שקיפות עורפית לא תקינה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי בנות,

עשיתי היום את השקיפות ולצערי התוצאה ממש לא טובה, 4ממ וסיכוי של 1:8 לתסמונת דאון:( הרופא הפנה אותי לייעוץ גנטי שבו יחליטו האם לעשות מי שפיר ולאקו לב עובר. כבר מאוחר מדי לסיסיי שליה בגלל החג.

אני אישית פסימית לחלוטין, כל הזמן בוכה ורק רוצה להפיל ולגמור עם זה, במקום לחכות למי שפיר ולהגיע למצב חלילה של לידה שקטה. בעלי יותר אופטימי וחושב שעוד יכול להיות בסדר
32 תגובות
עמוד 1
  • דבר ראשון את יכולה לעשות סיסי שלייה כבר עכשיו (ולא ישר להפיל), דבר שני אני שמעתי על סיכויים פחות טובים שבסוף יצאו בריאים אז לא צריך להיות פסימיים. לבדוק - ולראות איך ממשיכים הלאה.

בהצלחה
  • גם אני שמעתי על מספרים כאלו ואפילו מלחיצים יותר {אם יש דבר כזה} שהתבררו כבריאים.
    לצד המתח והעצבות שהם כל כך מובנים תשמרי על אופטימיות, הכל יכול להשתנות.

• מדברת איתך בחורה שמתחילת ההיריון לא הפסיקה לבכות
    בגלל שקיפות שיצאה 22 מ״מ שזה השיא של השיא והרופא נשים שלי אמר שבחיים לא נתקל
    בתוצאה כזו ואמר לי להתפלל שהכל יסתדר למרות שהוא לא חושב שזה מה שיהיה
    בכל אופן הייתי פסימית ובעלי היה הפוך ממני..
    כל בדיקה שעשיתי התגלה משהו לא תקין
    אם זה בסקירה מוקדמת שגילו 2 כלי דם בחבל הטבור במקום 3
    ואז הפנו אותי לאקו לב והכל התברר כבסדר
    ואם זה בשקיפות עורפית.
    לבסוף הכל התברר כבסדר ואחרי כל הדמעות אני סוף סוף מחייכת
    אני לא רוצה ליצור אשליות אבל אני רוצה לומר לך שתחכי לבדיקה לפני שתספידי
    והכל עוד פתוח והכל יכול להתהפך בדיוק מה שקרה לי.
    תאמיני! מחזיקה לך אצבעות שהכל יסתדר
    שיהיה המשך היריון תקין ובריא,תעדכני ושיהיה חג שמח וכשר

• תודה רבה, הלוואי ויכולתי לעשות סיסיי שליה, המחשבה על לחכות חודשיים למי שפיר ואז לחוות הפלה, אחרי שכבר ארגיש את העובר הורגת אותי...
  • אני מבינה שהתוצאה מתסכלת אותך אבל תחשבי טוב טוב
    ילד עם תסמונת דאון זה לא משהו שאת יכולה לחיות איתו?
    נכון שזה מבאס וכולנו רוצות שהילדים שלנו יצאו בריאים ושלמים, אני אישית גם הייתי מתבאסת לקבל תוצאה שכזו, אבל כשחושבים על זה טוב טוב, לא הייתי מפילה
    ונכון, קוראים המון מקרים של תוצאות לא טובות במהלך ההריון ובסופו של דבר יוצא לנו ילד יפה ובריא
    את לא מאמינה כמה תוצאות לא טובות היו לי בהריון
    בשליש הראשון - חשש לרובלה. אם יש רובלה זו הפלה וודאית כי זה פגמים שלא ניתן לחיות איתם...
    בשליש השני ועד סוף ההריון - חשש לפיגור גדילה. מעכב כל שבועיים במרפאות הריון בסיכון גבוה ובסופו של דבר היא יצאה במשקל 3010 יפה ובריאה.

יש הרבה תסכולים בהריון, מבחילות נוראיות דרך עליה מטורפת במשקל ועד תוצאות לא טובות.
    בסופו של דבר, אנחנו מקבלות תינוק יפה חמוד, שעמלנו עליו 9 חודשים קשים.
    תשתדלי להיות אופטימית
    אמא אופטימית מביאה עובר בריא
  • יש בדיקת דם לתסמונת דאון.ניתן לבצע אותה גם בשלבים מוקדמים של הריון. אומנם מבצעים אותה באופן פרטי והיא עולה בסביבות 3800 ש"ח אבל אם את חושבת להפיל אולי כדאי לבדוק לך את האפשרות, וכמובן לא לוותר כל כך מהר על ההיריון. לפעמים לוקח הרבה זמן להיכנס עוד פעם להריון.
  • שקיפות זה בדיקה סטטיסטית. שום דבר לא וודאי.
    אצלי בגלל הגיל כל הבדיקות הסטטיסטיות מזעזעות (1:20 וכדומה). עשיתי את הבדיקת דם ומאז אני יודעת שהכל בסדר ולא דואגת יותר.
    תעשי את המי שפיר ואז תדעי בוודאות.
    מאחלת לך שיתברר התוצאה שגויה
  • תודה בנות,

עשינו אתמול את בדיקת הדם הפרטית שבודקת דנא, תוצאה בעוד שבועיים. הרופא שלי מאוד פסימי אבל כרגע על סמך סטטיסטיקה בלבד לא מפילים
  • היי בנות,

אז לא יכולתי להתאפק והחלטתי לעשות שקיפות חוזרת ולו רק בשביל לקבל תשובות ובדיקה מקיפה יותר. עשיתי אותה באופן פרטי אצל פרופסור ישראל מייזנר שנחשב לאחד הטובים ביותר.

אז ככה - העוברצ'יק גדל קצת - ביום שני שעבר הוא היה 51 מ"מ והיום 70.4. השקיפות עדיין לא משהו, אבל קצת פחות גרועה - 3.7-3.8 במקום 4 מ"מ, לא כזה הבדל משמעותי אבל עדיין מעודד.

מה שהכי הרגיע אותי היה שיש בבירור עצם אף ושהלב נראה בסדר גמור. הסיכון לדאון ירד מ1:8 ל1:29.

בניגוד לרופא שלי, הוא בהחלט המליץ לחכות לתוצאות בדיקת הדנא שעשיתי ולסקירה המוקדמת. הוא גם אמר שבכל מקרה צריך לעשות מי שפיר וצ'יפ גנטי, כי זה מה שחשב החלטי בארץ ולא בדיקת הדנא הפרטית, למרות שאם תחזור תקינה זה בהחלט פותח המון מקום לאופטימיות לדעתו.

• מתוקה, אני ממש מצטערת שאת עוברת את זה.
  • תודה מותק,

לצערי אכן יש לא מעט אמהות לעתיד במצבים דומים או אחרים וגרועים לא פחות... הסיבה שעשינו את בדיקת הדנא היא בשביל שלא נצטרך לחכות כל כך הרבה זמן למי שפיר, כי אם היא תחזור תקינה, הרי זה ברמת דיוק של 99.6%, לא רע בכלל...

כמובן שעדיין אעשה את המי שפיר ליתר בטחון, אבל אז אעשה אותה בראש שקט ורגוע.

אם היא תחזור לא תקינה אז לצערי אכן נלך לכיוון של הפלה
  • שמחה מאוד לבשר שבאופן מפתיע בדיקת הדנא חזרה כבר היום (חשבנו שייקח עוד שבוע) והיא ת-ק-י-נ-ה!!!!

כמובן שזה לא מחליף מי שפיר בהמשך, אבל זה בהחלט אומר ש99% הכל בסדר!!!

שבוע הבא נעשה סקירה מוקדמת פרטית (אמצע שבוע 14) לראות שאכן הלב תקין כמו שפרופסור מייזנר אמר, אבל אפשר לומר שרמת החרדה ירדה פלאים!
  • איזה כיף לקרוא עדכון כזה מעודד!!!
    כל כך שמחה שקיבלת תוצאה תקינה ועוד בכזאת מהירות.
    מחזיקה אצבעות שהסקירה תהיה מצוינת, תישארי אופטימית
  • איזה כייף לשמוע! שימישך להיות טוב ועם הפתעות טובות
  • תודה ענת,

אפשר לשאול מה היו ההפחדות של הרופאים בהריון שלך?
  • גם אני עשיתי את בדיקת DNA , היתי מוכנה מראש שבגלל הגיל כל הבדיקות דם היו לא טובות , שקופית דווקא כן היתה בסדר אבל סיכוי עדיין גבוה אחד ל250 משהו כזה . אני מאוד מרוצה , הגיע מהר והיתי שקטה ומדוייקת כקטנציק ברגעים אלו דורש אוכל בנדנדה .

Free image hosting by
    htt
  • בהחלט אפשר לשאול:)
    בסקירה ראשונה נמצא מוקד אקוגני בחדר הימני של הלב - מגדיל סיכוי לתסמונת דאון.
    קראנו על זה, בדקנו, דברנו. הבנו שאם זה ממצא בעייתי היחיד אז אין סיבות רציניות לדאגה. ״שכחנו״ מזה.
    בסקירה מאוחרת מצאו ציסטות במוח. אותו סיפור עם תסמונת דאון. אבל כאן זה כבר היה נשמע אחרת כי שני ממצאים זה כבר יותר רציני.
    שלחו אותנו ליעוץ גנטי, כמובן המליצו לעשות מי שפיר. ואקו לב וסקירת מוח.
    לקראת סוף ההריון הכל נעלם ב״ה.

~~ענת~~

• וואו איזה סיפור....

בדיוק היום הייתה כתבה בידיעות אחרונות על כך שמדד ה-hadhock לגודל הראש אינו מדויק וסתם מכניס המון זוגות לחרדות וגם אמרו ברדיו שריבוי הבדיקות המטורף בארץ גם עושה את זה, שהמון פעמים יש המון מהומה על לא כלום.

אני רק חושבת שאם לא היו לנו את האמצעים לעשות את בדיקת הדנא, הרי לא היינו ממתינים חודשיים עד למי שפיר עם כל התסריטים הנוראיים שנתנו לנו ופשוט היינו מפילים...

אז הנה - אין תסמונת דאון, אין בעיה בכרומוזומים 13 או 15 והלב טפו טפו נראה תקין.

מקווה שלא יהיו הפתעות בהמשך אבל נכון לעכשיו אני שקטה
  • http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4512333,00.html

• למה לך לעשות מי שפיר אם יש לך בדיקת דנ"א תקינה?
    סתם לקחת סיכונים מיותרים...

• אני כל כך שמחה לשמוע שהבדיקה חזרה תקינה!
  • צריך לעשות מי שפיר מכיוון שזה מה שנחשב בארץ לאבחנתי ומדויק, אבל אני בהחלט אגיע לזה בראש שקט
  • מדברת איתך בחורה שמתחילת ההיריון לא הפסיקה לבכות
    בגלל שקיפות שיצאה 22 מ״מ שזה השיא של השיא והרופא נשים שלי אמר שבחיים לא נתקל
    בתוצאה כזו ואמר לי להתפלל שהכל יסתדר למרות שהוא לא חושב שזה מה שיהיה
    בכל אופן הייתי פסימית ובעלי היה הפוך ממני..
    כל בדיקה שעשיתי התגלה משהו לא תקין
    אם זה בסקירה מוקדמת שגילו 2 כלי דם בחבל הטבור במקום 3
    ואז הפנו אותי לאקו לב והכל התברר כבסדר
    ואם זה בשקיפות עורפית.
    לבסוף הכל התברר כבסדר ואחרי כל הדמעות אני סוף סוף מחייכת
    אני לא רוצה ליצור אשליות אבל אני רוצה לומר לך שתחכי לבדיקה לפני שתספידי
    והכל עוד פתוח והכל יכול להתהפך בדיוק מה שקרה לי.
    תאמיני! מחזיקה לך אצבעות שהכל יסתדר
    שיהיה המשך היריון תקין ובריא,תעדכני ושיהיה חג שמח וכשר

לי יצאה שקיפות עורפית 7.5 מ"מ, הרופא לא אופטימי בכלל, היינו אצל כמה רופאים שמדדו ערכים שונים אבל כולם חריגים, כרגע מחכים לתוצאה של בדיקת NIPT, בתקווה לקצת אופטימיות, אם הבדיקה תצא תקינה בעזרת השם נמשיך לבדיקת סיסי שלייה, לפי הרופא 10% סיכוי לילד בריא, אני עובדת עצות לא מפסיקה לבכות. מישהי עם ערכים דומים? ויצא ילד בריא?
  • לי יצאה שקיפות עורפית 7.5 מ"מ, הרופא לא אופטימי בכלל, היינו אצל כמה רופאים שמדדו ערכים שונים אבל כולם חריגים, כרגע מחכים לתוצאה של בדיקת NIPT, בתקווה לקצת אופטימיות, אם הבדיקה תצא תקינה בעזרת השם נמשיך לבדיקת סיסי שלייה, לפי הרופא 10% סיכוי לילד בריא, אני עובדת עצות לא מפסיקה לבכות. מישהי עם ערכים דומים? ויצא ילד בריא?
    אשמח לדעת האם היתה אצלך התקדמות.
    אני בדיוק יוצאת מבדיקה של 5.26. כולי בוכה... עפ"י הרופא סיכוי של 1:1 לתסמונת דאון.
    למישהי יש סיפור דומה שנגמר טוב? אני מחכה לעוברית הזו ככ הרבה זמן
  • היי בנות רציתי לשאול שאלה . לי יצאה שקיפות 3.4 והבדיקות תקינות. שמעתי ששקיפות עורפית חריגה מעידה על עיכוב כלשהו בגלל שהעובר לא מצליח לנכז את הנוזל כמו שצריך. אני מרגישה שהעובדה הזאת ממש גורמת לי לפחד שלמרות הכל יש משהו שאי אפשר לגלות בבדיקות אלה רק לאחר הלידה ובשלבים מתקדמים. מה אומרות? שמעתן על זה משהו?
  • היי בנות, אני זו שפתחה את השרשור המקורי ואני שמחה לבשר שהיום המתוק שלי אוטוטו בן 5, ילד מדהים, מקסים, חכם, חברותי וכל מה שיכולתי לבקש ואף יותר מזה.
    אני רוצה להמליץ לכן להיכנס לפורומים בינלאומיים כי שם יש המון סיפורי הצלחה וסיפורים דומים שעוזרים להבין עם מה מתמודדים.

המסקנה שלי מכל הסיפור היא שרק בדיקות אבחנתיות כגון מי שפיר וצ׳יפ גנטי הן בדיקות שניתן להסתמך עליהן ולהגיע להחלטות על סמך התוצאות שלהן.

יותר מזה - כשהלכנו לבדיקת רופא ראשונה בקהילה לאחר הלידה נשאלתי על ידי הרופא האם ההריון היה תקין, עניתי שלא כי הייתה שקיפות עורפית של 4 מ״מ.
    הרופא שאל: עשית מי שפיר, צ׳יפ גנטי וסקירת מוח?
    עניתי שכן, כמובן ושיצא תקין
    ואז הוא הרים את המבט מהמחשב, הסתכל עלי ואמר: ״אוקיי, אז זה הריון תקין...״
    הייתי בשוק! הרי לא הציגו לי את זה ככה במהלך ההריון, רק אמרו יופי והלאה לבדיקה הבאה... אם רק היו אומרים אז זה דבר שהיה יכול לחסוך לי כאבי לב רבים
  • הי אני בדיוק עם תוצאת 11.5 ממ בשקיפות ור 2% להריון תקין, היום קיבלתי את תוצאת הסיסי שליה שלהפתעתי יצאה תקינה ,הייתי בטוחה שאני הולכת להפיל ועכשיו אני בחוסר וודאות, שמחה לשמוע שיש בנות עם תוצאות גדולות יותר שהסתדר. ממשיכה בבדיקות לסקירה ואו לב ומתפללת לטוב
  • הי אני בדיוק עם תוצאת 11.5 ממ בשקיפות ור 2% להריון תקין, היום קיבלתי את תוצאת הסיסי שליה שלהפתעתי יצאה תקינה ,הייתי בטוחה שאני הולכת להפיל ועכשיו אני בחוסר וודאות, שמחה לשמוע שיש בנות עם תוצאות גדולות יותר שהסתדר. ממשיכה בבדיקות לסקירה ואו לב ומתפללת לטוב
    היי, אני פתחתי את השרשור המקורי.
    הבן שלי היום כבר בן 5.5 אוטוטו. טפו טפו ילד מקסים, חכם, חברותי ובריא.
    אני מכירה את התחושה של הייתי בטוחה שהולכת להפיל ועכשין בחוסר וודאות.
    המסקנה שלי היא לעשות בדיקות אבחנתיות נרחביות (לא רק סיסיי שליה אלא גם ציפ גנטי) פלוס לעשות סקירות מדוקדקות לפני שמתייאשים
  • ישמח בבקשה אים קרה למישהי משהו דומה לשלי ויש עוד אופטימיות או שזה סוג של אבוד, עשיתי בדיקת שקיפות עורפית ויצא לי 4.5 מ"מ, ואז אני ובעלי החלטנו ללכת לעוד בדיקה שיצא כמעט 7 מ"מ ואני כרגע מקווה לקבל תור לסיסי שליה כי הזמן שלי מאוד קצר אני בשבוע 12 פלוס 3, יש פה אולי סיפורים דומים שנגמרו אים סוף טוב או שאני בדרך להפלה,?
  • עוד עידכון קטן הרופא המלווה שלא היה מוכן להסתכל בבדיקות השקיפות השניה שבצענו בפרטי הוא טוען שהבדיקה הרישונה היא זו שקובעת, אני די אובדת עצות והזמן לרעתי ולא מצליחה לקבוע תור לסיסי שליה מישהי מכירה מישהו ממולץ מוכנה ללכת לפרטי רק שהיה במידי וצריכה גם לעבור יעוץ גנטי עזרה בבקשה
  • ישמח בבקשה אים קרה למישהי משהו דומה לשלי ויש עוד אופטימיות או שזה סוג של אבוד, עשיתי בדיקת שקיפות עורפית ויצא לי 4.5 מ"מ, ואז אני ובעלי החלטנו ללכת לעוד בדיקה שיצא כמעט 7 מ"מ ואני כרגע מקווה לקבל תור לסיסי שליה כי הזמן שלי מאוד קצר אני בשבוע 12 פלוס 3, יש פה אולי סיפורים דומים שנגמרו אים סוף טוב או שאני בדרך להפלה,?
    היי, אני בדיוק נמצאת עכשיו במצב זהה, רק שאצלי 5 מ״מ. ואני עובדת עצות.
    אשמח לדעת האם עשית סיסי שליה? האם יש בשורות טובות?
  • היי, אני בדיוק נמצאת עכשיו במצב זהה, רק שאצלי 5 מ״מ. ואני עובדת עצות.
    אשמח לדעת האם עשית סיסי שליה? האם יש בשורות טובות?
    אפשר לשאול מה עשית בסוף ?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה