מה זה 2 ציסטות בצוואר של העובר? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היום עשיתי סקירה וד"ר גבי לחאם ראה 2 ציסטות על הצוואר, בכל צד ציסטה.

לדעתו כדאי שאעבור ייעוץ גנטי למי שפיר מאחר ולדעתו יש רופאים שלוקחים זאת בתור תסמונת ד... למרות שהרגיע אותי.

אשמח לקבל את תשובתך האם זה נדיר?

שיהיו ימים טובים ושפע של בשורות טובות!
    [i
10 תגובות
עמוד 1

• [i
  • למה אין מענה הרבה זמן?

אשמח לתשובה אני ממש בלחץ.

תודה אורלי
    [i
  • תשובה ממש לא מרופאה- אבל...
    אני מכירה אישית בחורה שלעובר שלה היו שתי ציסטות על הצוואר,
    היא היתה במעקב בהריון,והן נעלמו עד לסקירה המורחבת
    היא ילדה כבר לפני שלושה חודשים ילד חמוד ומקסים.
    אמנם היתה לו במקרה הספציפי הזה בעיה אחרת (לבבית),
    אך כאמור- ללא קשר... בהצלחה
  • דסי, היא גם עברה מי שפיר בעקבות הציסטות?

[i
  • אני לא בטוחה ב200%, אבל אני חושבת שלא היה צורך- היא עשתה סקירה והאולטאסאונד הראה שזה נספג לגמרי-(שבוע 19 אם אני לא טועה)
    שוב, אני לא בטוחה ב-200%.
    הרופא שלך ישר דיבר איתך על מי שפיר? בכל מקרה הייתי מחכה שבועיים והולכת לשמוע חוות דעת נוספת לפני שמחליטה- אם אני לא טועה לפי השבוע שלך יש לך עוד מספיק זמן להחליט, אבל בואי נראה מה הרופאים של הפורום ימליצו לך
    הכי חשוב זה לסמוך על החוות דעת הרפואית לדעתי- אין לי שום מושג מה היה גודל הציסטות אצלך ואצלה, האם זה הממצא הגבולי היחיד?
    הרופאים תמיד יותר מנוסים- צריך ללכת למישהו שפשוט יודע מה הוא עושה
  • הציסטה כל אחת 5 מ"מ ויש לי רופא מקסים ד"ר רוני חן הוא עובד בבלינסון, האמת היא שעברתי בהריונות הקודמים שלי גם מי שפיר, אז נראה לי שגם הפעם והרופא שעשה לי את הסקירה היה אוד לחוץ מהנ"ל.

[i
  • מה הסיבה שאתם מדלגים על השאלה?

תודה אורלי
    [i
  • הנה עונים לך, מתנצל שהמתנת זמן רב.
    זה נחשב אחד הסימנים הרכים לתסמונת דאון- סימן רך הינו סימן שאין לא משמעות בפני עצמו ואינו מום ( מוקד אקוגני בלב, הרחבה קלה של אגני הכליה שני כלי דם בחבל הטבור- כולם סימנים רכים) כאשר יש סימן רך אחד כפי יש אצלך קיימת עלייה קטנה בסיכון לתסמונת דאון אך העלייה כה קטנה שאינה מצדיקה אפילו דיקור מי שפיר אם שאר הבדיקות ( שקיפות עורפית, סקר ביוכימי) כאשר יש שני סימנים רכים או יותר מומלץ לבצע דיוקר מי שפיר. כך שבמקרה שלך אין סיבה לדאוג ואכן ברוב המקרים בסקירה המאוחרת הציסטות הללו נעלמות
  • מה קורא שיש ציסטה בצואר העובר כול הבדיקות תקינות בשבוע 30 להריון
  • מה קורא שיש ציסטה בצואר העובר כול הבדיקות תקינות בשבוע 30 להריון
    מצטרפת לשאלה???
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה