לידה או גרידה בשבוע 19 - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי, לא מאמינה שהגעתי למצב הזה, אבל לצערי עלי לבצע הפלה (אני כרגע בשבוע 18).
    ברוב בתי החולים כמובן ממליצים על לידה שקטה. יותר נכון מודיעים שזאת האופציה היחידה שלי.
    הייתי גם באסף הרופא שהבנתי שמתמחה בגרידה ואמרו לי שאין בעיה לבצע זאת.
    אני ממש מתלבטת מה לעשות. מצד אחד לידה נשמע לי הדבר הכי מזעזע שיש ואני בוכה כבר יומיים לאחר שגיליתי שזאת האופציה הכי נפוצה בשבוע הנל. מצד שני אני מבינה שלידה זאת אופציה עם פחות סיבוכים. יש לי ילדה בת שנתיים ואני מאוד רוצה עוד ילדים, אז מקווה לא לגרום לנזק רק בגלל שאני מפחדת מהטראומה מהלידה השקטה.

אודה לכן על ייעוץ למי שבדקה את הנושא, ולמי שחוותה לידה כדי להבין אם זה נוראי כמו שזה נשמע לי
11 תגובות
עמוד 1
  • יקירתי,

אני קוראת את שורותיך וכמעט בוכה איתך.
    הנסיון שלי התמצה בשתי גרידות (בשבועות מוקדמים של ההריון ולכן לי לא הייתה את הדילמה שלך) ועל כן עצתי לא מגיע מנסיוני האישי.

ההתלבטות שלך מובנת וקשה מאוד.
    לידה שקטה היא אכן תהליך עצוב וקשה. קשה מאוד.
    רכבת ההרים הזו, שלוקחת אותך מקצה עולם האושר (בעודך בהריון, שמחה ומתרגשת, מחכה לראות כבר את הרך הנולד), אל תחתית תהום הנשיה ברגע נורא אחד בו את מבינה, שההריון הזה לא יסתיים כמו שהוא צריך היה. זה מקום שכ"כ קשה ונורא להיות בו.
    אני איתך.

בכדי לקבל החלטה מושכלת שתיהי שלמה איתה, אני מציעה לך לקבל חוות דעת נוספת, שתשטח בפניך בצורה מפורטת את הסיכונים הכרוכים בגרידה בשלב מתקדם של ההריון.
    אילולא היו סיבוכים, אני הייתי מייעצת לך לעבוד גרידה, יחד עם זאת, שמעתי שדווקא מבחינה פסיכולוגית, העובדה שאת נכנסת ללידה שקטה, שאת באופן אקטיבי מביאה לסיום ההריון, מביאה איתה נחמה מסויימת, שלא מתקבלת, כשאת ההריון מסיים אדם אחר בעוד שאת בכלל לא נוכחת.

הוועצי בבקשה בעוד גורמים רפואיים.
    תהה החלטתך אשר תהה - אנא, לכי אליה בלב שלם.
    אל תעשי דבר שתתחרטי עליו אחר כך.

אני שולחת לך את כל האהבה והחיזוקים שאני יכולה לאסוף עבורך ומאחלת לך, בכל ליבי, שתהרי בקרוב שוב ותהני מהריון רגיל ומשעמם.

אנחנו כולנו פה בשבילך תמיד,

יעל
  • הי אירנה יקרה
    מניסיון לצערי, של לידה שקטה שהסתיימה הגרידה בשבוע 19 אני יכולה להגיד לך שהסיבה שבשבוע הזה את צריכה לבצע לידה ולא ישר גרידה היא מכיון שהעובר הוא כבר גדול, ואין אפשרות לעשות גרידה בלבד, יצטרכו לתת לך מנות של נרות בשביל להגיע לפתיחה מסוימת ואז יכניסו אותך לגרידה, אצלי הנרות לא עבדו:( ולא משנה מה עשו לא היתה פתיחה מספקת בשביל להגיע ללידה ולבסוף אחרי 3 ימים! (שברתי שיא לרופאים) שהיה פתיחה מספקת לגרידה הכניסו אותי להליך.
    אני רוצה לחזק ולעודד אותך שגם אני מאד חששתי מהלידה ופשוט סמכתי על ה׳ שיעשה בשבילי את הכי טוב, ושלא אצטרך לעבור את הטראומה, היה לי 3 ימים מאד מאד קשים ומתסכלים בבית רפואה, ימים של צפייה לסיים עם המאורע הנורא הזה וגם החוסר ידיעה של מתי זה יקרה, והרופאים שהיו בטוחים שתוך יום אני כבר לא שם והחזקתי להם חדר 3 ימים, אבל בדיעבד אני מאד שמחה שככה היה ושהיה לי 3 ימים להיות שם (אמא שלי (הגיעה בטיסה ישירה מהארץ, ובעלי היקר היו איתי כל הזמן) היה לי את הזמן לשכב לחשוב לבכות לצחוק להתאבל ולהבין שזה לא בידיים שלי וזה מה שהיה צריך להיות! וגם שבסוף נכנסתי לגרידה ולא הייתי צריכה לעבור את הלידה.
    מאחלת לך לעבור את החוויה הזאת בצורה הכי נכונה לך ולגוף שלך, אל תשקיעי מאמץ בתכנון כי כמו שהבנת כבר זה לא בידיים שלנו בדיוק כמו שההריון לא בידיים שלנו,
    תתפללי הרבה ותבקשי שזה יעבור עליך בצורה הקלה ביותר, מאחלת לך התאוששות מהירה ומשהו אחד קטן ומנחם שלפחות זה קרה בקיץ ולא בחורף, בחוף הפלות קשות עד מאד! וקשה יותר לצאת מהן,
    שולחת לך חיבוקים חמים ואהבה ואתפלל בשבילך
  • לצערי העובר שלי מת ברחם ולפני 3 ימים גם עברתי את זה עם כדורים בביהח הלב שלי שבור במיוחד שזה אחרי 17 שנה..מחזקת אותך מכאן
  • היי אני בת 20 יש לי כבר ילד ברוך ה
    הייתי בהריון חדש עד לפני יומיים שאמרו לי שהעובר שלי נפטר ועכשיו אני צריכה לעבור גרידה אני לא מפחדת מהגרידה כי זה בהרדמה מלאה אני ממש אבל מפחדת לפני הגרידה יש להחדיר לנרתיק מקלון זה די דומה לבלון אופן ההחדרה ועברתי בלון וזה ממש כואב ולא נעים רציתי לדעת אפשרי להרחיב את צוואר הרחם דרך כדור או משהו אחר ממש לא באלי לעבור את זה אני בחרדות
  • היי עברתי גרידה אתמול בשבוע 9 מתוסכלת מאוד לא היו הרבה ברירות שזה התפתח לא טוב... חיכתי לזה הרבה לאחר שיש לי ילדה בת 3 בבית... רוצה לדעת איך אמשיך נפשית אני רק בוכה מהפחד שעברתי ומתי אפשר לנסות שוב להכנס להריון? אני מפחדת שוב שזה לא יהיהתקין
    הריון ראשון-הפלה טבעית בשבוע 6
    הריון שני-רעלת במועד. ילדתי ילדה שכבר בת 3 כיום.
    הריון שלישי עד אתמול- גרידה .
    מתי אפשר ומומלץ לנסות שוב? ואיך אתגבר על הכאב?
  • אירנה יקרה אני מאוד ממליצה לך על גרידה!! אני עברתי גרידה בשבוע 22 בקפלן לפני כמה ימים
    וגם לי מנהלת המחלקה בקפלן המליצה לעבור לעדה ולא גרידה
    היא הפחידה אותי בעיקר מההליך המקדים לגרידה שאכן הוא לא נעים אבל לעומת לידה שקטה זה עדיף!!
    אני כל כך שמחה שהקשבתי לעצמי ובחרתי בגרידה
    לאחר מכן רופאה אחרת במחלקה אמרה שהרבה פעמים בנות שעושות לידה שקטה צריכות לעבור גרידה בכל מקרה כי השלייה לא יוצאת בשלמותה

בסך הכל הייתי מופתעת לטובה מכל החלק הפיזי ההרדמה עברה בסדר וההחלמה היתה קלה
    לידה זאת טראומה קשה במיוחד אם מדובר בהריון ראשון כמו אצלי
    בכל מקרה כל הצוות בקפלן היה מאוד מקצועי ורגיש אני ממליצה לעשות שם ולא באסף הרופא שם שמעתי דברים פחות טובים על היחס
    תרשמי לי אם יש לך כל שאלה אני אשמח לעזור
  • אירנה יקרה אני מאוד ממליצה לך על גרידה!! אני עברתי גרידה בשבוע 22 בקפלן לפני כמה ימים
    היא הפחידה אותי בעיקר מההליך המקדים לגרידה שאכן הוא לא נעים אבל לעומת לידה שקטה זה עדיף!!
    לאחר מכן רופאה אחרת במחלקה אמרה שהרבה פעמים בנות שעושות לידה שקטה צריכות לעבור גרידה בכל מקרה כי השלייה לא יוצאת בשלמותה

בכל מקרה כל הצוות בקפלן היה מאוד מקצועי ורגיש אני ממליצה לעשות שם ולא באסף הרופא שם שמעתי דברים פחות טובים על היחס
    היי מיטל, האם כאב כל ההכנה עם החדרת הלימינריות לפני הגרידה?
  • היי מיטל, האם כאב כל ההכנה עם החדרת הלימינריות לפני הגרידה?
    היי, אני עברתי לידה שקטה בשבוע 27 בגלל מות העוברית בבטן בקפלן גם
    החדרת הלימנריות בהחלט לא הכי נעימה ועוד אני צרה.
    תהליך לא נעים עשיתי אותו שלוש פעמים ביום וחצי בגלל שצריך להביא את הרחם למצב פתיחה
    חוץ מזה כל השאר הרדמה מלאה.
  • היי, אני עברתי לידה שקטה בשבוע 27 בגלל מות העוברית בבטן בקפלן גם
    החדרת הלימנריות בהחלט לא הכי נעימה ועוד אני צרה.
    תהליך לא נעים עשיתי אותו שלוש פעמים ביום וחצי בגלל שצריך להביא את הרחם למצב פתיחה
    חוץ מזה כל השאר הרדמה מלאה.
    הי, סליחה על השאלה אבל האם את מתכוונת שלאחר הרחבת צוואר הרחם, כאשר את מציינת שבכל בהרדמה מלאה - זה אומר שעברת גרידה בשבוע 27?
  • הי אירנה יקרה
    מניסיון לצערי, של לידה שקטה שהסתיימה הגרידה בשבוע 19 אני יכולה להגיד לך שהסיבה שבשבוע הזה את צריכה לבצע לידה ולא ישר גרידה היא מכיון שהעובר הוא כבר גדול, ואין אפשרות לעשות גרידה בלבד, יצטרכו לתת לך מנות של נרות בשביל להגיע לפתיחה מסוימת ואז יכניסו אותך לגרידה, אצלי הנרות לא עבדו:( ולא משנה מה עשו לא היתה פתיחה מספקת בשביל להגיע ללידה ולבסוף אחרי 3 ימים! (שברתי שיא לרופאים) שהיה פתיחה מספקת לגרידה הכניסו אותי להליך.
    אני רוצה לחזק ולעודד אותך שגם אני מאד חששתי מהלידה ופשוט סמכתי על ה׳ שיעשה בשבילי את הכי טוב, ושלא אצטרך לעבור את הטראומה, היה לי 3 ימים מאד מאד קשים ומתסכלים בבית רפואה, ימים של צפייה לסיים עם המאורע הנורא הזה וגם החוסר ידיעה של מתי זה יקרה, והרופאים שהיו בטוחים שתוך יום אני כבר לא שם והחזקתי להם חדר 3 ימים, אבל בדיעבד אני מאד שמחה שככה היה ושהיה לי 3 ימים להיות שם (אמא שלי (הגיעה בטיסה ישירה מהארץ, ובעלי היקר היו איתי כל הזמן) היה לי את הזמן לשכב לחשוב לבכות לצחוק להתאבל ולהבין שזה לא בידיים שלי וזה מה שהיה צריך להיות! וגם שבסוף נכנסתי לגרידה ולא הייתי צריכה לעבור את הלידה.
    מאחלת לך לעבור את החוויה הזאת בצורה הכי נכונה לך ולגוף שלך, אל תשקיעי מאמץ בתכנון כי כמו שהבנת כבר זה לא בידיים שלנו בדיוק כמו שההריון לא בידיים שלנו,
    תתפללי הרבה ותבקשי שזה יעבור עליך בצורה הקלה ביותר, מאחלת לך התאוששות מהירה ומשהו אחד קטן ומנחם שלפחות זה קרה בקיץ ולא בחורף, בחוף הפלות קשות עד מאד! וקשה יותר לצאת מהן,
    שולחת לך חיבוקים חמים ואהבה ואתפלל בשבילך
    היי כמה כואב הכיווצים של הרחם בעזרת הלימנריות או ציטוטק אשמח שתעני לי האם כמו צירים לידה בהתחלה או צירים של פתיחה גדולה

האם בקפלן עושים גרידה עד איזה שבוע? ואם ערתי ועדה באיכלוב צריך לעבור שוב ועדה
    ?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה