ימי מחלה וחל"ד - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • ערב טוב,
    אני מיועדת להתאשפז לקראת לידה יזומה בשבוע 37.
    הרופא שלי מאשפז אותי בשבוע 36 בשל הריון בסיכון ופיקוח מקרוב.
    יש לי 3 שאלות:

1.
    יש לי ימי מחלה שארצה לנצל לפני האשפוז משום שכבר קשה לי לעבוד וארצה לנוח.
    אם אני מעבירה למעסיק אישור מחלה מרופא הנשים, האם יכולים לקזז לי מתקופת חופשת הלידה את אותם ימי המחלה?
    איך אני יודעת שלא נוגעים לי בחל"ד?

2.
    שאלה שנייה, האם האשפוז משבוע 36 עד שבוע 37 שאמורים ליילד אותי נחשב כימי מחלה מהמעסיק או שמדובר בתשלום דרך ביטוח לאומי?

3. דבר אחרון, במידה ואני מגישה למעסיק אישור מחלה לשבוע ולאחר מכן - ברצף תאריכים עוד אישור לשבוע נוסף, האם האישור השני ייחשב כרצף מבחינת התשלום (יום ראשון ללא תשלום, יום שני 50% וכו') או שבכל אישור מחלה, גם עם רצף תאריכים, יורידו לי מחדש?

בתודה רבה,
    א.מ.ג

1 תגובות
עמוד 1
  • שלום,
    1. ימי מחלה לחוד וחופשת לידה לחוד.
    תוכלי לצאת לחופשת לידה מוקדמת. לשם כך עלייך למלא את הטפסים של ביטוח לאומי ולדווח למעסיק על יציאה לחופשת לידה מוקדמת, אך כל עוד אינך עושה זאת ויש לך ימי מחלה צבורים תוכלי לנצל אותם, בכפוף לאישור מחלה מרופא.

2. עייני בתשובתי לשאלתך הראשונה.

3. אם יש רצף קלנדרי בתאריכים, מדובר באישור "אחד".

בברכת לידה קלה וידיים מלאות
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה