אחריי טיפול הפרייה חוץ גופית,הפלה טיבעית בשבוע 5 - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני בת 39 פורייה עוברת טיפולי פוריות בגלל בעיה אצל בעלי sever ota הפרייה חוץ גופית ראשונה,הריון ראשון בחיים.מעובר קפוא ותמיכה באנדומטרין ובאסטרופם 3 פעמים ביום.הפלה טיבעית בשבוע חמישי ושלושה ימים.13/3/19 הפלה כבר לא ראו תשק היריון, דימום ארבעה ימים ושלושה ימים נוספים הפרשות חומות מעטות.19/3/19 קיבלתי מחזור.בכללי הווסת שלי מסודר
    מחזור אחרון 3/2/19 בדיקה ביתית חיובית ב2/3/19
    3/3/19 בדיקת דם בטא חיובי 161 לאחר יומיים בטא 365 לאחר יומיים 838 לאחר יומיים 2500 ניראה שק לאחר יומיים בטא 4752 באותו יום בעלי עיצבן אותי בלילה ולמחורת בבוקר דימום והלכתי לאולטרסאונד וכבר לא ניראה השק היריון אחרי יומיים הבטא צנחה ל1199.
    יש לציין שכל הבדיקות אצלי תקינות ולא היו דימומים לא לפני ההיריון ולא בקליטה.עכשיו אני ביום ה14 מהמחזור האם לנסות בחודש הזה להיקלט טיבעי לאור שהגוף חווה היריון ומוכן? או שצריכה לחכות למחזור הבא?בכללי אני בשבוע השלישי אחרי ההפלה.הבטא גם מאופסת עשיתי בדיקה 31/3/19 תשובה חיובי 1 אמרו לי בקופת חולים שהתאפסה. האם נכון לי לנסות להיקלט טיבעי לאור שהגוף חווה היריון ולמרות הבעייה של בעלי אולי זה ייקלט ?או שבכל זאת צריכה לחכות למחזור הבא וזה יצריך ממני שוב פעם לעבור טיפולי ivf? ועם המחזור האחרון 19/3/19 זה אומר שאני אמורה לבייץ ב2/4/19?
8 תגובות
עמוד 1
  • שלום וברכה.

קשה להתייחס לכל הפרטים, אך אעיר כמה הערות:
    לא כתבת כמה עוברים הוחזרו, אבל אם אכן היתה הפלה של הריון תוך רחמי אז ככל הנראה היה בנוסף לכך הריון חוץ רחמי שנפל גם הוא עצמונית.
    כל העניין הזה דורש מעקב רפואי מסודר.
    בגלל שילוב גילך ובעיית הזרע לא הייתי ממתין, למרות שברור שאפשרי שתיכנסי להריון ספונטאני, אלא ממשיך בטיפול.
    יש יתרון בהמתנת חודש לאחר הפלה, אבל זה לא הכרחי.
    ודבר אחרון, "בעלי עצבן אותי" זה ממש לא סיבה להפלה. ההריון היה נופל בכל מקרה, כי לא התפתח באופן תקין.

בהצלחה !
  • שלום וברכה.

קשה להתייחס לכל הפרטים, אך אעיר כמה הערות:
    לא כתבת כמה עוברים הוחזרו, אבל אם אכן היתה הפלה של הריון תוך רחמי אז ככל הנראה היה בנוסף לכך הריון חוץ רחמי שנפל גם הוא עצמונית.
    כל העניין הזה דורש מעקב רפואי מסודר.
    בגלל שילוב גילך ובעיית הזרע לא הייתי ממתין, למרות שברור שאפשרי שתיכנסי להריון ספונטאני, אלא ממשיך בטיפול.
    יש יתרון בהמתנת חודש לאחר הפלה, אבל זה לא הכרחי.
    ודבר אחרון, "בעלי עצבן אותי" זה ממש לא סיבה להפלה. ההריון היה נופל בכל מקרה, כי לא התפתח באופן תקין.

בהצלחה !
    תודה על המענה הוחזר לי רק עובר אחד בהתחלה היו שניים אחד לא שרד תהפשרה
  • תודה על המענה הוחזר לי רק עובר אחד בהתחלה היו שניים אחד לא שרד תהפשרה
    קראתי שוב מה שכתבת. באמת אם עוקבים אחרי התאריכים (זה כתוב מהסוף להתחלה) אז בהחלט סביר שזה הריון אחד.
    מאחל לך הצלחה בהמשך !
  • תודה על המענה הוחזר לי רק עובר אחד בהתחלה היו שניים אחד לא שרד תהפשרה
    היום זה היום ה15 מהווסת 19/3/19 יש תחושות כמו של ביוץ ויש הפרשה שקופה שנימתחת אבל הסטיק ביוץ ביתי לא מזהה תביוץ יכול להיות?
  • היום זה היום ה15 מהווסת 19/3/19 יש תחושות כמו של ביוץ ויש הפרשה שקופה שנימתחת אבל הסטיק ביוץ ביתי לא מזהה תביוץ יכול להיות?
    במרפאות הפוריות אנחנו עוקבים אחר תהליכי התפתחות הזקיקים והביוץ באמצעים אובייקטיביים ומדוייקים הכוללים בדיקות דם ואולטרהסאונד.
  • במרפאות הפוריות אנחנו עוקבים אחר תהליכי התפתחות הזקיקים והביוץ באמצעים אובייקטיביים ומדוייקים הכוללים בדיקות דם ואולטרהסאונד.
    שלום ד״ק אמיר אז אני אחרי ההפלה הטיבעית בשבוע חמישי שהייתה לי ב13/3/19.קיבלתי מחזור ב19/3/19.וב18/4/19 31 ימים בדיוק הגיע המחזור של עכשיו.אני ביום ה14 מיום המחזור ואתמול במעקב זקיקים ביום ה13 זקיק גודל 20 ושניים בגודל 12/13. הפעם התחילו לי תטיפול מה 22/4/19 בגונל אף 137.5 במינון עד 27/4/19.וב28/4/19 העלו ל150 גונאל אף וב29/4/19 גונאל אף וצטרוטיד
    30/4/19 רק אוביטרל 250
    והיום 1/5/19 לא לקחת כלום וב24:00 להיות בצום מאוכל ושתייה וזימנו אותי לשאיבה מחר 2/5/19 ב8:00 בבוקר.
    עם השאיבה נעשית מחר וצריך תוך 3 ימים להחזיר במידה ויש ביציות אז למה לא ביום שישי ההחזרה? כי אמרו לי שעם ביום חמישי השאיבה אז ההחזרה תהייה ביום ראשון 5/5/19.
    ובתאריך הזה אני יהייה ביום ה18 מהמחזור זה לא יפספס תביוץ להיקלט?
  • שלום וברכה

אנסה להתייחס לשאלה האחרונה שלך, מאחר שמתאימה לפורום ציבורי.
    הפרטים האחרים הם מעט פרטניים מדי ולא מתאימים לדיון בפורום.

בהכנת הגוף לשאיבת הביציות האשה מטופלת בתרופות ממשפחת ה- FSH כדי לגרום לגדילת זקיקים מרובים (10-15), ויחד עם זה תרופות אחרות שמעכבות את הביוץ הטבעי.
    כשמחליטים (עפ"י תוצאות המעקב דם ואלוטרהסאונד) שמתאים לגרום לשלב האחרון של התפתחות הביציות, נותנים זריקה שלישית (אוביטרל או דקפפטיל), וכ- 36 שעות אחריה מבצעים את השאיבה. תזמון השלב הזה הוא קריטי כאשר רוצים לקבוע את השאיבה, אך לא לגבי מועד ההחזרה.

לאחר השאיבה, המעבדה מפגישה את הביציות הבשלות עם תאי הזרע (בשיטות שונות). המטרה היא שכתוצאה ממפגש זה יהיו הפריות ויווצרו עוברים.
    כיממה לאחר פעולת השאיבה האמבריולוגים מתבוננים תחת המיקרוסקופ על מנת לראות כמה הפריות יש, ובד"כ מדווחים על כך למטופלים.
    נהוג להחזיר את העוברים ביום 3 או ביום 5, אך כל יום בין 2-6 הוא אפשרי. ספירת הימים מתחילה למחרת השאיבה, כלומר יום השאיבה נחשב ליום 0.
    הרופא המטפל מחליט מתי המועד הטוב ביותר להחזרת העוברים, על סמך הנתונים האישיים שלכם ומספר ההפריות והתפתחות העוברים.
    מקווה שעכשיו התהליך ברור לכם יותר.

בהצלחה !
  • שלום וברכה

אנסה להתייחס לשאלה האחרונה שלך, מאחר שמתאימה לפורום ציבורי.
    הפרטים האחרים הם מעט פרטניים מדי ולא מתאימים לדיון בפורום.

בהכנת הגוף לשאיבת הביציות האשה מטופלת בתרופות ממשפחת ה- FSH כדי לגרום לגדילת זקיקים מרובים (10-15), ויחד עם זה תרופות אחרות שמעכבות את הביוץ הטבעי.
    כשמחליטים (עפ"י תוצאות המעקב דם ואלוטרהסאונד) שמתאים לגרום לשלב האחרון של התפתחות הביציות, נותנים זריקה שלישית (אוביטרל או דקפפטיל), וכ- 36 שעות אחריה מבצעים את השאיבה. תזמון השלב הזה הוא קריטי כאשר רוצים לקבוע את השאיבה, אך לא לגבי מועד ההחזרה.

לאחר השאיבה, המעבדה מפגישה את הביציות הבשלות עם תאי הזרע (בשיטות שונות). המטרה היא שכתוצאה ממפגש זה יהיו הפריות ויווצרו עוברים.
    כיממה לאחר פעולת השאיבה האמבריולוגים מתבוננים תחת המיקרוסקופ על מנת לראות כמה הפריות יש, ובד"כ מדווחים על כך למטופלים.
    נהוג להחזיר את העוברים ביום 3 או ביום 5, אך כל יום בין 2-6 הוא אפשרי. ספירת הימים מתחילה למחרת השאיבה, כלומר יום השאיבה נחשב ליום 0.
    הרופא המטפל מחליט מתי המועד הטוב ביותר להחזרת העוברים, על סמך הנתונים האישיים שלכם ומספר ההפריות והתפתחות העוברים.
    מקווה שעכשיו התהליך ברור לכם יותר.

בהצלחה !
    אמיר תודה על התשובה והיום אחריי האוביטרל שלקחתי אתמול ב21:00 בלילה בתאריך 30/4/19 בערב חשתי כאבים בצד ובגב,ועשיתי בדיקת סטיק והראה פס חלש מאוד נוסף והיום תאריך 1/5/19 ב18:30 בדיקת סטיק ביוץ מראה 2 פסים אדומים כהים,מחר בבוקר ב2/5/19 בע״ה שאיבת ביציות האם יש סיכוי שאני מפספסת תביוץ למחר בבוקר?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה