אני קצת פוחדת מסרזט - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • אני מניקה הנקה מלאה והתינוק שלי ברוך ה' בן 3 חודשים יש לי גלולות סרזט שקיבלתי מהגניקולוג שלי, ואני מפחדת להשתמש בהם כי שמעתי שזה פוגם בחלב ואני לא רוצה להפסיק להניק מה עושים?
14 תגובות
עמוד 1

• הי,

לא לכולן זה פוגע בתפוקת החלב- וגם אם כן זה מתאזן תוך כמה ימים, פשוט תיהיה יותר דרישה..אבל בלי שום קשר יש לזה כמה תופעות לוואי לא נעימות אחרות כמו דימום שאינו נפסק וירידה משמעותית בחשק המיני- כך לפחות היה אצלי..
    מניסיון אני לא ככ ממליצה...

• במשך כמה זמן היה לך דימום?

• אני גם לוקחת סרזט..והפחד העיקרי שלי
    הוא להיכנס להריון!!!

10 שנים אחרונות הייתי עם גינרה,ופתאום גלולות חדשות ,קצת מפחיד...
    אז אני "מתנזרת"
    http://www.holdthatpic.com/
  • גם אני לא סותמת את הפה ועוד לא התחלתי עם הגלולות אני כל הזמן רעבה
  • אני משתמשת בגלולות האלה ואין לי תופעות של השמנה, דימומים, או פגיעה בחלב
    אבל
    ירידה ענקית בחשק המיני, בעצם אין חשק מיני

• היי גם אני לוקחת סרזט ואין לי שום תופעות לואי,בשבוע הראשון שלקחתי היו לי קצת דימומים וזהו הכל נעלם,לגבי החשק המיני,עד עכשיו האשמתי את שלי שאני מאוד עייפה

• בנות- אצלי זה הוכח באופן חד וברור כשהפסקתי עם הגלולות חזר לי החשק

• אה- וגם היה לי דימום במשך חודש וחצי- זו הסיבה שהפסקתי בעצם ואז ראיתי גם את הקשר לסקס....

• אני שמתי התקן, כי לא רציתי להתעסק עם הורמונים (אין חשק, דימומים ועוד סיכונים שונים שלא נדע). אבל הבנתי שאחוז הנשים שהסרזט גורם להן לירידה בתפוקת החלב הוא נמוך מאד.
    בכל אופן, מנסיוני האישי- אני ממש ממליצה למנוע באיזושהי דרך, כי למרות שאני מניקה הנקה מלאה, כל 2-3 שעות ביום ובלילה, קיבלתי מחזור אחרי פחות מארבעה חודשים. אז בנות, לא לסמוך על הנקה מלאה, מי שרוצה לנוח לפני ההריון הבא- תמנעו!
  • אין מישהי שזה לא גרם לה בכלל בכלל תופעות?
  • לי קרה דווקא להפך עם הסרזט-
    נעלם לי המחזור לגמרי (אחרי דימום ראשון בתחילת הגלולות)
    זה הגיע למצב שעשיתי בדיקת הריון...ואני לא בהריון שוב
    שחר נולדה ב-6.2.2007
  • היי!

אני אולי קצת מחליפה את קרן לי וליהי, ונכנסת לנעליים גדולות משלי, אבל אני אגיד בכל זאת. זה משהו שחשוב שתדעו:

לגבי הסרזט והחלב, אין לך ממה לחשוש. הסרזט לא פוגע בתפוקת החלב לאורך זמן, אם כי יכול להיות שבהתחלה התינוק יתנהג כאילו הוא בקפיצת גדילה (ככה זה היה אצלנו).

לגבי אם לקחת או לא, שיקול שלך... בעיקרון עד שהתינוק בן חצי שנה, בהנחה שהאם מניקה אותו כל שעתיים שלוש, גם בלילה, ללא הפסקות גדולות מדי בין ההנקות, גם אם יש מחזור, הוא לא כזה שמביא להריון (השלב הלוטאלי שלו, שזה השלב במחזור החודשי המתחיל בביוץ ומסתיים יום לפני הדימום הבא הוא לא נורמלי, כלומר, נמשך פחות משבועיים), וזה בעצם אומר שהביוץ שמתרחש לא יכול להביא להריון.

זוהי עצירת מחזור שקשורה להנקה, והגורמים שצריכים להיות כדי שהיא תהיה מונע הריון אפקטיבי (לצורך סיכום) הם: (1) היעדר וסת; (2) היעדר תוספות של תחליף חלב להנקה או היעדרן של הפסקות ארוכות בהנקה; (3) תינוק שצעיר מגיל 6 חודשים.

אחרי זה, בגלל שבד"כ מתחילים לשלב תוספות של מזון מוצק, ובהדרגה עוברים למזון מוצק באופן מוחלט, מומלץ לקחת גלולות למניעת הריון...

מקווה שעזרתי,

תמר
    [

• תודה על העזרה
  • היי בנות,
    לקחתי סרזט חצי שנה ועליתי במשקל 6 קילו למרות ששמרתי תזונה והתאמנתי.
    הפסקתי את הגלולות לפני כחודש וחצי וכבר קיבלתי ווסת אבל הנפיחות והמשקל לא ירד
    מישהי חוותה את זה ויכולה לעזור?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה