הנקה וחשק מיני - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום לכל המניקות ומומחות ההנקה,
    בתי בת שמונה חודשים כמעט ואני מניקה אותה הנקה מלאה מהיום שהיא נולדה וכפי שזה נראה עכשיו אני מעוניינת להמשיך בזה עוד כמה חודשים מכיון ששתינו כל כך נהנות מזה וזה גם כל כך נוח.
    כמובן שיש לזה גם את הצדדים הפחות נוחים כמו טפטופים מידי פעם (הכתמת החולצה) אבל הדבר שהכי מפריע לי, שנראה לי שהוא קשור להנקה, זה אובדן חשק מיני מוחלט מאז הלידה. אני חושבת שליתוש מת יש יותר חשק מיני ממני....
7 תגובות
עמוד 1
  • הי שלי,

גם אני מניקה הנקה מלאה ואין לי בכלל חשק מיני! (ואני אומרת את זה בעדינות...)
    זה התחיל כבר מאמצע ההריון אבל עכשיו זה יותר חמור. אני מניחה שיש קשר להנקה, כי פתאום הפטמות כבר לא כל כך מקורה לגירוי, הרבה פעמים יש גודש בחזה. לכל זה מתווסף חוסר שינה, דאגות של אמא, והטיפול בילד.
    אשמח גם לדעת אם יש קשר הורמונלי בין החשק המיני להנקה.

תודה
    מיטל
  • היי בנות,
    שמעתי על הרבה נשים שמרגישות כך, אבל לי דוקא זה ממש לא ככה. ואז הסבירו לי שחוסר חשק נובע פעמים רבות מגלולות ובעיקר מהגלולות של ההנקה. אחרי ששמעתי את זה הבנתי כמה שזה נכון לגביי. מאמצע ההריון ועכשיו בהנקה (אני לא לוקחת גלולות) יש לי הרבה יותר חשק ממה שהיה לי לפני כן, כשכן לקחתי.
  • הי תאיר,
    זה מעניין מה שאת אומרת על גלולות ההנקה וזה גם הגיוני מאד כי גם גלולות רגילות פוגעות בחשק המיני. הבעיה שאני לא לוקחת גלולות הנקה.... ובכל זאת אין לי חשק מיני בכלל.
  • הגוף החכם שלנו נועד להגן על התינוק ולספק לו את הצרכים האופטימלים לצמיחה התפתחות והגנה,
    כנראה שהורמון האוקסיטוצין המופרש בזמן ההנקה מספק לנו את הצורך בתחושת האורגזמה (הרי הוא מופרש גם בזמן גירוי מיני).

בגדול אני חושבת שהמעבר מאשה לאם, העייפות, האשמה, החרדה, תחושת האושר והסיפוק מהתינוק החדש ממלאים אותנו .

זהו מצב נורמאלי לחלוטין אם כי לא תמיד מוסכם ומבורך ע"י בן הזוג.

ליהי סופרין, N.D
    מדריכת הכנה ללידה והנקה
  • תודה ליהי.
  • הגוף החכם שלנו נועד להגן על התינוק ולספק לו את הצרכים האופטימלים לצמיחה התפתחות והגנה,
    כנראה שהורמון האוקסיטוצין המופרש בזמן ההנקה מספק לנו את הצורך בתחושת האורגזמה (הרי הוא מופרש גם בזמן גירוי מיני).

בגדול אני חושבת שהמעבר מאשה לאם, העייפות, האשמה, החרדה, תחושת האושר והסיפוק מהתינוק החדש ממלאים אותנו .

זהו מצב נורמאלי לחלוטין אם כי לא תמיד מוסכם ומבורך ע"י בן הזוג.

ליהי סופרין, N.D
    מדריכת הכנה ללידה והנקה
    באמת יש לי אושר גדול, האהבה והנאה מהקטנה שלי, והיא בהחלט ממלאת אותי!
    אבל לא מרגישה שום שיחרור של אוקסיטוצין וגם לא רמז לתחושות הנאה מיניות בזמן ההנקה כמו שקראתי שלהרבה יש. (במיוחד כשלא מדובר בילד ראשון. בזמן ההנקה עסוקים בשאר הילדים לפעמים, מקריאים להם סיפור וכו)
    ההנקה הרבה פעמים נעשית לעוד משו שאני צריכה לעשות, וכשגומרת עושה וי וממשיכה לשאר תפקידי..
    למרות כל זה עדיין האורגזמה מתקשה מאוד להגיע בסקס. זכור לי גם מהלידות הקודמות שזה ככה.
    יש מה לעשות?
    רעיונות לקבלת אורגזמה מהירה יתקבלו בשימחה!
    תודה
  • באמת יש לי אושר גדול, האהבה והנאה מהקטנה שלי, והיא בהחלט ממלאת אותי!
    אבל לא מרגישה שום שיחרור של אוקסיטוצין וגם לא רמז לתחושות הנאה מיניות בזמן ההנקה כמו שקראתי שלהרבה יש. (במיוחד כשלא מדובר בילד ראשון. בזמן ההנקה עסוקים בשאר הילדים לפעמים, מקריאים להם סיפור וכו)
    ההנקה הרבה פעמים נעשית לעוד משו שאני צריכה לעשות, וכשגומרת עושה וי וממשיכה לשאר תפקידי..
    למרות כל זה עדיין האורגזמה מתקשה מאוד להגיע בסקס. זכור לי גם מהלידות הקודמות שזה ככה.
    יש מה לעשות?
    רעיונות לקבלת אורגזמה מהירה יתקבלו בשימחה!
    תודה
    היי כתר,
    אורגזמה, תחושות מיניות ושחרור אוקסיטוצין בהנקה לא קורות אצל כולן. יש גם נשים שחוות אורגזמה בזמן הלידה וגם זה נדיר למדי. זה קשור לחיי-המין שלך לפני הלידה, באיזו קלות ותדירות הגעת אז לאורגזמה וגם - יש נשים שעושות גם בתת-מודע הפרדה מוחלטת בין מין לבין טיפול בתינוק וגם זה בסדר גמור. ההנקה גורמת בעיקר לעיקצוצים ודקירות ברחם, בעיקר בימים הראשונים, וזאת שיטה של הטבע לעזור בכיווץ הרחם לאחר הלידה. לגבי הסקס - יתכן שאת מאד עייפה וגם הראש לא פנוי לגמרי כי אולי את חושבת שהקטנה שלך פתאום תתעורר ותבכה - בקיצור - די קשה לאמא מניקה להיכנס לשלווה ורגיעה הנחוצים לסקס טוב. אני לא מומחית לסקס אלא רק דולה, אבל גם אמא ורעיה - אז מה שאני יכולה לחשוב עליו זה, בתור התחלה, לבחור יום רגוע, כגון שישי בערב או שבת, כאשר גם בעלך לא טרוד ועייף. אחרי ההנקה וההשכבה של התינוקת - אם את חילונית - תעשו יחד מקלחת טובה וארוכה ואם לא אז לבד, לשים לך מוסיקה רגועה, להחשיך את החדר ולשקוע ביחד בחיזור איטי ורגוע ובעיקר - לא לחשוב על האורגזמה... זה סתם מלחיץ ועלול לגרום לזה לא לקרות מרוב שרוצים... וגם אם לא קורה - יקרה מחר או בשבוע הבא. מאד חשוב לבחור זמן שקט ונעים, להתכונן ולהירגע ביחד וליהנות מהאינטימיות והמגע האוהב ולהקפיד שהקטנה ינקה ארוחה מלאה ומוכנה לשינה של לפחות שעתיים (את מכירה אותה ואת הזמנים שלה). זה כבר יגיע ואם לא היום אז מחר או בהמשך הדרך... בהצלחה ושבת-שלום
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה