לקראת הריון

לקראת הריון - בדיקת רופא

לקראת הריון - בדיקת רופא

לפחות 3 חודשים לפני הריון מתוכנן, יש לקבוע תור אצל רופא הנשים שלך. פרק הזמן וההכנות הנדרשות לקראת הריון הם שונים בקרב נשים שונות, כתלות בהיסטוריה הרפואית והמיילדותית, ייתכן וההכנה תארך יותר, במידה ואת סובלת ממחלות כרוניות מסוימות. בדיקת הרופא כוללת את המרכיבים הבאים:

  1. היסטוריה רפואית
  2. בדיקה גופנית
  3. הפנייה ל: בדיקות דם, בדיקות סקר גנטיות

היסטוריה רפואית:

הרופא שלך ישאל אותך מגוון שאלות על ההיסטוריה הרפואית, הגניקולוגית והמיילדותית האישית שלך ושל בני משפחתך. השאלות הללו נותנות דגש על תרופות אשר את נוטלת, רגישות לתרופות, מחלות במשפחה, ניתוחים או פרוצדורות רפואיות וגניקולוגיות שעברת ועוד. מטרת השאלות (או האנמנזה כפי שיקרא לזה הרופא) היא לזהות מחלות רקע שלא אובחנו, שלא טופלו היטב או שטופלו היטב אך נדרשת התייחסות מיוחדת להן טרם ובמהלך ההריון וכן גורמי סיכון הניתנים לטיפול ומעקב טרם ההריון ובמהלכו.

בדיקה גופנית:

הרופא שלך גם יבדוק אותך, וזה כולל בדיקה גופנית ובדיקה גניקולוגית שגרתית. גם כאן, יש מספר נקודות חשובות לשים עליהם דגש:

  1. משקל – משקל לא תקין (השמנת יתר או תת משקל) מורידים את הסיכוי להכנס להריון ומעלים את שיעור סיבוכי ההריון ועלולים להשפיע לרעה על האימא ועל העובר. במידה ונדרש, תוכלי לקבל הפנייה לדיאטנית בכדי לשנות את אורח החיים והתזונה עוד טרם ההריון, בכדי להבטיח מהלך הריון תקין, המסתיים באימא ותינוק בריאים.
  2. לחץ דם - יתר לחץ דם אך הוא גורם סיכון משמעותי לסיבוכי הריון, ולרוב הוא מאובחן בבדיקה שגרתית וללא סימני אזהרה מוקדמים ומכאן חשיבות מעקב לחץ הדם לפני ובמהלך ההריון. במידה ומאובחן יתר לחץ דם, הרי שחשוב וניתן לאזנו עוד לפני ההריון. כמובן, שאם יש יתר לחץ דם ידוע ומטופל , אז חשוב לוודא כי הטיפול התרופתי שאת מקבלת מתאים להריון.
  3. משטח צוואר הרחם (פאפ) - במידה ולא עשית משטח צוואר הרחם בפרק הזמן המומלץ, הרופא שלך יבצע זאת. מטרת משטח צוואר הרחם (פאפ) הוא גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם.

בדיקות דם :

על פי ההיסטוריה הרפואית שלך ומצבך הבריאותי הנוכחי, הרופא שלך יפנה אותך למגוון בדיקות דם שגרתיות (ו/ואו המותאמות אישית לך) טרם הריון.

בדיקות סקר גנטיות:

הרופא שלך ימליץ לך על ביצוע של בדיקות גנטיות לך ו/או לבן זוגך. היקף הבדיקות הגנטיות אינו נקבע על ידי הרופא, וכך גם ההפנייה לבדיקות הללו אינה ניתנת ישירות על ידו. הוא יפנה אותך למכון גנטי, יועץ גנטי או אחות גנטיקה - הכל על פי הנוהג שלו וכפי שמקובל בקופת החולים שלך - הם אלו אשר יקבעו אלו בדיקות גנטיות מומלצות עבורך.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות