דמי לידה לפי תשלום לביטוח לאומי - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני עובדת פחות מ-10 חודשים, לפני כן הייתי סטודנטית ולא יכולתי לעבוד.
    אני רואה באתר של הביטוח לאומי שתשלום דמי הלידה נקבעת לפי מספר החודשים שבהם שילמתי לביטוח לאומי. אם שילמתי ביטוח לאומי 10 מתוך 14 החודשים שלפני היציאה לחופשת לידה, אני זכאית לדמי לידה על כל חופשת הלידה (105 יום), ואם שילמתי 6 מתוך 14 חודשים האחרונים - לתקופה חלקית של 56 יום.
    אני מנסה להבין:
    1. שילמתי ב10 חודשים האחרונים דמי ביטוח לאומי (אני או המעסיק), אבל לא עבדתי בכל החודשים האלה, רק 7 חודשים. האם הכוונה שחודשים האלה היו בזמן העבודה דווקא?
    2. האם לעובדה שהייתי סטודנטית ולא יכולתי לעבוד (לא היו ימים פנויים לעבודה), יש משמעות? כלומר האם יוכלו לחשב כאילו כן עבדתי בזמן הזה? זה לא שהייתי מובטלת...
    3. האם משנה אם אני בעצמי שילמתי את הביטוח לאומי או המעסיק?

תודה רבה!
3 תגובות
עמוד 1
  • שלום רבקה,
    משך הזכאות לדמי לידה אכן תלויה במספר החודשים בהם שילמת דמי ביטוח לאומי.
    זה לא משנה אם עבדת בפועל או לא, ומי שילם את דמי הביטוח הלאומי - את או המעסיק, העיקר שהיית מבוטחת.

גובה דמי הלידה תלוי בשכר שלך - החישוב נעשה על פי ממוצע השכר ב-3 החודשים שקדמו ללידה או ממוצע השכר ב-6 החודשים שקדמו ללידה, הגבוה מביניהם.

לשאולת או מידע נוסף, פני למוסד לביטוח לאומי.
  • שלום רבקה,
    משך הזכאות לדמי לידה אכן תלויה במספר החודשים בהם שילמת דמי ביטוח לאומי.
    זה לא משנה אם עבדת בפועל או לא, ומי שילם את דמי הביטוח הלאומי - את או המעסיק, העיקר שהיית מבוטחת.

גובה דמי הלידה תלוי בשכר שלך - החישוב נעשה על פי ממוצע השכר ב-3 החודשים שקדמו ללידה או ממוצע השכר ב-6 החודשים שקדמו ללידה, הגבוה מביניהם.

לשאולת או מידע נוסף, פני למוסד לביטוח לאומי.
    ומה לגבי מספר חודשי העבודה שבהם עבדתי? כמו שכתבתי בשאלה, בפועל עבדתי 7 חודשים (ובגלל זה מגיע לי דמי לידה על חלק מהחופשה) אבל זה בגלל שלא יכולתי לעבוד בכל 10 החודשים האחרונים, בגלל שהייתי סטודנטית ולא היו לי ימים פנויים. ואם הייתי עובדת הייתי מקבלת החזר פי 2 (על כל החופשה). האם בביטוח לאומי מתחשבים בכאלה מצבים?
    אני רוצה להגיע לביטוח לאומי מוכנה עם המידע מראש...
  • אני לא עוסקת בנושאי ביטוח לאומי אז לא יכולה לענות על שאלתך אם ביטוח לאומי מתחשב במצבים כאלה.
    יחד עם זאת, תמיד ניתן לכתוב מכתב ולהסביר את הנושא.

שוב, למידע נוסף פני ישירות לביטוח לאומי או למי שעוסק בתחום.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה