בת שנה וחודשיים קמה קבוע בלילה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי
    הילדה שלי בת שנה וחודשיים, נמצאת במסגרת הגן , כבר לא ישנה בבוקר אלא רק פעם אחת ביו בצהריים היא ישנה לרוב בין שעה וחצי לשעתיים.
    הולכת לישון לילה בין 19.00 ל 20.00 כאשר הרגלנו אותה לאחרונה ללכת לישון לבד בחדר. הבעיה היא שהיא עדיין קמה ורוצה בקבוק בלילה, היא מתעוררת באופן קבוע בלילה נעמדת מתיישבת בוכה זורקת מוצץ לרצפה ולא הולכת לישון עד שלא מביאים לה בקבוק, ניסיתי להחזיר אותה לישון, להביא לה מים אך זה לא עוזר היא יכולה להיות ערה גם שעתיים רצופות בלילה מה שמקשה עלינו מאוד ועל שאר הילדים בבית שמפריעה להן לפעמים בבכי רב.
    מה עושים במקרה כזה? איך גורמים לה להפסיק להתעורר בלילה??? אובדת עצות ואשמח לעזרה !
    תודה רבה
3 תגובות
עמוד 1
  • היי רונית,

ציינת שהילדה נרדמת בתחילת הלילה לבד, תוכלי בכל זאת לתאר לי את שגרת הערב שלכם לפרטי פרטים עד שהילדה נרדמת.

ניכר שיש למתוקה שלכם ציפייה לבקבוק כי זה מה שעוזר לה לחזור לישון.

התעוררות בשעה פחות או יותר קבועה מאותתת על התעוררות בגלל ציפייה ולאו דווקא בגלל רעב.

בגיל שנה וחודשיים אפשר לוותר על האכלה לילית שכן זה פשוט פוגע באיכות השינה....

חלונות ערות של זמן ארוך מחצי שעה מעידים בהחלט על ציפייה שלה לבקבוק ואולי אפילו על התרגלות לעזרה הזו מה שיכול לאותת לי על כך שאין לה יכולת הירדמות עצמאית וזה הגורם לקושי.... לכן אני רוצה להבין בדיוק כיצד נרדמת בתחילת הלילה.
  • היי
    תודה רבה על המענה המהיר.
    אנחנו מקלחים אותה בסביבות 18.30 לאחר ארוחת הערב , אחרי מקלחת היא לוקחת בקבוק ואז שמים אותה לישון כשהיא ערה ויוצאים מהחדר, היא הרבה פעמים עושה "שרירים" , קמה ונעמדת זורקת מוצץ ובוכה, אנחנו חוזרים מלטפים ומחזירים אותה לישןן ואז שוב עד שהיא נרדמת לבד.
    אך עדיין קמה בלילה לפעמים זה בסביבות ה 11 בלילה ולפעמים לפנות בוקר בסביבות ה 4. בהתחלה מנסים להחזירה לישון, משכיבים אותה מלטפים ויוצאים מהחדר אך העקשנית הקטנה לא מוותרת ולא נרדמת עד שמקבלת בקבוק, זה נגמר בבכי רב וצעקות עד שמקבלת בקבוק, רק אז חוזרת לישון. התהליך הזה יכול לקחת גם שעתיים כך שגם היא וגם אנחנו מותשים מאוד בסוף.
  • היי
    תודה רבה על המענה המהיר.
    אנחנו מקלחים אותה בסביבות 18.30 לאחר ארוחת הערב , אחרי מקלחת היא לוקחת בקבוק ואז שמים אותה לישון כשהיא ערה ויוצאים מהחדר, היא הרבה פעמים עושה "שרירים" , קמה ונעמדת זורקת מוצץ ובוכה, אנחנו חוזרים מלטפים ומחזירים אותה לישןן ואז שוב עד שהיא נרדמת לבד.
    אך עדיין קמה בלילה לפעמים זה בסביבות ה 11 בלילה ולפעמים לפנות בוקר בסביבות ה 4. בהתחלה מנסים להחזירה לישון, משכיבים אותה מלטפים ויוצאים מהחדר אך העקשנית הקטנה לא מוותרת ולא נרדמת עד שמקבלת בקבוק, זה נגמר בבכי רב וצעקות עד שמקבלת בקבוק, רק אז חוזרת לישון. התהליך הזה יכול לקחת גם שעתיים כך שגם היא וגם אנחנו מותשים מאוד בסוף.
    הילדה מקשרת בין הבקבוק לשינה ולכן כאשר מתעוררת בלילה היא מצפה לקבל את עזרת הבקבוק.
    רצוי להפריד בין הבקבוק לשינה באמצעות מתן בקבוק לפני המקלחת ולא בחדר השינה.
    כאשר מתעוררת בלילה חשוב להיות מאוד עקביים ולא לוותר עד שתחזור לישון כיון שכל עוד אתם בסופו של דבר נותנים בקבוק אז היא תמשיך לצרוח ולדרוש את שמגיע לה ותכלס היא צודקת!!
    או שפשוט תנו לה מיד בקבוק או שתהיו עקביים ולא תתנו לה!
    ניתוק הקשר האכלה - שינה בתחילת הלילה וגם בצהריים כשישנה בבית יעזור לה לחזור לישון בלילה ללא בקבוק! כיון שיש כאן שילוב של גיל הטומן בחובו בדיקת גבולות חשוב לא להיבהל ולהיות סופר עקביים!
    במידה ואכן תהיו עקביים זה ייפתר תוך מס לילות.
    לגבי איך לעזור לה להירדם ללא עזרת הבקבוק ואיך לעזור לה לצלוח את הקושי בלילה אני בעד גישה עדינה של החלפת גורם תלות אחד באחר ומתן מענה תמידי לבכי...
    אני עובדת בשיטת ״לילה טוב״ ולא אתחיל לפרט על שלבי התהליך כי זה ארוך :)
    מוזמנת ליצור איתי קשר בפרטי במידה ותרצי תהליך מסודר ומדויק.
    במידה ואת מרגישה שאת מסוגלת להתמודד עם זה בכוחות עצמך אז את מוזמנת לחפש באינטרנט הסבר על השיטה ושלבי התהליך.
    בהצלחה!
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה