נוגדני anti kell - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום ד"ר אני בעלת rh- ונימצאו לי נוגדני אנטי kell והטיטר הוא 1\64
    בבדיקת זרימות בmca- התשובה היתה 59 נאמר לי שאולי יצטרכו לעשות עירוי דם לעובר אוו לילד אותי אני כרגע שבוע 29+4 והערכת משקל 1.450 רציתי לדעת מה עושים ומ עדיף בבקשה עזור לי?
3 תגובות
עמוד 1
  • אנטי KELL הוא נוגדן שפוגע בכדוריות הדם העובריות , באם הוא נושא את החלבון מסוג KELL על כדוריותיו. הפגיעה מתבצעת עוד במח העצם, מקום היצור של הכדוריות, ויכולה לגרום לאנמיה עוברית בדרגות שונות.
    באם זרימות הדם מחשידות לאנמיה משמעותית , לעתים מלוות בסימני אי ספיקה (בצקות של העובר) ובאם מדובר בגיל הריון צעיר, יש לשקול בירור של רמת האנמיה על ידי דיקור חבל הטבור, קבלת ס.ד ומתן דם שהוא KELL שלילי.
    מתן עירוי דם כזה יכול לדחות את הצורך בילוד מוקדם, ול'הרויח' זמן יקר.
    כמובן לדיקור כזה סיכונים כולל דימום מאזור הדקירה, סימני מצוקה עוברית שמצריכים ניתוח קיסרי דחוף , ואף יותר מזה.
    ההחלטה יחד עם בני הזוג מתבססת על גיל ההריון (לאור סיבוכי וסיכוני הפגות), וחומרת סימני האנמיה.

דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
  • רציתי לדעת אם בהריון קודם היה לי אנטי קל זה אומר שיהיה לי עכשיו בכל הריון
  • יש לציין שיש לי חמישה ילדים בריאים ברוך ה וההגיון השישי לא צלח ולא התפתח אבל היה אם אנטי קל ועברנו גרידה
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה