האם יש צורך באיקקלומין כשהמחזור סדיר - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום רב,

אני בת 33 ויש לי ילדת בת 4 וחצי. לפני כשנה וחצי נכנסתי להריון טבעי עם תאומים (ככל הנראה זהים-שק אחד) והיתה לי הפלה טבעית בשבוע 8 שהובילה לגרידה. מאז אני מנסה להכנס להריון אך ללא הצלחה. הביוץ שלי היה דיי סדיר בשנה הראשונה לאחר הגרידה 26-29 יום. לאחר מכן התחלתי לבצע רק מעקב זקיקים ללא שום טיפול ופתאום המחזור הגיע לאחר 35 יום ו-41 יום (כאשר הביוץ התרחש כ-10 ימים לפני קבלת המחזור). בהמשך לקחתי איקקלומין כדור ליום והופיעה לי ציסטה 30 מ"מ והמחזור הגיע לאחר 21 יום. בחודש לאחריו הציסטה עדיין לא נעלמה והמחזור הופיע לאחר 17 יום. כעת בחודש האחרון הציסטה נעלמה והמחזור חזר להיום סדיר (27 יום). הרופא הציע לי לקחת שוב איקקלומין 2 כדורים ליום. אני דיי מפחדת שזה שוב יצור לי ציסטות וישבש את המחזורים שלי. האם לקיחת איקקלומין עוזרת גם במצב בו יש מחזור סדיר? האם יכול להיות שהבעיה שלי קשורה בכלל לתופעות אחרי גרידה כלומר האם לא כדאי פשוט לעשות צילום רחם?

בנוסף בעלי ביצע בדיקת זרע שיצאה סה"כ תקינה ע"פ דעת הרופא שלי (מהירות הזרעים בינונית אך שאר הפרמטרים תקינים).

אני אמורה להתחיל מחזור של איקקלומין בעוד 5 ימים ולכן אודה על תשובתך המהירה.

תודה רבה.
3 תגובות
עמוד 1
  • שלום
    אתחיל בזה שאומר שאני חושב כמוך שלפני המשך הטיפול צריך לעשות צילום רחם כדי לודא שחלל הרחם והחצוצרות תקינים.
    לאיקקלומין ולזריקות ההורמונליות שתי מטרות. האחת היא גרימת ביוץ לאלה שאינן מבייצות. והשניה הבשלה של יותר מזקיק אחד.
    מאחר שלך היה מחזור סדיר , מטרת האיקקלומין אצלך היתה להעלות את מס' הביציות ולא לגרום לך לבייץ.
    לאחר שנה של נסיונות לא מוצלחים להרות , נכון היה לשקול התערבות טיפולית כלשהי.
    לגבי ההמשך.אם צילום הרחם יהיה תקין יהיה צורך להחליט האם לאור התגובה שלך לאיקקלומין, להמשיך איתו או לעבור לזריקות.
    בברכה

דר' דוד ישי - מומחה למילדות ונשים
    מומחה לבעיות פוריות ולהפריה חוץ גופית (IVF)
    מנהל בנק הזרע במרכז הרפואי כרמל
  • היי .
    רציתי לדעת מאיזה יום של המחזור יש לקחת איקקלומין (נסיון שני לא בדיוק זוכרת האם מהיום החמישי של המחזור)?
  • שלום.

זה בד״כ מיום 3-5.
    יש לקבל הוראות מדוייקות מהרופא המטפל או מצוות מרפאת הפוריות.
    מעקב זקיקים מתחיל 5 ימים לאחר סיום הטיפול הזה (של 5 ימים)
    בהצלחה !
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה