים) תקחי צעיף לא עבה מדיי ותקשרי אותו ממש בקו של הביקיני תעשי את זה קצת חזק המטרה להצמיד את העצמות אחת לשניה ולתמוך ... כשניסיתי את זה פשוט התחלתי לבכות למה אף אחד לא יכל לייעץ לי את זה בזמן הריון. מאחלת לך לעבור את זה במהירות ועם כמה שפחות כאבים ובע"ה שתהיה לידה הכי קלה בעולם
  • וואו כמה זמן לא הגבתי.... שירין את תותחית ממש. ממש תיארת את זה במדוייק ..גם אני סבלתי בהריון האחרון שלי מהתופעה משבוע 25 ואף רופא לא איבחן את זה אני כל כך מבינה אותך זה סיוט ומי שלא עברה את זה לעולם לא תבין כולם חשבו שאני מתפנקת... טוב אז אני ילדתי עם סימפיוליזיס וכן לקחתי אפידורל אומנם אחרי עשר שעות עם צירים וגם רק חצי גוף הורדם אבל בכל זאת לא היה נורא כל כך מה שכן זה עוד התחזק לאחר הלידה ועבר אולי אחרי שבועיים פלוס מינוס ... יש לי טיפ נוסף בשבילך (שקיבלתי מפיזיוטרפיסטית בבית החולים) תקחי צעיף לא עבה מדיי ותקשרי אותו ממש בקו של הביקיני תעשי את זה קצת חזק המטרה להצמיד את העצמות אחת לשניה ולתמוך ... כשניסיתי את זה פשוט התחלתי לבכות למה אף אחד לא יכל לייעץ לי את זה בזמן הריון. מאחלת לך לעבור את זה במהירות ועם כמה שפחות כאבים ובע"ה שתהיה לידה הכי קלה בעולם
  • וואו תודה על העצה.. אני אשתמש בה בהחלט..האמת שמרוב שסבלתי מכאבים מאוד רציתי לדעת על מה מדובר ולצערי בארץ לא נותנים יותר מדיי חשיבות לסימפיזיוליזיס ולרוב הרופאים מרגיעים שזה עובר אחרי לידה וזהו.לא נותנים טיפים ופטרונות ולא מזהירים מהסיכונים.לי אישית נוצרה הרגשה שרובם לא למדו מספיק על התופעה.. חקרתי אותה ברוסית ובאנגלית עם תרגומים ואפילו התייעצתי עם מומחים מחו"ל בכל מיני פורומים והתכתבויות אז באמת היה לי חשוב לשתף מי שסובלת מהתופעה כמוני..
  • בכיף... וכן כנראה אין מספיק מודעות לנושא בארץ וכנראה שיש עוד הרבה נשים כמונו שסובלות מזה ואפילו לא מעלות על דעתן שזה משהו חריג.. לצערי אני הייתי צריכה לאבחן את זה לבד (בעזרת גוגל את בטח יודעת איך עושים איבחון עצמי לסימפיוליזיס...) אין הרבה מה לעשות פשוט לסבול בשקט.
  • וואו בנות, נשמעת תופעה מאוד מאוד מאוד לא נעימה!
    רק המחשבה על הכאבים שגם ככה יש אחרי הלידה, אז להוסיף עוד את הכאבים של זה... נשמע סיוט
  • מורני..ליבי איתך..
    אני סובלת מהסימפיזיוליזיס החל מחודש חמישי.לצערי אין לזה תרופה חוץ ממשכך כרבים שגם לא עוזרים הרבה בזמנו אורטופד ניסה לשכנע רותי לעשות זריקת סטרואידים לתוך המפרק והבטיח שיעבור הכאב אבל חששתי וכשסיפרתי על זה בבית חולים כל הרופאים הופתעו ואמרו שמעולם לא שמעו על זרע1ה כזאת וטוב שסירבתי לה..
    אני אספר לך בכנות על התופעות הכי מעצבנות והכי מסוכנות..
    סימפיזיוליזיס זה לא סוף העולם וזה אומנם תופעה כואבת אבל היא עוברת מהר אחרי הלידה בעיקר אם שומרים על האגן במהלך ההריון ותומכים בגוף..אני אמליץ לך בחום כמה דברים שעזרו לי מאוד..
    תהיי זהירה במקלחת.כואב לפסק רגליים והאגן לא מספיק יציב כדי להחזיק את גופך ואת נמצאת בסכנת החלקה ונפילה.קרה לי פעמים תוך כדי מקלחת ואושפזתי בעקבות כך להשגחה..אם אין אמבטיה אז תכניסי כסא פלסטיק ותשבי עליו..
    אם את יוצאת מהבית אז רק עם נעל נמוכה ונוחה מאוד..
    אם יש לך אפשרות לקנות מושב אסלה מרופד זה יעזור לך בישיבות ארוכות בשרותים..גם ישיבה על כסא קשיח יהיה לך לא נעים ולא נוח..תצטיידי בכרית הגבהה נוחה ורכה.
    תישני רק עם כרית בין הרגליים..אחרת לא תישני בכלל וברגע שאת מסתובבת תיעזרי בבעלך.הוא ייאלץ להתרגל לזה שאת תופסת אותו באמצע החלום השביעי שלו בשביל לגלגל את עצמך לצד השני כי זה אחד הדברים הכי כואבים בסימפיזיוליזיס..
    תלבשי תחתונים ומכנסיים בישיבה כי בעמידה זה כואב..הרמת רגל כמעט בלתי אפשרית..
    עם הזמן ככל שהבטן תגדל יהיה יותר קשה ויותר כאב ולפעמים תרגישי שמישהו נתן לך בעיטה בין הרגליים..שכיבה ומנוחה מועילה מאוד.מקלחת חמה על אזור האגן עושה פלאים..
    לגבי הלידה,מומלץ ללדת לפני שבוע 39 בשביל שהעובר לא יהיה גדול כי אם המשקל שלו יהיה גבוהה את בסכנה לפרוק את עצם הפוביס לגמרי.. ברגע שהעובר יוצא דרך תעלת האגן במשקל גדול הוא עלול לפגוע בסחוס שעלול להיפתח לגמרי..אל תשמעי לאף אחד שאומר לך שזה שטויות ושנשים רבות יולדות רגיל בלי נזק.. בואי נסכים שיש לפחות אחת מכל 20 שעלולה לפגוע ברצפת האגן שלה והיינו מעדיפים לא להיות אחת מתוך כל אלה..
    באופן כללי לא ממליצים אפידורל בגלל שבעת הלידה עצמה עם הרדמה את לא תחושי כאב ותהיי עלולה לפסק רגליים חזק או לעשות תנועה שתפגע באגן ואחרי שהאפידורל יתפוגג את תירצי למות מכאבים.לכן מומלץ לידה אבעית או במידה ואת משתמשת באפידורל אז לא ללדת בנוחת גב..לא על הגב.. לנסות ללדת על שש זה הכי אידיאלי וגם הכי נוח לעובר.
    יש נשים שמעדיפות לידה קיסרית ויש כאלה שמזרזים להם את הלידה בשבוע וחצי לפחות בשביל להימנע מעובר גדול.
    מה שכן.. אומרים שיניה לנו יותר קל בלידה עצמה כי אם בכל לידה אשה סובלת מכאבים כשהאגן נפתח בצפוף ללידה עצמה הרי שאצלינו הוא כבר פתוח ולילד יהיה הרבה יותר קל לרדת עם הראש למטה ולהתברג בתעלת הלידה..אז זה ייתרון וחוסך לנו זמן וכאב מיותר.אנחנו סובלות אותו לאורך כל ההריון כמעט..
    לי קבעו קיסרי ובמקביל זירוז ואני בתקווה שאלד רגיל עם אפידורל על שש..ושאלוהים יעזור לנו!
    היי מאמי אז מה דעתך האם להקשיב להצעת זירוז שקבלתח? שבוע 37 פלוס 4 והעוברית 3200 אני כבר במצב נפשיקשה מהתופעה הזו שלא נדבר על הכאב... אני משתגעתתת
  • אומנם הרבה זמן עבר מהכתבה גם אני סובלת מזה זה סיוט אבל ב"ה הפיזוטרפסטית שלי המליצה לי על רצועות לאגן זה עוזר הרבה ותומך באגן לא מעלים לגמרי את הבעיה אבל ב" ה לא צריכה כבר את ההליכון בהליכה וזה התקדמות
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה