עישון סמים - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום

אני מעשנת סמים קלים כבר שנים.....
    נכנסתי להריון בקלות כשרצינו ועכשיו אני בשבוע 5.
    אנחנו לא מעשנים סיגריות והרילקס הזה בערב מאד חסר לי.....
    אני יודעת שכוס יין פעם בשבוע זה בסדר....בגדר המותר שלא גורם לנזק....האם גם ג'וינט (צינגלה) פעם בשבוע זה בסדר?

תודה
    סיגלית

סיגלית
32 תגובות
עמוד 1
  • שלום סיגלית
    אני חושבת שזה לא לעניין כשיש אוצר בבטן, גם לא יין. אם יש אפילו סיכון קטנטן לנזק שעלול חלילה ללוות את הילד כל חייו (!) מה השאלה בכלל? שווה לקחת סיכון??
    את הולכת להיות אמא וככזו רצוי שתשימי את הילד במקום הראשון ! הוויתורים בהריון (כמו גם נדודי השינה) הם גם סוג של "הכנה" לתפקיד הכי חשוב בעולם! המוח שלו מתפתח בשבועות הראשונים ואח"כ הריאות, הוא כ"כ פיצפון- אל תעמיסי עליו כימיקלים משום סוג!
    לפעמים גם יש דברים שלא הוכח הנזק בוודאות אבל זה שאין ממצאים לא אומר שזה לא עלול להזיק! לא לקחת סיכון!
    בבקשה תשני את הגישה! תשמרי על הילד שלך!
    בהמון דאגה..
    הריון קל ומוצלח
    תות
  • סיגלית,
    אני מופתעת משאלתך.....
    מלא תגידי סיגרייה, אבל ג'וינט?????? בהריון??????
    מותק,
    אני יודעת על מה את מדברת , גם אני עישנתי(גראס) לפני ההריון,
    אבל אין מה לעשות , צריכים לוותר על משהו למען מישהו , והמישהו הזה זה האוצר שלך בבטן,
    ולא משנה כמה בקלות הוא בא לך ....
    את יכולה ליגרום לעובר נזק בלתי הפיך
  • הרבה לפני שבכלל חשבתי על היריון קראתי באיזה מקום שאלכוהול "מטגן לעוברים את המוח". המשפט הזה נחרט לי בזכרון בצורה בלתי רגילה שזה גרם לי להפסיק לשתות כשרק הפסקתי לקחת גלולות...(ואני ח-ו-ל-ה- על בירות).
    אז על אחת כמה וכמה סמים קלים...וסיגריות שמשפיעים על ההתפתחות ברחם ועל מוות בעריסה וכו' וכו'. קחי בחשבון שמחר את אימא שצריכה להיות סופר עירנית כשהיא אחראית על חיים של דבר כל כך חסר אונים...האם את באמת כל כך עירנית אחרי ג'וינט וכוס יין?...
    האמהות מתחילה עכשיו, יקירתי. קחי אחריות על החיים שלך והתחילי להיגמל מכל מיני הרגלים מזיקים...
  • בנות יקרות

חשוב לי לציין שכוס היין היתה רק דוגמה כי אני שונאת אלכוהול (בירות,יין וכו) כך שלשתות אני לא שותה (אורית).
    בקשר לעישון - רואים שאתן לא מעשנות ולכן גם לא מבינות בנושא ולא התעניינתן באמת בהשפעות של מריחואנה על נשים בהריון - אני לא מדברת על סיגריות - כי סיגריות אפילו יותר מזיקות ממריחואנה!!
    אורית - שלא נדבר על אלכוהול שזה בכלל על הפנים!!!
    אחרי שקראתי מחקרים שנעשו בעולם לגבי עישון מריחואנה בזמן הריון נרגעתי והבנתי שהשד לא כזה גדול אם מעשנים פעם ב...כמו שאני התכוונתי.
    עישון מריחואנה שונה מאד מעישון סיגריות ומאד תלוי בכמויות שצורכים....
    כך שג'וינט בשבוע - שבועיים בנות - זה בסדר - כמובן עדיף כמה שפחות.
    יש נשים שסובלות מבחילות בוקר נוראיות ונמצאות בסיכון גבוה בגלל ירידה במשקל ואתן יודעות מה הדבר היחידי שעוזר??!! תנחשו....כן צדקתן זה עישון מריחואנה!!מדובר בכמה שחטות לא בסיגריה שלמה כמובן!!! כמובן שיש עוד תרופות שאפשר לקחת אבל גם הן לא בריאות לעובר....
    אז קצת לידע כללי אם בא לכן צירפתי כמה מחקרים שנעשו במדינות מפותחות בעולם על עישון מריחואנה בזמן הריון וההשלכות של זה - enjoy!!
    אחד מהמאמרים הוא על אישה שיש לה 5 ילדים ובהריון הראשון שלה היא היתה מאושפזת בבי"ח בגלל בחילות בוקר וירדה במשקל 15 ק"ג והדבר היחיד שהציל אותה ואת ילדיה בסוף זה היה העישון.....אז אם יש לכן בחילות בוקר בנות.....חחחחחח המאמר הזה מאד יעניין אתכן. זה פשוט מדהים.....
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=6981780&dopt=Abstract

http://www.drugpolicy.org/marijuana/factsmyths/
    http://www.acmed.org/english/faq/01-pregnancy.htm
    http://www.mothering.com/articles/pregnancy_birth/birth_preparation/marijuana.html

אם אתן צריכות עוד מידע בנושא אשמח לעזור....
    סיגלית
  • דרך אגב - סנדרה - סיגריות זה הרבה יותר גרוע......
    ואורית,אני מתפקדת מצויין גם כשאני בסטלה....
    אין שום דבר בעולם שאני לא יכולה לעשות גם אחרי שאני מעשנת...
    אני יכולה גם לצאת לריצה של 5 ק"מ אחרי ג'וינט....עשיתי זאת כבר!!!
    אבל ברור לי שיש אנשים שלא מסוגלים לכך אז עדיף שהם לא יעשנו....
    ולתות - תקראי את המאמרים כך שלא תכניסי אנשים סתם לפאניקה!!!

סיגלית
  • איזה באסה שזה באנגלית
    רציתי לקרוא אבל אני לא מי יודע מה קוראת טוב אנגלית
    אין משהו בעברית ?
  • היי ניתוש,

אין הרבה בעברית וחוץ מזה שהארץ שלנו לא מי יודע מה מפותחת בנושא כנראה...
    אבל הנה כמה כתבות בעברית....

http://joint.co.il/joint/jointinfocenter/joint_info_center06.php

http://eytam.org/forum/viewtopic.php?p=23&sid=68e00893964024ef3e83bac822ade127

אבל אני ממש ממליצה לך להשקיע ולקרוא את המחקרים ששלחתי קודם הם מעודכנים והאנגלית ממש קלה יחסית....תקראי בעיקר את הכתבה האחרונה על האישה שעישנה בגלל הבחילות - מעניין מאד!!

דרך אגב,את מעשנת גראס?

סיגלית
  • בהודעה הראשונה את שאלת האם זה בסדר לעשן ג'וינט פעם בשבוע וזה מראה על כך שאת עצמך לא שלמה עם העישון במהלך ההריון וזה למרות המאמרים המעודדים חשישניקיות לעשן סמים קלים בהריון
  • ליא היקרה,

שאלתי נכתבה לפני שקראתי את כל המאמרים הנ"ל....
    ואני עדיין לא שלמה לגמרי עם הנושא אבל מעט יותר רגועה....

Cheers

סיגלית
  • ניתוש,

מחכה לתשובה....

סיגלית
  • סיגלית,

צר לי, אבל אני ממש מרחמת על העובר שלך

• סיגלית שלום,
    רק רציתי לכתוב לך שאת חולה בראש אם את מתכוונת לעשן גראס בזמן הריון
    או סיגריות
    אם את מתכוונת להיות אמא קחי אחריות על עצמך קודם ורק אחר כך אחריות על משהו אחר שבמקרה שלך אם תמשיכי בדרך הזאת הוא הולך להיות אומלללללללל
    חג שמח
  • נמש ,לא צריך להיסחף ולכתוב משפטים כמו "את חולה בראש"...
  • יש לי דבר אחד לומר לך זה פשוט לא לעניין מה שאת שואלת.
  • באהבה...ימית
    אבקת הריון...

• רוצה רק לומר שאם את חושבת שזה משהו הגיוני אז אין לך מושג משמעות של ליצור חיים.
    את בהריון הכל טוב ויפה - אין בעינייך חשיבות בפגיעה בייצור הזה , גם כוס יין לא באה בחשבון , למה לפגוע בו עם אלכוהול
    שכל משאלות ליבנו יתגשמו 3>
  • למא אהלן,

אני לא מבינה איך את יכולה להטיף לי כשאת בעצמך מעשנת סיגריות???!!!
    שזה הרבה יותר גרוע....
    בכל מקרה אני הפסקתי ומה איתך?
    סיגלית
  • אה ושכחתי,
    עוד מסתירה את זה מבעלך?????

אממממ..... מעניין.....

סיגלית
  • היי סיגלית, אני עישנתי גראס הרבה זמן יחסית אבל מהרגע שנכנסתי להריון הפסקתי.. לא קראתי מאמרים ולא בדקתי את הנושא...
    אני עוד עבדתי בפאב בהתחלת ההריון ושם הכל רץ חופשי...הבטחתי לעצמי שהסוטול הבא שלי יהיה האפידורל וכך היה...
    מספיק שאומרים שיש סיכוי קטן שזה מזיק זה כבר לא שווה לדעתי.
    תחשבי על זה שגראס הורס תאים במוח שלא מתחדשים... עכשיו תחשבי עוד פעם מה זה יכול לעשות לעובר.
    ותאמיני לי אני יודעת מה זה אומר לוותר...
    זו דעתי...

• תגידי לי את משוגעתתתתתתתתתתתתתת
  • ושלא תעיזי לפצות את פיך המסריח מסמים וכדומה על בעלי או מישהו שקשור אלי ..

לכי תדפקי לילד שלך גמילה ישר שייצא מהרחם שלך - יאללה תמשיכי לעשן כן כן לך מותר מותק - תענישי אותו שישאר לגמילה ואת תבכי כל חייך אם ידפק לו השכל ולא יוכל לומר אמא
  • בנות, נראה לי שיש כאן הסחפות קלה...אין צורך לרדת לפסים אישיים ו/או לשלוח מיילים פרטיים...
    סך הכול- המטרה היא לעזור האחת לשניה.
    סיגלית- שתהיה לך רק הצלחה עם ההיריון ורק עובר בריא-אמן. אני בטוחה שזה מה שכולן רוצות עבורך ועבור עצמן.
    את בחרת מתוך רצון להעלות שאלה בפורום. בקשת את חוות דעתנו. את לא חייבת לקבל אותה, אבל אל תטיחי בנו האשמות כשאנחנו מביעות אותה. יתרה מכך- אם היית כל כך בטוחה בדרכך וכל כך "מבינה" ו"יודעת"- לא היית נכנסת לאתר ומעלה כזו שאלה. אל האתרים הכה רבים שצירפת בנושא- אגב- יכולת להכנס גם קודם לכן ובכל זאת לא עשית זאת...אולי ציפית לאיזשהו אישור מאיתנו?....
    בכל מקרה, אני לא זאת שאת צריכה לשכנע שזה טוב/לא טוב ונהדר שאת מסוגלת לרוץ 5 ק"מ אחרי צינגלה...ישר כוח. בשורה התחתונה מדובר בך, בבן זוגך ובילד שלכם. ואם זה מתאים לכם- אז אחלה. תהנו. ושיהיה לך רק בשעה טובה. מכל הלב.
    אורית.
  • למא אני חושבת שירדת באמת לפסים נמוכים
    איך את יכולה לדבר ככה בכלל ולאחל לה דברים כאלה
    שלא יוכל להגיד אמא
    תדעי לך שאת לא נורמלית לאויבים שלי לא היתי מסוגלת להגיד דברים כאלה
    תזהרי דברים ומילים כאלה יכולות לחזור אליך בבומרנג !
  • היי סיגלית
    אני עישנתי גם גראס הרבה זמן ואיך שנודע לי שאני בהריון ישר הפסקתי בלי לחשוב פעמיים
    למה לקחת סיכונים גם אם הסיכון הוא מאוד קטן
    /url]

• ניתוש את טועה.
    איך אני יכולה לדבר ככה???
  • למא ראיתי את ההודעה ששלחת לי באימל
    ראיתי שהיא המציעה אליך את זה שאת מעשנת סיגריות אבל יכול להיות
    שהיא התבלבלה .
    חוץ מזה אם מישהי היתי אומרת לי שאני מעשנת סיגריות ואני לא מעשנת זה לא
    היה מזיז לי בכלל .
    אבל בין זה לבין לאחל לעובר או לילד דברים כאלה .
  • וואו בנות.. קחו את הכל בפרופורציות..
    עד היום השתדלתי שלא להגיב להודעות האלו גם לא בפורום של ההריוניות כי זאת נראית לי שאלה שמין הסתם התשובה עליה חד משמעית!!

שום רופא שבעולם לא יבוא לכאן עכשיו ויגיד לבחורה פה "כן, בטח שזה בסדר שתעשני וזה לא מזיק לעובר, תהני"..

אבוי לרופא הזה ולרשיון הרפואי שלו
  • צודקת ניתוש , נחמד לראות הודעה כזאת ממך
  • למא, זה בסדר אני חושבת שגם הייתי מגיבה ככה
  • בנות יקרות ומדהימותQ
  • סיגלית ,
    את ילדה די גדולה , תעשי עם החיים שלך מה שאת רוצה ,
    אבל תיזכרי שאת גורמת לנזק לעובר שלך
    ושום מאמר לא יישנה את דעתי בנושא,
    המשך הריון קל
  • בנות יקרות

חשוב לי לציין שכוס היין היתה רק דוגמה כי אני שונאת אלכוהול (בירות,יין וכו) כך שלשתות אני לא שותה (אורית).
    בקשר לעישון - רואים שאתן לא מעשנות ולכן גם לא מבינות בנושא ולא התעניינתן באמת בהשפעות של מריחואנה על נשים בהריון - אני לא מדברת על סיגריות - כי סיגריות אפילו יותר מזיקות ממריחואנה!!
    אורית - שלא נדבר על אלכוהול שזה בכלל על הפנים!!!
    אחרי שקראתי מחקרים שנעשו בעולם לגבי עישון מריחואנה בזמן הריון נרגעתי והבנתי שהשד לא כזה גדול אם מעשנים פעם ב...כמו שאני התכוונתי.
    עישון מריחואנה שונה מאד מעישון סיגריות ומאד תלוי בכמויות שצורכים....
    כך שג'וינט בשבוע - שבועיים בנות - זה בסדר - כמובן עדיף כמה שפחות.
    יש נשים שסובלות מבחילות בוקר נוראיות ונמצאות בסיכון גבוה בגלל ירידה במשקל ואתן יודעות מה הדבר היחידי שעוזר??!! תנחשו....כן צדקתן זה עישון מריחואנה!!מדובר בכמה שחטות לא בסיגריה שלמה כמובן!!! כמובן שיש עוד תרופות שאפשר לקחת אבל גם הן לא בריאות לעובר....
    אז קצת לידע כללי אם בא לכן צירפתי כמה מחקרים שנעשו במדינות מפותחות בעולם על עישון מריחואנה בזמן הריון וההשלכות של זה - enjoy!!
    אחד מהמאמרים הוא על אישה שיש לה 5 ילדים ובהריון הראשון שלה היא היתה מאושפזת בבי"ח בגלל בחילות בוקר וירדה במשקל 15 ק"ג והדבר היחיד שהציל אותה ואת ילדיה בסוף זה היה העישון.....אז אם יש לכן בחילות בוקר בנות.....חחחחחח המאמר הזה מאד יעניין אתכן. זה פשוט מדהים.....
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&db=PubMed&list_uids=6981780&dopt=Abstract

http://www.drugpolicy.org/marijuana/factsmyths/
    http://www.acmed.org/english/faq/01-pregnancy.htm
    http://www.mothering.com/articles/pregnancy_birth/birth_preparation/marijuana.html

אם אתן צריכות עוד מידע בנושא אשמח לעזור....
    סיגלית
    אלופה!! (-;
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה