תפר צווארי - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי, בשבוע 16+4 הגעתי למיון עם מעט לחצים שהוסברו כפעילות רחמית זא צירים ופתיחה בפה הפנימי. בפתיחה של הצוואר עד 3 מ״מ וקרומים בחוץ הוחלט מי שפיר(היה חשש לזיהום שהסתבר כדלקת בשתן) ותפר צוארי שהיום הינו 44 מ״מ. הוכשרתי בהיריון בסיכון גבוה ואני אמורה להיות בשמירה מלאה זא פיפי מקלחת וסיבוב בבית אני מרגישה טוב כל הזמן אבל בחששות ובתחושות כמה אני אמורה לשמור ואיך? נכון להיום אני בשבוע 17+6 ועדיין יש דימום ואני ממש בחששות לאבד את ההיריון הזה.. (היריון ראשון הפלה טבעית בשבוע 8 לערך) מה דעתך?
15 תגובות
עמוד 1
  • אשמח לתגובות גם מאלו שחוו באמת על בשרן את כל הטוב הזה... תודה
  • שלום רב

השמירה לא חייבת להיות מלאה - אפשר להסתובב בבית, אפשר לשבת ולאכול ואין צורך להיות מרותקים למיטה כל היום (זה רק מזיק). נמנעים כמובן מיחסי מין ומממשיכים לעקוב אחרי אורך צווואר הרחם.
    כיוון שיש אורך צוואר תקין ואורך אחרי התפר הסיכוי שלך להמשיך את ההריון עד לשבוע הריון טוב ותקין הוא מצוין

ד"ר הדר

• דר׳ הדר שלום רב,
    קודם כל והכי חשוב מודה לך על תשובתך האופטימית והמהירה אותה קשה למצוא בעולם הרפואה..
    אכן העובדה שאני מרגישה טוב משפרת את האמונה שבי לסיים את ההיריון החודשים טובים.
    יחד עם זאת, אני מדממת לא מעט, ובבדיקה שעשיתי אתמול במוקד (אליו הגעתי ולא היה כמעט דימום כמובן) הוסבר לי כי יש שלייה נמוכה וכנראה היא הגורם לדימום. הדימום הוא בעיקר נקי אך כמויות לא מעטות ומדאיגות.
    אני בשבוע 18+1
    אודה לתשובתך בנושא..
  • אגב.. מטופלת באנדומטרין.
  • שלום רב

שלייה נמוכה אכן יכולה להיות גורם לדימום. השאלה כמה היא נמוכה ומה מרחקה המדויק מצוואר הרחם. לרוב שלייה נמוכה עולה בהמשך ההריון. עד שעולה מומלץ שלא לקיים יחסי מין, ואולי כדאי לעבור מטיפול באנדומטרין וגינלי לזריקות פרוגטרון (כדי להמנע מהכנסת הנרות לנרתיק)

ד"ר הדר

• שבת שלום דר׳ הדר
    תודה על תשובתך
    אני אהיה בביקורת מחר אצל רופא הנשים שמטפל בי ואציג בפניו את הנושא.
    בינתיים ממשיך הדימום וחוששת מכאבים לא רצויים.
    לצערי אני חברת מכבי ולא הכללית ושמחה ומוקירה את עזרתך בפלטפורמה זו.
    תודה
  • מבולבלת...
    חזרתי מהרופא המטפל שלי.. שטוען שאין שום שלייה נמוכה והראה לי באולטראסאונד כי השלייה נמצאת בערך באזור הפופיק.. מאוד גבוהה!
    אז שוב אני שואלת... ממה הדימום שלא מפסיק?
    האם בגלל פוליפ שידוע לי שיש לי.. 2 כאלה..
    האם בגלל תפר הצוואר.. בכל זאת עברו שבועיים מיום הניתוח..
    האם משליה נמוכה.. שכרגע הובן שאולי בכלל אין לי שלייה נמוכה..
    לעניין האנדומטרין כרגע ממשיכים וגינאלי עד הודעה חדשה ממרכז היריון בסיכון.. אגב.. מה מומלץ מנסיונך?: תל השומר או כהנמן בני ברק (מכבי)
    אודה לדעתך
    תודה
  • שלום רב

אני מניח כי הדימום אינו מהתפר (כי עברו שבועיים) ואם אכן השלייה לא נמוכה אז זה גם לא מזה. תמיד יש את הפאשרות כי מדובר בהמטומה או הפרדות שלייה - אבל את זה מאוד קשה לזהות בוודאות באולטרה-סאונד

ד"ר הדר

• שלום דר׳ הדר
    אני מאוד מאוד מקווה שזה לא זה!!!
    ידוע לי על פוליפ שיש לי בצואר הרחם אולי זה הוא הבעייתי
    הייתכן כי שתי בדיקות מראות 2 תוצאות שונות במיקום שיליה?
    ההיריון נראה תקין והעובר מתפתח, גדל, רואים פעולות נשימה, דופק ועלייה במשקל..
    בינתיים הדימום נחלש מדי יום במנוחה.. היום קצת התאמצתי והדימום התחזק במעט אך על פניו מתחיל לקבל צבע חום ואני ממשיכה להיות אופטימית כמה שניתן.
    מחר אני בשבוע 19 ומגיעה לתל השומר למרכז להיריון בסיכון.
    האם אתה מציע לבדוק בדרך נוספת מלבד אולטראסאונד את הנושא.. או שניתן לראות צרות כמו היפרדות שיליה באולטראסאונד וגינאלי
    אודה לדעתך
    תודה
  • מה עושים במקרה של האמטומה?? מילה מפחידה לקריש דם..
    איך מטפלים האם מסוכן לעובר?
  • שלום רב

אין דרך לבדוק זאת למעט אולטרה-סאונד
    נדיר שזה מסוכן לעובר, אך אם זה אכן זה מדובר בגורם סיכון קל לסיבוכי הריון שונים כגון ירידת מים, לידה מוקדמת ועוד (אבל ככלל תוספת הסיכון היא מאוד קטנה)
    ברוב המוחלט של המקרים המטומה נספגת וזה לא משפיע עלייך, על העובר או על המשך ההריון.

ד"ר הדר

• דר הדר תודה רבה על דעתך המקצועית ועל האינפורמציה.
    ביקרתי ביום חמישי בתל השומר במרפאה להיריון בסיכון גבוה שם שוב טענו באולטראסאונד על שיליה נמוכה, בתקווה שתעלה מתי שהוא.. זו אינה שיליית פתח אך ייתכן שזה שוב הסיבה לדימום.. שהאמת נרגע מעט והפך להכתמות ורודות עד חומות כל עוד אני בשמירה ובעיקר בשכיבה עם הרבה מים.
    שבוע 19+3 בתקווה גדולה..
    בדיקות הדם הראו על המוגלובין נמוך והתחלתי לקחת גם ברזל בנוסף לתוספים הרגילים.
  • שלום רב

תודה על העדכון
    שיהיה בהצלחה

ד"ר הדר

• שלום דר הדר
    לצערי קרה הרע מכל.. ירידת מים בשבוע 20
    כואבת ועצובה מאוד.. איבדתי את מלכה שלי..
    מאחלת לאחרות סוף טוב יותר משלי!!
  • שלום רב

אכן גרוע מאוד, הצטערתי מאוד לשמוע
    עם הפנים קדימה ואין לי ספק שתהיה הצלחה וסוף טוב יותר בהריון הבא

ד"ר הדר
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה