חיסון שפעת בהריון - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • הי, אני בהריון שבוע 27 מ ivf
    (לפני הפלה טבעית בשבוע 7 גם מ ivf)

רציתי לשאול עד כמה חשוב לעשות חיסון נגד שפעת השנה?
    במיוחד אם אני אני אף פעם לא התחסנתי לשפעת ואף פעם לא הייתה לי שפעת.

1.מה יכול להיות הנזק לעובר במקרה של אלרגיה לחיסון / חיסון פגום?
    2. איזה נזק יכול להיגרם לעובר אם האם חולה בשפעת?
    3. מה המשמעות של שני זני השפעת שפוספסו בתרכיב של השנה?
2 תגובות
עמוד 1
  • אני ממליצה מאוד להתחסן נגד שפעת (בעצמי מחוסנת ולנשים בהריון במיוחד מומלץ להתחסן).
    אין קשר לכך שמעולם לא חוסנת נגד שפעת ומעולם לא חלית בשפעת כי בכל שנה יש סיכוי מחדש לחלות בשפעת.

החיסון לא מגן ב-100% מלחלות בשפעת אבל בהחלט בעל השפעה מגנה מפני סיבוכי השפעת שיכולים להגיע גם למוות.
    1. יש יותר סיכויים לחלות בשפעת ולסבול מסיבוכי שפעת ואף מוות מאשר שתהיה אלרגיה חמורה לחיסון. אלרגיה לחיסון יכולה להתרחש כמו שתהיה לך אלרגיה ממזון מסוים. תופעות אלרגיות המופיעות מיד לאחר הזרקת התרכיב הן נדירות ביותר: אורטיקריה (מעין פריחה מגרדת), אנגיואדמה (נפיחות ברקמות), קשיים נשימתיים או הלם אנפילקטי. תופעות אלה נובעות מרגישות-יתר למרכיבים מסוימים בתרכיב. התרכיבים נגד שפעת הנמצאים כעת בשימוש, למרות היותם מיוצרים בביצים מופרות, הינם מטוהרים מאוד ונדירות תופעות אלרגיות לאחר קבלתן.
    2. שפעת בהיריון אם היא קלה היא מקשה על האם כי יש תרופות שעדיף להמנע מהן במהלך ההיריון, למשל תרופות נוגדות גודש. במידה והשפעת קשה יותר המצב יכול להגיע עד לכדי אשפוז ואף מוות.
    3. החורף רוב מקרי השפעת שמצריכים אשפוז הינם מזן שתמצא בתרכיב החיסון של השנה. בכל אופן החיסון מגן מפני 4 זנים וזה יותר טוב מכלום :)

מקווה שתבחרי להתחסן ושיהיה הריון קל :)
  • אני ממליצה מאוד להתחסן נגד שפעת (בעצמי מחוסנת ולנשים בהריון במיוחד מומלץ להתחסן).
    אין קשר לכך שמעולם לא חוסנת נגד שפעת ומעולם לא חלית בשפעת כי בכל שנה יש סיכוי מחדש לחלות בשפעת.

החיסון לא מגן ב-100% מלחלות בשפעת אבל בהחלט בעל השפעה מגנה מפני סיבוכי השפעת שיכולים להגיע גם למוות.
    1. יש יותר סיכויים לחלות בשפעת ולסבול מסיבוכי שפעת ואף מוות מאשר שתהיה אלרגיה חמורה לחיסון. אלרגיה לחיסון יכולה להתרחש כמו שתהיה לך אלרגיה ממזון מסוים. תופעות אלרגיות המופיעות מיד לאחר הזרקת התרכיב הן נדירות ביותר: אורטיקריה (מעין פריחה מגרדת), אנגיואדמה (נפיחות ברקמות), קשיים נשימתיים או הלם אנפילקטי. תופעות אלה נובעות מרגישות-יתר למרכיבים מסוימים בתרכיב. התרכיבים נגד שפעת הנמצאים כעת בשימוש, למרות היותם מיוצרים בביצים מופרות, הינם מטוהרים מאוד ונדירות תופעות אלרגיות לאחר קבלתן.
    2. שפעת בהיריון אם היא קלה היא מקשה על האם כי יש תרופות שעדיף להמנע מהן במהלך ההיריון, למשל תרופות נוגדות גודש. במידה והשפעת קשה יותר המצב יכול להגיע עד לכדי אשפוז ואף מוות.
    3. החורף רוב מקרי השפעת שמצריכים אשפוז הינם מזן שתמצא בתרכיב החיסון של השנה. בכל אופן החיסון מגן מפני 4 זנים וזה יותר טוב מכלום :)

מקווה שתבחרי להתחסן ושיהיה הריון קל :)
    הי אריאלה,
    תודה רבה על התגובה המהירה והמקצועית.
    שאלה נוספת:
    האם זה נכון שהחיסון מפתח נוגדנים גם לעובר לחצי השנה הראשונה של חייו?
    האם רק הנוגדנים שאני אפתח עוברים לעובר או שגם הנגיפים שמוזרקים בחיסון עוברים לעובר?

בנוסף, עד כמה הכרחי לחסן לשעלת?
    והאם ניתן לעשות חיסון שפעת אחרי השעלת (כלומר, האם סדר החיסונים משנה?)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה