נפילת רחם בהריון - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום

אשתי בחדש 9 בשבוע אחרון היא סובלת זה מספר חדשים מצניחת הרחם ,ובכל פעם שהיא מתאמצת ביחוד בשרותים יש צניחת רחם שיוצא בנרתיק,
    רציתי לדעת אם זה לא מפריע לתהליך הלידה הרי בלידה יש מאמץ פי כמה וכמה ואז תהייה צניחה של הרחם .......? ואז איך גומרים את תהליך הלידה
    מטריד ומדאיג אותנו אולי הפתרון בניתוח קיסרי?
2 תגובות
עמוד 1
  • למעשה ההריון 'מתקן' את צניחת הרחם. ככל שהרחם ילך ויגדל כך תפחת מידת הצניחה, כשגודלו של הרחם למעשה מקבע אותו מלצנוח.
    בהקשר זה ניתוח קיסרי הוא לא בהכרח הפיתרון.
    חשוב להבדיל בין צניחה אמיתית של הרחם, לבין צוואר שהוא ארוך ובולט מהנרתיק בעת התאמצות וכו'.
    לאחר הלידה יש להוועץ עם הרופא המטפל לגבי תיקון של מצב זה שעלול להחמיר לאחר כל לידה.
    בד"כ ההתיקון מתבצע כשאין כוונה להריונות נוספים שכן הריון ולידה יכולים להשיב את המצב לקדמותו.
    דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
  • למעשה ההריון 'מתקן' את צניחת הרחם. ככל שהרחם ילך ויגדל כך תפחת מידת הצניחה, כשגודלו של הרחם למעשה מקבע אותו מלצנוח.
    בהקשר זה ניתוח קיסרי הוא לא בהכרח הפיתרון.
    חשוב להבדיל בין צניחה אמיתית של הרחם, לבין צוואר שהוא ארוך ובולט מהנרתיק בעת התאמצות וכו'.
    לאחר הלידה יש להוועץ עם הרופא המטפל לגבי תיקון של מצב זה שעלול להחמיר לאחר כל לידה.
    בד"כ ההתיקון מתבצע כשאין כוונה להריונות נוספים שכן הריון ולידה יכולים להשיב את המצב לקדמותו.
    דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
    גם לי יש צניחה לפני ההריון דרגה שתיים אני עכשיו בהריון ורוצה לתקן ולהסיר את הרחם אחרי הלידה רצית לדעת איך נקבע הניתוח ותוך כמה זמן אחרי הלידה אני יכולה לעשות ניתוח ואם רופא הנשים הוא מי ששולח אותי לבית חולים או שבבית חולים אחרי לידה קובעים לי לחזור לניתוח
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה