מוקד אקוגני בחדר שמאל של הלב - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש

• שלום
    הנני בשבוע 15+5 זהו הריון שלישי לפני כשנה וחצי ביצעתי הפסקת הריון יזומה
    מכייון שהיה לי חשש ל- CMV
    בסקירת המערכות הכל היה תקין פרט לכך שנתגלה מוקד אקוגני בצד השמאלי של הלב ,
    הרופא שביצע את הסקירה אמר שהנ'ל מצב די שכיח ושנתקלים בכך כמעט בכל יום , שחזרתי הביתה קראתי בפורום מוקד אקוגני והעיניין לא כ'כ מצא חן בעיני
    אתמול הייתי אצל רופא הנשים ששלח אותי לייעוץ גנטי רק לאחר שאבצע בדיקת חלבון עוברי בשבוע 17
    בינתיים אני לחוצה ולא ישנה בלילות שאלותי הן :
    1. האם יש קשר בין הממצא לבין CMV ?
    2. לשם מה ייעוץ גנטי שבעקבותיו יגיע גם אקו לב?
    3. מהי אכן הסבירות לתסמונת דאון בגילי ?? אני בת 30

אנא עיזרו לי אני ממש בלחץ !!!

א.ר
7 תגובות
עמוד 1
  • הי א.ר.
    אני אנסה להרגיע אותך אני בשבוע 22 וגם אצלי בשבוע 16 נמצא מוקד אקוגני בחדר לב שמאלי בעקובותו הופנתי ליעוץ גנטי, כמוך לאחר חלבון עוברי שיצא אגב תקין לחלוטין. ביעוץ נאמר לי כי מכוון שהסקירה המוקדמת לא העלתה ממצאים נוספים אין לנקודה זו שום משמעות אלא אם כן בסקירת מערכות מאוחרת יתגלה משהו נוסף. לא הופננו לאקו לב אלא רק לסקירה מורחבת.
    זהו חוץ מזה הם הרגיעו אותנו מאוד אמרו שאין צורך רפואי בדיקור. ואין מה לטפס על הקירות. 99.9% מהתינוקות עם הממצא הזה נולדים בריאים לחלוטין.
    בהצלחה
    אנה
  • היי אנה
    מודה לך מאוד על תגובתך המהירה
    את בטח יודעת מה עובר עלי , למרות שבעלי די אדיש ואומר שהכל יהיה בסדר
    מחכה לי שבוע מורט עצבים עד לביצוע החלבון עוברי וא'חכ עוד לחכות לתוצאות
    אני מקווה שיהיה בסדר
    המון תודה על תגובתך זה ממש מחמם את הלב
    דרך אגב עשיתם כבר סקירה מורחבת ???
    האם הנקודה אכן נעלמה ???

בכל אופן שיהיה המון בהצלחה

א.ר
  • שלום רב, ראשית אין קשר בין CMV למוקד אקוגני בלב שהוא בשכיחות של 5-10% מהעוברים. כממצא בודד אין איתו שום בעיה. כאשר קיים ממצא נוסף [המוקד נחשב כסימן רך לתסמונת דאון] יש צורך לבצע ייעוץ גנטי [שני סמנים רכים לתסמונת דאון כגון הרחבת אגני כליה או ציסטות בצוואר] כאשר הוא ממצא בדיד, אין צורך בייעוץ גנטי והמעקב מתבצע כמו אצל כל אישה. כמובן שבסקירה המאוחרת צריך לראות שאין ממצאים נוספים. בכבוד רב.

דר` ג`קי סביליה
    מומחה ליילוד, גניקולוגיה ואולטרהסאונד
    1-705-252589
    http://www.sevillia.co.il

• שלום ד'ר
    אני מודה לך מאוד על תשובתך
    מכיוון שבכל זאת הופניתי לייעוץ גנטי למרות שיש ממצא אחד והוא השכיח אני אלך בכל זאת ,
    ברצוני לציין שלא עשיתי שקיפות עורפית , בעוד כמה ימים אני אהיה בשבוע 17
    ואז אעשה חלבון עוברי שעם תוצאותיו אלך לייעוץ גנטי , האם בעקבות כך שלא עשיתי שקיפות היועץ ימליץ לי בכל זאת לעשות מי שפיר מכיוון שבדיעבד
    'חסר נתון'???!!!(בהנחה כמובן שתוצאות החלבון עוברי אכן יהיו תקינות )
    לתשובתך אודה

א.ר
  • א.ר. שלום
  • שלום רב, למרות שלא עשית שקיפות עורפית, הממצא הוא ממצא בודד בסקירת מערכות והסבירות נמוכה שהיועץ ימליץ על דיקור מי שפיר. בכבוד רב.

דר` ג`קי סביליה
    מומחה ליילוד, גניקולוגיה ואולטרהסאונד
    1-705-252589
    http://www.sevillia.co.il
  • שלום רב,.
    אני בשבוע 16ובסקירה מוקדמת גילו 2 אקוגניים בלב בחדר השמאלי. מציינת שזה הממצא היחיד שגילו. השקיפות עוקפית תקינה .
    בדיקות גנטיות תקינות .
    שבוע הבא יש לי לעשות בדיקת חלבון עוברי
    הרופא אמר שאין מה להילחץ, והוא נתקל הרבה במקרים כאלה ורוב הילדים בריאים ושהנקודה נעלמת במהלך ההריון.
    הוא אמר שיש לעשות את הבדיקה של החלבון עוברי ואם היא תקינה אבל זה מפחית את הסיכון . , ייעוץ גנטי וסקירה מורחבת.
    עם זאת אני ובעלי החלטנו לעשות בדיקת מי שפיר שנהיה רגועים ב-100%

האם אני צריכה לחשוש ? אני ממש מפחדת זה הריון ראשון שלי.
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה