שנת יום קצרה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום דנה .
    בתי בת 5 חודשים. אנחנו כבר תקופה בתהליך למידה של לישון באופן עצמאי.
    יש לי שתי נוקודות שאני לא ככ יודעת/מצליחה להתמודד איתן. ונראה לי שהן קשורות אחת בשניה ואף גורמות לרגרסיה או לכל הפחות לחוסר היכולת שלי להתקדם בלימוד.
    הראשונה היא שנות היום . שנת היום שלה מאוד קצרה. חצי שעה בול והיא מתעוררת. בין שינה לשינה עוברות 3 שעות בערך. זה מתי שאני מתחילה לראות סימני עיפות.
    השניה זה שנראה לי שבתי פתחה תלות בנוכחותי כך שאני הגעתי לשלב איתה שהיא נרדמת די מהר במיטה במיוחד בהרדמה של הלילה אבל אם אני יוצאת והיא עדיין עירנית היא בוכה ומבקשת אותי בחזרה.
    סדר היום מהבוקר מאז תחילת משבר הקורונה הוא פחות או יותר קבוע ...זה אומר שזה בערך חודש ככה. בערך בשעה 1815-1830 אנחנו עושות מקלחת/ טקס שינה ןאז נרדמת.
    אני מלטפת אותה עושה שש ויוצאת מהחדר. היו שבועות שזה עבד ממש טוב, אני מניחה אותה במיטה מלטפת כמה שניות עם שש ויוצאת מהחדר. לאחרונה בגלל שאני מנסה להשקיע יותר בשעות היום ולהשאר לידה נראה לי שזה פגע בשנת הלילה כך שהיא מבקשת את נוכחותי יותר בחדר. היא נרדמת עם מוצץ, להרגשתי מוציאה אותו בכונה ואז בןכה שאני אבוא להחזיר לה אותו. ואז נשארת עד שהיא נכנסת לשינה , מנשקת אותה ויוצאת מהחדר.
    די אובדת עצות . דואגת שכמות השינה שלה, בערך 12 וחצי שעות במהלך 24 שעות לא מספיקה. זה כבר ככה תקופה של כמה חודשים.
    ביומים האחרונים שנת הלילה היתה מעט טרופה.
    בנוסף היו לנו כמה ימים שהתארחנו אצל ההורים שלי , שם ישנו יחד באותה מיטה והשינה שלה היתה יותר טובה. ישנה שעה וחצי בצהרים ורצוף כל הלילה. בלי להתעורר.
    תוהה מה עלי לעשות כדי שהשינה שלה מיטה /עריסה שלה תהיה יותר טובה וארוכה .
    לציין כי בבית אנחנו ישנות באותו חדר אבל לא באותה מיטה.
2 תגובות
עמוד 1
  • היי שולי, רצוי שתהיה אחידות במהלך כל היממה. אם בערבים את מניחה ויוצאת וכך היא נרדמת אז זה מה שצריך לקרות גם במהלך היום.
    אני לא בטוחה שלגמרי הבנתי את מה שקורה .
    נשארת איתה / לא נשארת איתה?

תעשי לעצמך יישור קו.

אם את מרגישה שהיא פיתחה תלות בנוכחות שלך אז תשכיבי אותה ותצאי מהחדר, אם בוכה, כנסי, הרגיעי וצאי כאשר רגועה וחוזר חלילה.

שנות יום קצרות שעומדות על 30 דק בלבד הן בהחלט נושא רגיש ומתיש.
    ציינת שאת משכיבה אותה כעבור שעות ערות.. זה יותר מדי זמן ערות לגילה... בטח אם ישנה רק 30 דקות... בגילה טווח ערות של שעה, שעה וחצי הוא טווח ערות הגיוני.
    אז ראשית תשכיבי אותה בטוח ערות קצר יותר כיון שיכול להיות שהיא מושכבת בעייפות יתר ולכן לא ישנה מספיק זמן.

חשוב להקפיד על השכבה לאחר טקסון הכנה לשינה, כמה פעולות שחוזרות על עצמן כדי לעזור לה להבין מה עומד להתרחש וגם כדי להקל על המעברים בין פעילות לשינה.

חשוב שחדר השינה יהיה חשוך ושקט.

חשוב לוודא שלא רעבה.

במידה ומתעוררת לאחר 30 דקות תחזירו אותה לישון עד שמשלימה לפחות עוד חצי שעת שינה.

בדקו מה אתם עושים איתה מיד לאחר שמתעוררת? האם אתם מנסים להחזיר לישון ואז מוותרים ומוציאים? האם ישר נותנים לאכול?
  • היי שולי, רצוי שתהיה אחידות במהלך כל היממה. אם בערבים את מניחה ויוצאת וכך היא נרדמת אז זה מה שצריך לקרות גם במהלך היום.
    אני לא בטוחה שלגמרי הבנתי את מה שקורה .
    נשארת איתה / לא נשארת איתה?

תעשי לעצמך יישור קו.

אם את מרגישה שהיא פיתחה תלות בנוכחות שלך אז תשכיבי אותה ותצאי מהחדר, אם בוכה, כנסי, הרגיעי וצאי כאשר רגועה וחוזר חלילה.

שנות יום קצרות שעומדות על 30 דק בלבד הן בהחלט נושא רגיש ומתיש.
    ציינת שאת משכיבה אותה כעבור שעות ערות.. זה יותר מדי זמן ערות לגילה... בטח אם ישנה רק 30 דקות... בגילה טווח ערות של שעה, שעה וחצי הוא טווח ערות הגיוני.
    אז ראשית תשכיבי אותה בטוח ערות קצר יותר כיון שיכול להיות שהיא מושכבת בעייפות יתר ולכן לא ישנה מספיק זמן.

חשוב להקפיד על השכבה לאחר טקסון הכנה לשינה, כמה פעולות שחוזרות על עצמן כדי לעזור לה להבין מה עומד להתרחש וגם כדי להקל על המעברים בין פעילות לשינה.

חשוב שחדר השינה יהיה חשוך ושקט.

חשוב לוודא שלא רעבה.

במידה ומתעוררת לאחר 30 דקות תחזירו אותה לישון עד שמשלימה לפחות עוד חצי שעת שינה.

בדקו מה אתם עושים איתה מיד לאחר שמתעוררת? האם אתם מנסים להחזיר לישון ואז מוותרים ומוציאים? האם ישר נותנים לאכול?
    הי דנה .
    תודה על תשובתך.
    אני מנסה לישר קו. זה עזר מעט. היא ביומים שלוש אחרונים ישנה בצהרים יותר כשעה וחצי. אבל נראה לי שהיא קצרה את שנת הלילה .... היא מתעוררת יותר מוקדם או באמצע הלילה.עד עכשיו היא ישנה באופן רצוף בלילה במשך כשלושה חודשים. עד לפני שבועים היתה מתעוררת לאוכל ( הנקה) וחוזרת לישון, ובשבועים האחרונים ישנה רצוף( עברנו למטרנה באופן מלא). בספירה שלי זה יוצא בערך 13 שעות שינה ביממה. לפי כל הטבלאות שראיתי לגילה זה לא מספיק.... מוסכלת כי כל מה שאני מנסה מרגישה שזה לא הולך .
    כשהיא מתעוררת אני בדרך כלל מחכה כמה דקות לראות אם היא מחזירה את עצמה לישון. היה כמה פעמים שהצלחתי להרדים בחזרה או לתת מוצץ והיא המשיכה אבל זה לא קורה הרבה.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה