האם יש דרך להקל על נפיחות בפות? - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • היי!

אתמול הייתי במיון נשים בגלל נפיחות בפות, ורופא נשים שהסתכל, קבע כי יצאו לי דליות (למי מהבנות שלא יודעת: וריד שהתנפח).
    הבנתי כבר שזה לא אמור להשפיע על לידה, אבל היום זה שוב מציק לי (זה לא כואב או מגרד, אינדיקציה לחזור למיון, אבל זה בכל זאת נפוח ומציק. הרופא אמר לי שזה ייתכן, ושייתכן גם שיתנפח עוד יותר ממה שהיה אתמול).
    האם יש דרך להוריד את הנפיחות הזאת? אשמח לנסות כל שיטה ידועה.

18 תגובות
עמוד 1
  • יפתי,

שכחתי לגמרי, איזו סתומה אני.......
    לשים קרח בתוך שקית ולהצמיד אותו למקום (זה נכון גם לטחורים) הקור מכווץ את כלי הדם ומכווץ חזרה ורידים שסרחו..........

נשמע קצת קר, אבל אמור לעזור.

• אני חושבת שאפילו בבית המרקחת ישנם פדים מיוחדים להקפאה.
    שווה בדיקה.

בהצלחה תמרוש, זה כבר הסוף.
  • היי!

אני אבדוק. גם אני חשבתי על עניין הקור, אבל לא ידעתי איך עושים את זה בדיוק... (תודה מיה!)

וגם: רציתי להגיד שאתן חמודות!

• היי תמר
    ישנם פדים על בסיס מגנזיום שטובים לאחר לידה להוריד בצקת באזור והם לקרור יתכן שיקלו עליך
    בהצלחה !

קרן-לי בן בסט, N.D
    דולה ומדריכת הכנה ללידה והנקה
  • היי כולן ותודה על התשובות!

אתמול בלילה חשבתי על גורם לכל העניין. רציתי לדעת אם נשמע לכן הגיוני:
    אז ככה, בקורס הכנה ללידה אמרו לנו להשתמש באדי רוזמרין בשביל לרכך את אזור הפירינאום לפני שעושים שם עיסוי. הסבירו לנו שמרתיחים מים בקומקום, ושמים את זה בכלי עם עלי רוזמרין. את הכלי בתוך האסלה ויושבים מעל כמה דקות. אמרו לנו שכל עוד הרוזמרין לא נוגע בעור, זה לא אמור לעשות בעיות, ושאסור שהרוזמרין יגע בעור, כי זה עושה גירוי.

בקיצור: נראה לי שכל העניין התחיל כשהתחלנו את העיסויים האלה, כי אני יושבת מעל הרוזמרין לפני... זה יכול להיות (מהחום של המים או משהו)??? יכול להיות שזה רגישות לשמן (אנחנו משתמשים בשמן שקדים של פיור אויל)?

חשבתי על זה כי למרות שהרופא במיון אמר לי שזה בסדר לעשות עיסוי פירינאום, אתמול ממש כאב לי בצד שמאל, כאילו משהו שורט. אפילו שלחתי את בעלי לגזור שוב ציפורניים לפני שהרשיתי לו להמשיך. בגלל שכאב לי עשינו קצת פחות זמן...

ועוד שאלה: אם זה באמת קשור לאדים, אם אני אפסיק איתם, זה יעבור או ישתפר?

• תמרי,

נשמע מאוד הגיוני, כמו שקור מכווץ כלי דם, כך החום בוודאי מרחיב אותם.
    אני לא סגורה על זה, אבל הייתי מפסיקה עם הרוזמרין.
    בנות הדודות שלי ילדו בלידה ראשונה ללא תפרון אחד קטנטון ובעזרת עיסוי בלבד....

נשיקות,

מיה

• אני לא יכולה בוודאות לדעת כמובן אם זה עשה את הבעיה אבל אני יכולה לומר שאני לא כל כך ממליצה על האדים, לא כי זה לא עוזר בתאוריה, הבעיה שבאופן מעשי אני יודעת שזה מקור להרבה תאונות, בכל זאת אלה אדים חמים מאוד ואם לא נזהרים....כבר שמעתי תוצאות לא מזהירות.. אבל לגבי העיסוי זה ממש לא נשמע לי כי אין כל סיבה לתופעה הזו בגלל העיסוי או בגלל השמן.

קרן-לי בן בסט, N.D
    דולה ומדריכת הכנה ללידה והנקה
  • היי!

רק רציתי לעדכן שאתמול עשינו עיסוי בלי הרוזמרין לפני, והיה בסדר גמור (למרות שכל שניה וידאתי עם בעלי ששום דבר לא מדמם שם).

ולמיה
  • שלום,
    אני סבלתי מבעיה דומה משבוע 28. זה כ"כ הפריע לי וממש השפיע על התפקוד שהייתי בשמירת הריון. מנוחה מאד עזרה להקל על הנפיחות. חום לא עוזר. אני לבשתי גרביונים אלסטיות שקצת עזר.
    בלידה עצמה מאד פחדתי מחייץ בגלל פחד דימום מיסיבי והצוות הרפואי עשה הכל כדי שלא לחתוך...
    אחרי הלידה זה עובר....בהצלחה
  • היי שוב!

לא הבנתי: אם יש דליות, יש סיכוי שזה ידמם במהלך הלידה או שהדימום קשור למשהו אחר???

וגם... אני אשמח לקבל תשובה האם זה בטוח להשתמש בקרח בשביל לקרר את המקום ו"לכווץ" את הדליות בחזרה למקומם...

שוב תודה

• שלום,
    בגלל התנפחות הדליות והצטברות של דם רב באיזור, הרופאים(כלי דם וגיניקולוגים) המליצו במפורש להמנע כמה שאפשר מחייץ ובנוסף המליצו שיהיה רופא נוכח בלידה, בכדי שבמידה וכן יצטרכו לחתוך או שיהיו קרעים ספונטנים- יתפרו אותי מהר.
    אני אישית עשיתי עיסוי פרינאום ובנוסף בלידה עצמה המיילדת השתמשה בשמן, ולא היו לי קרעים.
    בשום שלב לא אמרו לי שלא להשתמש בקרח, להיפך, אני הייתי יושבת על קרחומים, מה שהקל ריגעית על הנפיחות.
    בהצלחה
  • היי עמית!

תודה רבה!

אחרי שהלחצת אותי, גם הצלחת להרגיע אותי.
    אני אמשיך להשתמש בקרח (יש סיכוי שזה יעלים את העניין לגמרי?), וכאמור, הפסקתי עם האדים של הרוזמרין.

ועוד שאלה: אם אין לנו אפשרות לבצע את עיסוי הפירינאום כל יום (אתמול, למשל, הייתי כאובה לגמרי, אז לא התחשק לי), מה התדירות המומלצת? או שפשוט נעסה כמה שרק אפשר???

תודה רבה על כל העזרה,

• כדאי לעסות כל יום לפחות 2-3 דקות.
    אבל אם זה לא ניתן אז כמה שתוכלי יהיה יותר טוב מכלום.

ליהי סופרין, N.D
    מדריכת הכנה ללידה והנקה
  • היי אני אשה אחרי לידה שניה חודשים וחצי בערך ופתאום עכשיו התנפח לי שפה אחת בצד של התפרים שהיו לי וזה מאוד מציק ושורף. רציתי לציין שיש לי קרישיות יתר אם זה קשור...
    משהי אולי יודעת מה עושים ?
    האם קרח זה בסדר?
    או שאולי צריך ללכת להבדק?תודה
  • יפתי,

שכחתי לגמרי, איזו סתומה אני.......
    לשים קרח בתוך שקית ולהצמיד אותו למקום (זה נכון גם לטחורים) הקור מכווץ את כלי הדם ומכווץ חזרה ורידים שסרחו..........

נשמע קצת קר, אבל אמור לעזור.

מה עושים במידה והקור גורם לי לדלקת בשתן בדרך כלל ? אני חודש שביעי והסוף של השפתיים לקראת פי הטבעת התנפחו לי , אין לי וורידים או משהו כמו שקורה בדליות ולא הלכתי לרופא כי הוא נפנף אותי עם זה פעם קודמת שחששתי ממשהו ושאלתי אותו והוא פשוט ענה לי תשובה מטומטמת ומתנשאת ואפילו לא בדק אותי או ניסה לתת טיפול..ולהחליף רופא זה לא אופציה כרגע .
  • מה עושים במידה והקור גורם לי לדלקת בשתן בדרך כלל ? אני חודש שביעי והסוף של השפתיים לקראת פי הטבעת התנפחו לי , אין לי וורידים או משהו כמו שקורה בדליות ולא הלכתי לרופא כי הוא נפנף אותי עם זה פעם קודמת שחששתי ממשהו ושאלתי אותו והוא פשוט ענה לי תשובה מטומטמת ומתנשאת ואפילו לא בדק אותי או ניסה לתת טיפול..ולהחליף רופא זה לא אופציה כרגע .
    היי! מה היה בסוף עם מה שהיה לך? יש לי משהו דומה
  • מה עושים במידה והקור גורם לי לדלקת בשתן בדרך כלל ? אני חודש שביעי והסוף של השפתיים לקראת פי הטבעת התנפחו לי , אין לי וורידים או משהו כמו שקורה בדליות ולא הלכתי לרופא כי הוא נפנף אותי עם זה פעם קודמת שחששתי ממשהו ושאלתי אותו והוא פשוט ענה לי תשובה מטומטמת ומתנשאת ואפילו לא בדק אותי או ניסה לתת טיפול..ולהחליף רופא זה לא אופציה כרגע .
    היי! מה עשית בסוף? איך עבר? אני עם תופעה דומה...
  • שלום,
    אני סבלתי מבעיה דומה משבוע 28. זה כ"כ הפריע לי וממש השפיע על התפקוד שהייתי בשמירת הריון. מנוחה מאד עזרה להקל על הנפיחות. חום לא עוזר. אני לבשתי גרביונים אלסטיות שקצת עזר.
    בלידה עצמה מאד פחדתי מחייץ בגלל פחד דימום מיסיבי והצוות הרפואי עשה הכל כדי שלא לחתוך...
    אחרי הלידה זה עובר....בהצלחה
    זה נראה אחרי לידה כאילו זה עבר אבל הדליות ישנן וכדאי לטפל אצל רופא מומחה כלי דם אני לא. טיפלתי וזה בהריון הבא נהיה חמור יותר
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה