חוסר ב G6 PD - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • לצוציקית שלי בת 3.5 חודשים יש חוסר ב G6PD מאז נולדה ( כמו בעלי )
    ,אמרו לי לעשות לה בדיקה שוב אך אני לא יודעת מתי אולי מישהי יודעת והאם זה נעלם בבדיקה השניה ?
19 תגובות
עמוד 1
  • אין לי מושג מה זה..
  • אדוה, זה אומר שהיא לא יכולה לאכול פול.
  • נכון זה ואופטלגין זה בדרך כלל אצל עיראקיםופרסים
  • תודה נטע
  • שלו אמא ל-1

גם לאור שלי יש חוסר בG6PD
    ואני בכלל אשכנזיה ובעלי מרוקאי ואין לאף אחד במשפחה שאנחנו יודעים עליו
    ובכל זאת יש
  • תודה לא ידעתי שיש אנטיביוטיקה שאסור כי היה לי ציפורן חודרני והוא נתן לי אנטיביוטיקה ממש חזקה אמרתי לו שאני מניקה אך לא אמרתי על ה G6 PD והוא אמר לי " מה לעשות " איזה תשובה זאת ? אבל לא משנה אני אשאל על המשחה שהוא הביא לי
  • בכיף
  • G6PD זה חוסר באנזים מסוים, כמו שאילנה כתבה אם מצאו שיש חסר בו, זה לא משהו שנעלם, אבל זה גם לא משהו שמפריע לשגרת החיים.
    כעיקרון זה ידוע כ"רגישות לפול" אבל גם רגישות למשפחות תרופות שונות כמו אנטיביוטיקה ממשפחת הסולפה, יוד (לא לשים יוד על פצעים) וכו', בנוגע לאופטלגין,כבר קבעו שהוא בסדר גם למי שזה חסר לו.

כמו שאמרו- פשוט צריך לידע צוות רפואי בנוגע לבעיה בכל פעם שאת צריכה תרופה או היא.
  • והנה הסבר ארוך ומייגע יותר... למי שרוצה להעמיק:
    http://www.kidspedia.co.il/mamar.asp?id=60

הרבה בריאות ושמחה
  • היי אמא ל-1
    אני מבינה שבעלך עירקי...
    [url=http://www.zix.co.il/images/57782410178.jpg]
  • תודה לך אבל את מבינה שאם את מניקה ויש לה את זה את מעבירה לה את זה ?
    אז תזהרי
  • אמא ל-1,
    לי יש את החוסר באינזים הזה,
    לא בדקתי עדין לאלה אבל כנראה שגם לה יש את זה,
    זה בדרך כלל דומיננטי ועובר, כלומר לאמא שלי יש ולאבא שלי אין, ושלושתינו הילדים יש, כלומר, הסבירות שלכל ילדך יהיה גבוה מאוד מאוד.
    לכן, אני מאמינה שיש לה את זה, אני לא לוקחת אנטיביוטיקה שקשורה לחוסר, וגם לא אוכלת ולא מכניסה בכלל פולים הביתה, גם אם בעלי ירצה לאכול, אז בחוץ, למזלי הוא לא מת על זה.
    אז בגלל שלי יש את זה, זה לא משהו שעובר בחלב,
    ושוב, עושים בדיקת דם דרך הוריד כדי לבדוק אם יש, ואין לי רצון לענות אותה עכשיו, אם חלילה יגיע הרגע שרופא יצטרך לתת לה אנטיביוטיקה אני אומר לו שכנראה שיש לה G6PD.

הרופא אמר לי שכל התרופות שיש רגישות להן בגלל G6PD הם תרופות שגם ככה לא נותנים לילדים לפני גיל 12.

רק שתדעי, שאמא שלי פעם בטעות אכלה פול אחד, והיתה מאושפזת בבית חולים שבועיים, אם לא לדבר במונחים רפואיים, זה כאילו סחט לה את הדם בגוף.

לכן משאנחנו קטנים אין אצלנו בבית פולים, ואני ממשיכה את זה גם בביתי שלי.

ענבר
  • לי אמרו שיש העברה מהחלב לתינוק כי לא המליצו לי לקחת אופטלגין בבית חולים כי יש לה את זה
  • זה בסדר, כי את יכולה לקחת אופטלגין, ויכולה לאכול פולים
    אבל אני לא יכולה לקחת כי לי יש G6PD, אז כלום לא יעבור אליה גם אם יש לה וגם אם אין לה G6PD,
    אצלך בגלל שלך אין אז או שתיזהרי במה שאת אוכלת ואיזה תרופות שאת לוקחת עד שאת מסיימת להניק או שתעשי לה בדיקה חוזרת כמו שאמרו לך, למרות שאם עשו בדיקה ויש לה חוסר, אז זה וודאי!!!!!!!!!
    ענבר
  • בקישור שצרפתי לך יש את רשימת התרופות והחומרים האסורים בחסר אנזים זה.
    אופטלגין באופן כללי פחות מומלץ כמשכך כאבים בזמן הנקה. בנוגע ל G6PD, כבר הוכיחו שהוא לא מזיק, אבל יש מוסדות רפואיים שעדיין נזהרים (הוא לא מצוי ברשימה המצורפת בקישור).
    ההסתברות שתשתמשי בתרופות האלו בזמן הקרוב היא ממש נמוכה..אבל בכל זאת לפני כל נטילת טיפול תרופתי לך או לתינוקת שלך, הודיעי לרופא. ותמנעי מלאכול פולים, כמה קשה זה יכול להיות?

• חבל אהבתי פולים[:)
    לא נורא . תודה .....]
  • איך אתן יודעות שלילדים יש חוסר באנזים הזה?
    שאני ילדתי בתל השומר ושאלתי את הרופאה אם ביצעו בדיקה בהקשר
    הזה, אז נאמר לי שבד"כ מבצעים את הבדיקה בבנים ולא בבנות
    [/limegreen]

[/center]
  • את צריכה לבקש מהרופא לעשות את בדיקת הדם הזאת
  • G6PD זה חוסר באנזים מסוים, כמו שאילנה כתבה אם מצאו שיש חסר בו, זה לא משהו שנעלם, אבל זה גם לא משהו שמפריע לשגרת החיים.
    כעיקרון זה ידוע כ"רגישות לפול" אבל גם רגישות למשפחות תרופות שונות כמו אנטיביוטיקה ממשפחת הסולפה, יוד (לא לשים יוד על פצעים) וכו', בנוגע לאופטלגין,כבר קבעו שהוא בסדר גם למי שזה חסר לו.

כמו שאמרו- פשוט צריך לידע צוות רפואי בנוגע לבעיה בכל פעם שאת צריכה תרופה או היא.
    זה לא ככ נכון שמותר אופטלגין זה מחלוקת בין הרפאים אני אישית נתנו לי אופטלגין אחרי לידה והבת שלי g6pd
    והבילירובין שלה קפץ לשמים!
    היא היתה שלב אחד לפני עירוי דם!
    הרופא בביח אמר שזה בגלל האפטלגין שנתנו לי ועבר בהנקה
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה