ציפרלקס בהריון - הריון ולידה

 • היי
  אני נוטלת ציפרלקס כבר שנתיים, כרגע על מינון של 10 מג. נכנסתי להריון כרגע שבוע 10.עדיין לא שקטה לגבי הציפרלקס בהריון למרות שבמרכז הטרטולוגי אמרו שזה די בטוח.
  מה עוד אני יכולה לעשות?
1 תגובות
עמוד 1
 • המרכז הטרטולוגי, המנוהל ע"י רופאים טרטולוגים, מסתמך בתשובותיו על מידע עדכני מכלל העולם וגם על הצורך הקליני לטפל בתרופה. המרכז הטרטולוגי למעשה שוקל עלות מול תועלת במתן של טיפול, כלומר, מהן תופעות הלוואי האפשריות כתוצאה מהטיפול התרופתי ושכיחותן, לבין הסכנה בלהפסיק טיפול.
  לאי טיפול בדיכאון יש השלכות שליליות. דיכאון לא מטופל ולא מאוזן מהווה גורם סיכון להפרעת תזונה עם משקל יילוד נמוך, התקשרות וטיפול לקויים עם היילוד ויתר בני המשפחה ובמקרים קיצוניים חוסר תפקוד ואובדנות. בשל כך יש לשקול טיפול בתרופות אנטידיכאוניות בנשים בהיריון בדיכאון בינוני עד חמור. עם זאת ניתן לשקול כקו ראשון בחלק מהנשים, טיפולים פסיכותרפיים לא תרופתיים כגון - IPT או CBT , או טיפולים פסיכותרפיים בשילוב טיפול תרופתי.

  לפי המידע העדכני בספרות שקיים היום, cipralex ככל הנראה בטוחה לשימוש בהיריון.

  חשוב רק לציין שיש לידע את הצוות המיילד אודות השימוש ב-cipralex לצורך ניטור הילוד מחשש לתסמיני גמילה (שכן במהלך ההיריון העובר נחשף לתרופה ולאחר הלידה חווה הפסקה פתאומית של התרופה).

  ובשורה התחתונה הייתי ממליצה להתייעץ עם רופא מומחה (פסיכיאטר) בנוגע לחשיבות הטיפול התרופתי בהתאם להיסטוריה הרפואית שלך, לשקול האם לדעתו יש צורך בהמשך טיפול תרופתי ובמידה וכן, יש לקחת בחשבון שתוך כדי ההיריון ולאחר הלידה יתכן צורך בהתאמות מינון, לכן יש להקפיד על מעקב.

  בהצלחה!
השאירי תגובה (לפתיחת דיון חדש לחצי כאן)
 שלחו אלי הודעה על תגובה חדשה לנושא זה

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות