מחזירים אותנו לחינוך החרדי :-( - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אחרי חודש שבו אור נמצא בבית, אמרה לי שמשבצת שאיןלה איפה לשבץ אותו השנה ושמחזירים אותנו לחרדי
17 תגובות
עמוד 1
  • ממש לא!!
    מה קשור? אתם החלטתם שלא מתאים לכם חינוך חרדי, למה שהם יכריחו?

יש לך אפשרות להתלבש/להחצין כל דבר שיגרום לבית הספר הזה להגיד שאתם לא מתאימים לשם?

• חשבתי על זה, אבל אני חוששת שבסוף הוא עוד יחטוף מכות בגלל זה מילדים קקות. לא סתם רציתי להעביר אותו.
  • כתבתי מייל לארגון ״בזכות״. אולי הם יוכלו לעזור לי. מה הכתובת אצל ראש העיר לתלונות?
    יש עוד רעיונות?
  • פשוט בושה למערכת הזו

• אויש מתוקה!
    האם כבר קיבלת את השיבוץ או שרק אמרו לך בעל פה?
    יש לך זכות להגיש ערר למשרד החינוך ואם זה לא עוזר אז ניתן לפנות לבית המשפט.
    העירייה מחויבת למצוא לו מסגרת המתאימה ביותר עבורו ואם אינכם חרדים והמסגרת הזו שונה בתכלית מאורח חייכם אז היא אינה מתאימה לו מבחינת ההגדרה בתקנות וצריך למצוא לו מסגרת אחרת גם אם מדובר במסגרת רחוקה יותר שמצריכה הסעות.
    מקווה שבסוף הכול יבוא על פתרונו
    הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
    "I see your ture colors shining through
    I see your true colors and that's why I love you
    So don't be afraid to let them show
    Your true colors are beautiful like a rainbow"
    (מילים מתוך השיר true colors של Cyndi Lauper )

• פשוט לא יאמן!!!!!
    כמו שכתבו: אין לאף גוף את הזכות למנוע מהורים את הזכות הבסיסית להחליט על אופי חינוך ילדיהם. חד משמעית. התירוץ ש"אין איפה לשבץ אותו השנה" הוא תירוץ מעליב ולא סביר בעליל. תימחי. תערערי. תכתבי מכתבים. תפיצי בעיתונים. תיפני לערכאות. ואל תשלחי את אור לביה"ס הזה. אם תמתיני מספיק זמן, יש סיכוי שיתדפק על דלתך קב"ס (= קצין ביקור סדיר של העיריה. בדר"כ עו"ס שתפקידו לבדוק מקרים של ילדים בגיל חינוך חובה, שאינם מגיעים לבית הספר.), ואז תוכלי גם לומר ישירות בדיוק למה אור אינו פוקד את בית הספר.
    המון חוזק יקירה!
  • אני בשוק מהאטימות והחוצפה שיש למשבצת הזו!!!
    אין לה שום זכות לקבוע לך את אופי החינוך לילדך!!
    אל תוותרי

מחזקת את דבריהן של מי שהגיבה לפניי

אלי, תן בי את השלווה
    לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם
    האומץ לשנות את אשר ביכולתי
    והתבונה להבחין בין השניים

הזורע חיטה דואג לשנה,
    הנוטע עצים דואג לשנים,
    המחנך נפשות דואג לדורות (הרב קוק)

אדם הוא מעט ממה שנולד עימו, והרבה ממה שהוא עושה מעצמו. (אלכסנדר בל)
    לעולם לא מאוחר מדי להיות מי שיכולת להיות. (ג'ורג' אליוט)

• נראה כאילו יש רק מסגרת אחת בממלכתי הדתי בירושלים. יש להם מקום, אבל הם טוענים שיש להם ילדים מאוד קשים ושאור הוא ילד רגוע ויהיה מסכן שם :-(. אם אני אלחם וישימו אותו שם הוא יפסיד מזה?
    המסקנה העיקרית מהסיפור הזה היא שבישראל 2014 אין מספיק מגוון של כיתות תקשורת לילדים בתפקוד כמו של אור. ילדים בתפקוד מאוד גבוה משולבים עם סייעת. ילדים בתפקוד נמוך מקבלים מקום טוב בבית ספר כוללני מושקע. יש כיתות תקשורת בעיקר לתפקוד גבוה, אבל רק אחת בממלכתי הדתי (יש עוד בית ספר, אבל שם אין כיתה ב׳ ולהשאיר ב-א׳ לא רלוונטי כי הכיתה מלאה). ממלכתי לא בדקנו, אבל זה כבר לא רלוונטי כמו שמוסד חרדי לא רלוונטי.
    אמרתי למשבצת שלא אכפת לנו לשלוח אותו למבשרת ציון כי חשבנו לעבור לגור שם, אבל היא לא ידעה אם יש שם כיתה ואמרה שזה לא בתחום שלה.
    יש מוסד ממלכתי דתי לילדים עם לקויות למידה בירושלים, אבל הם לא מתמחים באוטיזם. הפסיכולוגית העלתה את זה כאופציה, ואולי זה הדבר היחיד שעוד לא בדקנו. כבר אין לי כוחות להציע את זה.
    אוףףףףף! אני אפילו לא יודעת אם יש לי על מה להילחם... אם אין כיתה עכשיו, אין שום סיכוי שיפתחובשביל ילד אחד וזה גם לא ראלי לבקש את זה.
  • לא הבנתי.
    התפקוד של אור הוא באמצע?
    מה אתם מחפשים, בית ספר לחינוך מיוחד או כיתת תקשורת בביס רגיל?

• הוא מוגדר כ - PDD NOS? אם כן, אז כן - יש מצב שבכתה עם ילדים בעלי לקות תקשורתית גבוהה הוא "יבלע" ולא יזכה למירב תשומת הלב המגיעה לו.
    אבל משהו בהתנהלות שאת מתארת נשמע עדיין מאד מאד מקומם... אני לא מכירה את ירושלים והחנ"מ ותפקודי הרווחה בה, אבל נשמע לי ממש בלתי סביר מכל בחינה שבעיר כ"כ גדולה ומרכזית יש כזו מצוקה בשיבוץ ילדי חנ"מ בכתות המתאימות להם...
    איך יכול להיות שילד על הספקטרום בתפקוד גבוה (כפי שילדי PDD NOS מוגדרים ומתפקדים בדר"כ) 'יפול בין הכסאות' בצורה שכזו?...
  • אור הוא אמצע. לא היה לי אכפת איפה הוא יהיה, רק רציתי שזה יהיה ממלכתי דתי ורצוי שזה יתאים לרמה שלו. אין לא את זה ולא את זה.
  • זה ממש לא בסדר.
    היא באמת אטומה.המשבצת. לא יכולה להרים את עצמה מהכסא ולנסות לעזור קצת? (תרגום של הבטוי הגס יותר
  • מה לגבי בית שמש או מודיעין, יתכן ושם יש מקום מתאים.
    יש גם אינטרס תקציבי בלהשאיר ילדים תושבי עיר מסוימת במסגרת חינוך מיוחד באותה העיר כי כאשר מוציאים אותם למסגרת חינוכית מחוץ לעיר הם מעבירים את סל התקציב של אותו הילד לעירייה שבה הוא לומד....
    הילדים הם גשר אל עצמנו, שנתן לנו הזמן.
    שלום חנוך { מתוך השיר "על פני האדמה" }
    "I see your ture colors shining through
    I see your true colors and that's why I love you
    So don't be afraid to let them show
    Your true colors are beautiful like a rainbow"
    (מילים מתוך השיר true colors של Cyndi Lauper )

• זה לא הוגן לשלוח אותו למקום רחוק כמו שזה לא הוגן לשלוח אותו לחרדי. הפתרון היחיד למצב הוא לפתוח כיתה נוספת לתפקוד בינוני בממלכתי דתי. מה הסיכויים שזה יקרה? בכל אופן, אני מחבבת את הצוות בבית הספֿר החרדי, אז קצת נרגעתי, אבל ברור שזה לא האידיאל. אין לי כוחות להתעצבן יותר. אתמול והיום בבוקר מאוד כעסתי וזה עשה לי כאב ראש והחליש אותי. ובכלל - זאת היתה מלחמת התשה ארוכה. עברתי את כל החודשים האחרונים סתם. עם כל היסורים האלו, בטח מובטח לי מקום בגן עדן
  • נטע
    אני חושבת שזה ממש ממש עצוב שבעיר כזו גדולה כמו ירושלים לא מצליחים למצוא לכם פיתרון שיתאים לאורח חייכם ורמת התפקוד של אור
    אנחנו לא מדברים על יישוב קטן בפריפריה, כמו שאני גרה, אנחנו מדברים על ירושלים!!!!
    לא מבינה את זה....
    מקווה שבסופו של דבר יקרה הדבר הכי טוב לאור ולכם

אלי, תן בי את השלווה
    לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם
    האומץ לשנות את אשר ביכולתי
    והתבונה להבחין בין השניים

הזורע חיטה דואג לשנה,
    הנוטע עצים דואג לשנים,
    המחנך נפשות דואג לדורות (הרב קוק)

אדם הוא מעט ממה שנולד עימו, והרבה ממה שהוא עושה מעצמו. (אלכסנדר בל)
    לעולם לא מאוחר מדי להיות מי שיכולת להיות. (ג'ורג' אליוט)

• תודה, טלטול
  • ממש מרגיז.
    אני מבינה שזה חשוב לך, גם לי זה היה חשוב באותה סיטואציה וכדאי להלחם..
    בהצלחה :)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה