הרפס וגינלי - הריון ולידה

היי לך , נראה שממש עניין אותך משהו שעדיין נמצא בעיצוב הישן שלנו, אז מה דעתך, אומנם אהבנו אותו והוא שירת אותנו נאמנה הרבה שנים אבל השתדרגנו ואנחנו גם ממש מאוהבות בעיצוב החדש של האתר.
מקוות שתהני מהפוסט , זה אותו המוצר רק באריזתו הישנה.
אל תשכחי לבקר גם באתר החדש שלנו כדי להנות מהכלים הרבים שלנו, תוכלי להירשם שם לעדכון שבועי על התפתחות הפיצי שבבטן, לשמוע על הכנסים החודשיים שלנו (שווה ביותר, יש שם גם הגרלות מטורפות), להירשם לאחת מקבוצות הוואטסאפ שלנו כדי לפגוש חברות למסע או להתייעץ בלייב עם אנשי מקצוע ועוד הרבה הרבה דברים שצריך במסע המטורף הזה של הריון והורות..
הפורומים הישנים סגורים, על מנת לכתוב פוסטים צריך לעבור לפורום החדש
  • שלום רב,
    אני בשבוע 31 ויצא לי הרפס וגינלי פעמיים בהפרש של שבועיים בלבד. יש לציין שלפני כניסתי להריון היה לי הרפס מסוג זה פעמיים בלבד ומאז תחילת ההריון אלו הפעמיים הראשונות בהם התפרץ ההרפס ובהפרש כה קצר זה מזה.
    א. האם יש סכנה לעובר?
    ב. הבנתי שניתן למנוע את התפרצות ההרפס ע"י מתן כדורים החל מחודש תשיעי. האם ניתן לקחת כדורים אלו כבר מחודש שמיני?
    ג. כמה זמן מחלוף הנגע ניתן ללדת בלידה רגילה?

תודה מראש.
2 תגובות
עמוד 1
  • א. בהתפרצות חוזרת העובר מוגן, שכן אין וירמיה (התפשטות של הוירוס דרך זרם הדם).
    הבעייה היא כמובן החשיפה במעבר במהלך הלידה.
    ב. לאחר התפרצות הטיפול פחות יעיל אך יכול לקצר את משך ההתפרצות
    ניתן למנוע התפרצויות נוספות בהמשך הריון ובכך לאפשר לידה רגילה.
    מקובל באירועים חוזרים לתת טיפול מונע
    ג. במועד הלידה יש לוודא העדר נגעים.
    יש לדעת שגם בעדר נגע הרפטי עשוייה להיות עדיין נשירה (SHADING) של הוירוס מפני העור. מטרת הטיפול המונע היא להפחיתה.

דר' עופר אסייג
    רופא בכיר, היחידה להריון בסיכון גבוה
    המרכז הרפואי אסף הרופא
  • הרפס וגינלי

האם הרפס וגינלי מפריע לביצוע סקירת מערכות מוקדמת?
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה