שינויים בשינה - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי , בת 6.5 חודשים ,במהלך היום ישנה פעמיים שנת בוקר 40 דק ושנת צהריים 2-2.5 שעות.
    עד עכשיו הייתה נרדמת ב19 קמה לאכול ב12 וישר חוזרת לישון ,בשבוע האחרון נרדמת ב18:30-19:00 (לא בכוח,היא מגרדת עיניים,בוכה וחצי ישנה כבר בבקבוק), אחרי שעה קמה בבכי ואני מחזירה אותה לישון ככה 3-4 פעמים ,ואז פתאום בסביבות 21 היא פשוט מתעוררת והיא בשיא העירנות שעתיים לפחות אני יושבת לידה עד שנרדמת שוב ..
    לא יודעת מה השתנה, אשמח לטיפים מה נכון לעשות? להוציא אותה מהחדר? להמשיך לחכות איתה בחדר עד שתירדם בתקווה שזה יחלוף?
    תודה רבה
2 תגובות
עמוד 1
  • היי בתאל , מה שלומך?

אתחיל קודם ממה לא לעשות :)

לא להוציא מהחדר, להמשיך בהרדמה עד שתחזור לישון. נכון, זה לא פשוט, זה דורש המון סבלנות אבל אם תוציאי אותה מהחדר תגרמי ל 2 דברים לקרות:

1. המתוקה שלך תהיה מאוד מבולבלת. בתחילה היא ממש תשמח ותהנה ואולי תגרום לכם לחשוב שוואלה, צדקנו בהחלטה להוציא, היא לא הייתה עייפה, היא הייתה צריכה לפרוק עוד אנרגיה כדי לחזור לישון טוב.
    בפועל, זה יגרום להמשך היקיצות בלילות הקרובים ואף באותו לילה. למה? כי היא לגמרי תצפה לאותה פעילות נעימה וכיפית.

2. המתוקה שלך תקבל בנטו פחות שעות שינה בלילה ממה שאמורה לקבל וזה ממש חבל. הורמון השינה ברמות גבוהות מאוד בחלקו הראשון של הלילה וכדאי לנצל זאת כי במקביל להפרשת הורמון השינה מופרש עוד הורמון מאוד חשוב בגוף של הילדים שלנו, הורמון הגדילה.

אז מה צריך לעשות כדי להביא לדעיכת היקיצות הארוכות?

1. כפי שרשמתי בתחילת התשובה. להחזיר לישון בצורה מאוד ברורה, להעביר לה את המסר שלילה והיא צריכה לישון. זה הזמן שלכם ללמד אותה שבלילה ישנים ולא משחקים. אם אתם לא תלמדו את זה, איך תדע? הילדים שלנו הם כחומר ביד היוצר וזו האחריות שלנו, ההורים, להשקיע בהקניית הרגלי שינה נכונים ובריאים

2. חלונות עירות ארוכים יכולים לנבוע מ 2 סיבות עיקריות:

א. ציפייה למשהו שיקרה בעקבות כל מיני הפתעות מבלבלות שהתינוק חווה. התינוק נמצא במצב של חוסר בהירות, של תהייה וזה אוטומטית שם אותו במצב של חוסר ביטחון.

ב. התרגלות לעזרה כלשהי שהתינוק מקבל לצורכי הירדמות. ממה שאני רואה את מרדימה אותה לאחר ששותה בקבוק ונראה שנרדמת על הבקבוק וגם יש נוכחות, קרי: אין לתינוקת יכולת הירדמות עצמאית ומאוד יכול להיות שבגלל זה מתעוררת וקשה לה לחזור לישון.

המפתח לשינה טובה ומספקת הוא הקניית הרגלי שינה עצמאיים. כיצד לעשות זאת? יש כל מיני דרכים.
    אני מאמינה בדרך מאוד הדרגתית עם מענה תמידי ומיידי לבכי כדי לבסס ביטחון והתיידדות עם כל הנושא הזה של "ללכת לישון".
    זה לוקח זמן אבל בניית היכולת הזו בצורה שכזו מבטיחה את ההטמעה של ההרגלים לאורך זמן וזה לא פחות חשוב מקבלת תוצאות מאוד מהירות.
  • היי בתאל , מה שלומך?

אתחיל קודם ממה לא לעשות :)

לא להוציא מהחדר, להמשיך בהרדמה עד שתחזור לישון. נכון, זה לא פשוט, זה דורש המון סבלנות אבל אם תוציאי אותה מהחדר תגרמי ל 2 דברים לקרות:

1. המתוקה שלך תהיה מאוד מבולבלת. בתחילה היא ממש תשמח ותהנה ואולי תגרום לכם לחשוב שוואלה, צדקנו בהחלטה להוציא, היא לא הייתה עייפה, היא הייתה צריכה לפרוק עוד אנרגיה כדי לחזור לישון טוב.
    בפועל, זה יגרום להמשך היקיצות בלילות הקרובים ואף באותו לילה. למה? כי היא לגמרי תצפה לאותה פעילות נעימה וכיפית.

2. המתוקה שלך תקבל בנטו פחות שעות שינה בלילה ממה שאמורה לקבל וזה ממש חבל. הורמון השינה ברמות גבוהות מאוד בחלקו הראשון של הלילה וכדאי לנצל זאת כי במקביל להפרשת הורמון השינה מופרש עוד הורמון מאוד חשוב בגוף של הילדים שלנו, הורמון הגדילה.

אז מה צריך לעשות כדי להביא לדעיכת היקיצות הארוכות?

1. כפי שרשמתי בתחילת התשובה. להחזיר לישון בצורה מאוד ברורה, להעביר לה את המסר שלילה והיא צריכה לישון. זה הזמן שלכם ללמד אותה שבלילה ישנים ולא משחקים. אם אתם לא תלמדו את זה, איך תדע? הילדים שלנו הם כחומר ביד היוצר וזו האחריות שלנו, ההורים, להשקיע בהקניית הרגלי שינה נכונים ובריאים

2. חלונות עירות ארוכים יכולים לנבוע מ 2 סיבות עיקריות:

א. ציפייה למשהו שיקרה בעקבות כל מיני הפתעות מבלבלות שהתינוק חווה. התינוק נמצא במצב של חוסר בהירות, של תהייה וזה אוטומטית שם אותו במצב של חוסר ביטחון.

ב. התרגלות לעזרה כלשהי שהתינוק מקבל לצורכי הירדמות. ממה שאני רואה את מרדימה אותה לאחר ששותה בקבוק ונראה שנרדמת על הבקבוק וגם יש נוכחות, קרי: אין לתינוקת יכולת הירדמות עצמאית ומאוד יכול להיות שבגלל זה מתעוררת וקשה לה לחזור לישון.

המפתח לשינה טובה ומספקת הוא הקניית הרגלי שינה עצמאיים. כיצד לעשות זאת? יש כל מיני דרכים.
    אני מאמינה בדרך מאוד הדרגתית עם מענה תמידי ומיידי לבכי כדי לבסס ביטחון והתיידדות עם כל הנושא הזה של "ללכת לישון".
    זה לוקח זמן אבל בניית היכולת הזו בצורה שכזו מבטיחה את ההטמעה של ההרגלים לאורך זמן וזה לא פחות חשוב מקבלת תוצאות מאוד מהירות.
    תודה רבה !
    באמת בזמן האחרון הרגשתי שלפעמים הבקבוק הוא יותר כלי הרדמה ולא מתוך רעב , או שמתעוררת בלילה ונרדמת אחרי כמות מאוד קטנה של אוכל.
    אני אעבוד על זה ??
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה